Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-04, 15:12 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA]

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z pierwszego roku. Na razie w trybie stacjonarnym, ale jak zapowiadają władze uczelni, nie jest wykluczone, że po pierwszym semestrze to się zmieni.
- Powodem przejścia w tryb hybrydowy może być w tym roku nie pandemia, a kryzys energetyczny. My już unieważniliśmy jeden przetarg na prąd, bo dla nas 700 procent podwyżki jest nie do zaakceptowania - mówi prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

- Szykujemy takie rozwiązanie awaryjne, wyjątkowe na czas tej zimy. Prawdopodobnie w grudniu, a najpóźniej 9 stycznia przejdziemy na 4-dniowy tydzień zajęć. W piątek zrobimy zajęcia on-line, głównie wykłady. Będziemy też starali się zgromadzić studentów studiów niestacjonarnych w jednym obiekcie, żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu i energii.

- Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy nową przygodę w swoim życiu - dodają studenci.

- Ja jestem super zadowolony. To jest świetna sprawa. - Myślę, że nasz kierunek będzie interesujący, także jesteśmy pozytywnie nastawieni. - Trochę stresu jest, ale ogólnie jestem pozytywnie nastawiona. - Na pewno jest radość. Bardzo się cieszę, że mogę studiować kierunek, który mnie interesuje. - Myślę, że studia będą nie za ciężkie, nie za łatwe, ale na pewno będą nam się podobały. To jest kierunek, o którym ja marzyłem.

Dodajmy, że w tym roku uczelnia uruchomiła 80 kierunków. Największą liczbę studentów będzie można spotkać na pedagogice, medycynie oraz filologii angielskiej.
prof. Marek Masnyk
Studenci

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 14:25 Mikołaj odwiedzi podopiecznych namysłowskiego OPS-u Święty Mikołaj nie ma jeszcze wolnego. Dziś (07.12) odwiedzi on najmłodszych mieszkańców gminy Namysłów. » więcej 2022-12-07, godz. 14:20 Kończy się pewna epoka. Z wieżowców na osiedlu Armii Krajowej w Opolu znikną zsypy Zsypy odchodzą do lamusa. Taki plan ma Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu. Proces rozpocznie w nowym roku i jest on zakrojony nawet na 5-6 lat. » więcej 2022-12-07, godz. 14:00 "Budżet pełen wyzwań". Władze Opola przedstawiły plany finansowe na 2023 rok Bez nowych, dużych inwestycji i z mocno ograniczonymi dochodami. Tak przedstawia się przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta w 2023 roku będą stawiać… » więcej 2022-12-07, godz. 13:00 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 12:30 61-letni stalker w rękach policji. Aby uniknąć odsiadki, żył jak bezdomny [FILM] Aby uniknąć zasądzonej odsiadki, przez kilka miesięcy koczował w opuszczonym budynku. To jednak nie pomogło seniorowi z Brzegu uciec przed sprawiedliwo… » więcej 2022-12-07, godz. 12:00 Do mieszkańców gminy Rudniki trafia węgiel z polskich kopalni. 1700 złotych za tonę Trwa dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców gminy Rudniki. 300 ton opału dotarło do składu w Żytniowie, co jednak zaspokaja tylko część… » więcej 2022-12-07, godz. 11:50 Kolejny pirat drogowy "zagrał" w policyjnym filmie [FILM] Kierowca opla jechał z prędkością 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”, a jakby tego było mało - wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki… » więcej 2022-12-07, godz. 11:15 W Łubianach można już swobodnie korzystać z kranówki. W Turawie wciąż jest dopuszczona warunkowo Woda z wodociągu zaopatrującej wsie gminy Łubniany jest już wolna od bakterii coli - taką informację przekazała nam rzecznik sanepidu Małgorzata Gude… » więcej 2022-12-07, godz. 10:25 WiK Opole. "Świetny fachowiec" kontra kluczowe stanowisko dla osoby z zarzutami 'Agnieszka Maślak jest świetnym fachowcem i cieszę się z jej obecności w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu'. Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent… » więcej 2022-12-07, godz. 10:15 Kto kogo nękał w WiK Opole? Arkadiusz Wiśniewski o sytuacji w miejskiej spółce - Przede wszystkim to prezes Ireneusz Jaki nękał swoich pracowników - tak wczorajsze słowa szefa opolskiego WiK o tym, jak czuje się nękany przez ratusz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »