Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-07, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

"Moralność pani Dulskiej" w gwiazdorskiej obsadzie na antenie Radia Opole

Moralność Pani Dulskiej- Gabriela Zapolska. Słuchowisko. [fot. Łukasz Fura]
Moralność Pani Dulskiej- Gabriela Zapolska. Słuchowisko. [fot. Łukasz Fura]
Moralność Pani Dulskiej- Gabriela Zapolska. Słuchowisko. [fot. Łukasz Fura]
Moralność Pani Dulskiej- Gabriela Zapolska. Słuchowisko. [fot. Łukasz Fura]
Moralność Pani Dulskiej- Gabriela Zapolska. Słuchowisko. [fot. Łukasz Fura]
Moralność Pani Dulskiej- Gabriela Zapolska. Słuchowisko. [fot. Łukasz Fura]
W tym roku podczas Narodowego Czytania w Polsce i za granicą czytano "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Radio Dla Ciebie przygotowało także słuchowisko, w którym występują znakomitości aktorskie.
- Anielę Dulską gra Barbara Krafftówna - mówi Franciszek Pieczka - grający Felicjana Dulskiego. - Basia Krafftówna się bardzo nadaje do tej postaci. Jest taka żywiołowa, taka prawdziwa, a jednocześnie przewrotna jako Dulska.

- Tragifarsa została napisana ponad 100 lat temu, ale nie straciła na aktualności - dodaje aktor. - "Moralność pani Dulskiej" jest bardzo aktualna. To jest sztuka, która nigdy się nie zdezaktualizuje. Zawsze będą takie historie, że sobie pozwala na wszystko, a komuś zabrania. W końcu Dulskiego szlag trafił i powiedział "a niech was diabli".

W pozostałych rolach występują: Rafał Zawierucha, Zuzanna Saporznikow, Elżbieta Nagel, Sławomira Łozińska, Ewa Kania, Anna Cieślak i Paulina Holtz.

Adaptacja i reżyseria: Aleksandra Głogowska, reżyseria dźwięku Andrzej Brzoska a muzykę napisała Zuzanna Całka.

Emisja słuchowiska w środowych Rewirach Kultury (08.09) w dwóch częściach po godzinie 19.00 i 20.00.
Franciszek Pieczka cz. 1
Franciszek Pieczka cz. 2

Kultura i rozrywka

2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej 2022-01-14, godz. 21:20 Twórcy i aktorzy ''Behawiorysty'' odwiedzili Opole. Opowiadali o dwóch pierwszych odcinkach ekranizacji powieści Remigiusza… Twórcy i aktorzy serialu ''Behawiorysta'' odwiedzili dziś (14.01) Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na spotkaniu opowiadali o wrażeniach po pierwszych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »