Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-04, 12:30 Autor: Katarzyna Doros

Wojewoda opolski zaprasza na Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej" [FILM]

Wojewoda opolski zaprasza na Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej"
"Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej to tegoroczna lektura wybrana do akcji Narodowego Czytania, której patronuje para prezydencka. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa i propagowanie dzieł polskiej literatury. W Opolu w sobotę (4.09) dramat Zapolskiej będzie odczytywany o 14:00 w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz o 15:00 na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną. Do włączenia się w akcję Narodowego Czytania zachęca wojewoda opolski.
- Akcja Narodowego Czytania to także pewna lekcja dla młodego pokolenia, zachęta do tego, żeby czytać nie tylko Gabrielę Zapolską, ale i utwory klasyczne. Mamy wspaniałą klasykę, wspaniałych artystów, poetów, pisarzy. Poprzez wysłuchiwanie czytanych fragmentów zachęcamy do tego, żeby zapoznawać się z polską literaturą - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Dodajmy, że w tym roku w akcji Narodowego Czytania w Opolu biorą udział aktorzy z Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Fragment dramatu Gabrieli Zapolskiej czytany przez wojewodę opolskiego i pracowników Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego można było usłyszeć na naszej antenie w sobotniej (4.09) w porannej audycji "Mamy weekend".

Z kolei na 8 września na antenie Radia Opole zaplanowano premierę słuchowiska "Moralność pani Dulskiej" przygotowanego przez Radio Dla Ciebie. W słuchowisku reżyserii Aleksandry Głogowskiej występują między innymi: Barbara Kraftówna, Franciszek Pieczka i Rafał Zawierucha.
Sławomir Kłosowski
Wojewoda opolski i pracownicy urzędu wojewódzkiego czytają fragment "Moralności Pani Dulskiej" [fot. Katarzyna Doros]
Wojewoda opolski i pracownicy urzędu wojewódzkiego czytają fragment "Moralności Pani Dulskiej" [fot. Katarzyna Doros]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Wojewoda opolski zaprasza na Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej" [fot. Katarzyna Doros]
Wojewoda opolski zaprasza na Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej" [fot. Katarzyna Doros]

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięto konkurs "Warto być Polakiem XXI wieku" Jurorzy nie mieli łatwego zadania. W ramach konkursu 'Warto być Polakiem XXI wieku' nadesłano ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych… » więcej 2021-12-03, godz. 15:10 Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. "Było dużo materiału i trzeba było się go nauczyć szcze… Za nami Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »