Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-22, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów

Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Gala Opolskich Orłów [fot. Katarzyna Doros]
Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne piórko przyznawane przez wydział oświaty w Opolu trafiło do finalistów i laureatów centralnych olimpiad humanistycznych, ścisłych oraz sportowych.
- Tytuł opolskich orłów przyznawaliśmy według nowego regulaminu - mówi Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty w opolskim ratuszu. - Regulamin z góry zakłada, że pulę stu laureatów opolskiego orła dzielimy na pulę sportową, artystyczną i naukową. Wymagania są bardzo rygorystyczne w każdej kategorii. Mieliśmy przyjemność oglądać niezwykłych młodych ludzi, przed którymi mam nadzieję życie artystyczne, naukowe, sportowe, stoi otworem.

Tomasz Zając z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu jest laureatem 70. Olimpiady Fizycznej i olimpiady z fizyki o diamentowy indeks AGH. - Opolski orzeł to dla mnie coś bardzo honorowego - mówi. - Dobrze jest mieć motywację w takiej postaci. Fajnie wiedzieć, że jesteśmy doceniani i że przedstawiciele opolskiej edukacji są z nas dumni i zadowoleni.

- Dostałam nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie figurowym i jeszcze za pierwsze miejsce w Krakowie na rozpoczęciu sezonu. To wyróżnienie dla mnie dużo znaczy, ponieważ trenuję już 11 lat i takie wyróżnienia bardzo pomagają mi, żeby dążyć do dalszych celów. Sport nauczył mnie dyscypliny i regularności - dodaje Iwona Drelich, ósmoklasistka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu.

Dodajmy, że jednym z warunków otrzymania tytułu opolskiego orła jest uzyskanie przez ucznia średniej ocen minimum 5.0.
Aleksander Iszczuk
uczniowie

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »