Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-08-31, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

Narodowe Czytanie "Moralności Pani Dulskiej" już w sobotę

Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Narodowe Czytanie w WBP - konferencja [fot. Mariusz Majeran]
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zdecydowała, że tegoroczne Narodowe Czytanie odda w ręce profesjonalnych aktorów. Tym razem "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej przeczytają aktorzy Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu.
- To była jedna z moich ulubionych książek - zdradza wicemarszałek województwa odpowiedzialny za kulturę Zbigniew Kubalańca. - Ze względu na to, że nie była taka pompatyczna jak większość literatury polskiej. Ja się bardzo cieszę, że w tym roku w Narodowe Czytanie mamy właśnie taki luźniejszy utwór, ze względu na to, że trylogia Sienkiewicza była dość ciężka. A w tym roku 9 rok Narodowego Czytania.

- Jesteśmy związani z tym tytułem - dodaje Paweł Dobrowolski, wicedyrektor teatru. - Ten tekst jest w repertuarze teatru Kochanowskiego od 2017 roku i zaprosiliśmy do tego czytania naszych aktorów. Wystąpią: Joanna Król, Norbert Rakowski - tym razem wystąpi w roli i reżysera i aktora, Kacper Sasin, Joanna Osyda, Magdalena Maścianica, Judyta Paradzińska i Beata Wnęk-Malec.

Czytanie w najbliższą sobotę (04.09) o godzinie 14.00 w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wstęp wolny. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Jednocześnie zapraszamy do wysłuchania słuchowiska przygotowanego przez Radio Dla Ciebie, w którym występują między innymi: Barbara Kraftówna, Franciszek Pieczka i Rafał Zawierucha. Premiera na antenie Radia Opole "Moralności pani Dulskiej" w reżyserii Aleksandry Głogowskiej w środę 8 września w Rewirach Kultury.
Zbigniew Kubalańca
Paweł Dobrowolski

Kultura i rozrywka

2021-12-03, godz. 20:20 Wernisaż warsztatów fotograficzno-malarskich "Cztery pory dnia" [ZDJĘCIA] Towarzystwo Przyjaciół Opola przygotowało razem ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków w Opolu wystawę uczestników warsztatów fotograficzno-malarskich… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Od poniedziałku na antenie Radia Opole nowa powieść w odcinkach O historii opolskich Ślązaków, którzy wyemigrowali do Teksasu w Radiu Opole powstało wiele reportaży i programów. Tym razem od poniedziałku (06.12) zapraszamy… » więcej 2021-12-03, godz. 08:45 Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym 10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA. » więcej 2021-12-02, godz. 17:15 Piątkowy wieczór z "Piękną i Bestią" w Oleśnie. Wstęp jest wolny, ale trzeba pamiętać o nowych restrykcjach Młodszą i starszą widownię Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na jutrzejsze (03.12) widowisko teatralne, pt. 'Piękna i Bestia'. » więcej 2021-12-02, godz. 16:15 Uczestnicy Atelier Żyj Kolorowo pokażą swoje obrazy Towarzystwo Przyjaciół Opola powołało do życia Atelier Żyj Kolorowo, które zrzesza aktywnych miłośników sztuki. Pokłosiem pierwszej akcji jest wystawa… » więcej 2021-12-02, godz. 12:03 "Jesteśmy Tacy Sami". Muzyczna integracja 'Jesteśmy Tacy Sami' - pod takim hasłem zorganizowano V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny. Wśród uczestników wydarzenia na scenie pojawiły się dzieci z… » więcej 2021-12-02, godz. 10:00 Nowa wystawa rzeźb Ignacego Nowodworskiego w Opolu Dr Ignacy Nowodworski, artysta plastyk Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu i nauczyciel akademicki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, przygotował nową… » więcej 2021-12-02, godz. 08:41 19. Opolska Jesień Literacka: ostatnie spotkania tylko on-line Powoli dobiega końca 19. Opolska Jesień Literacka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ze względu na sytuację pandemiczną i nowe obostrzenia sanitarne… » więcej 2021-12-01, godz. 11:30 Nie żyje opolski muzyk Piotr Skrzypiec W szpitalu w Opolu zmarł Piotr Skrzypiec. Był pianistą, aranżerem, kompozytorem, pedagogiem i animatorem kultury. Był założycielem i prowadzącym Wokalne… » więcej 2021-12-01, godz. 10:34 Brytyjska pisarka Maggie Brookes odwiedzi muzeum w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu w ramach cyklu Łambinowickie Spotkania Muzealne zaprasza na spotkanie z brytyjską pisarką dr Maggie Brookes. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »