Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-20, 12:30 Autor: Katarzyna Doros

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego patronem nowej klasy w LO nr 3 w Opolu "Musimy wiedzieć, czego uczniowie oczekują od naszej uczelni"

Podpisanie umowy między Uniwersytetem Opolskim i LO nr 3 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Podpisanie umowy między Uniwersytetem Opolskim i LO nr 3 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
W nowym roku szkolnym Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu rusza z nową klasą o profilu ekonomicznym. To efekt umowy patronackiej popisanej z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.
- Naszym celem przewodnim jest kształcenie uczniów, czyli osób, które opuszczają mury liceum i przychodzą do nas na studia - mówi Bartosz Chorkowy, dziekan wydziału ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. - My musimy wiedzieć, czego uczniowie, czyli klienci naszej uczelni od nas oczekują. A jak możemy to zrobić inaczej niż podpisując takie porozumienie i mieć kontakt z tymi uczniami już w tej fazie, kiedy uczniowie są w liceum. Wtedy już możemy zdiagnozować ich potrzeby i dopasować programy kształcenia w ten sposób, żeby sprostać ich oczekiwaniom.

- Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach takich typowo dla studentów, ponieważ zapraszamy uczniów na wybrane zajęcia dla różnych roczników na nasz wydział - dodaje Marta Maciejasz, dyrektor instytutu ekonomii i finansów UO.

- To już kolejna klasa patronacka w naszej szkole - mówi Joanna Raźniewska, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Opolu. - Klasa, którą proponujemy jako zupełnie nowy profil w naszej szkole, czteroletnim liceum to klasa ekonomiczna, rozszerzenie z matematyki jako królowej nauk, bazy języka angielskiego jako tego narzędzia, które we współczesnej i nowoczesnej ekonomii jest potrzebne z geografią i oczywiście z programem ekonomicznym dzięki współpracy z Uniwersytetem Opolskim.

Joanna Raźniewska zwraca także uwagę, że opolska "trójka" stara się możliwość przeprowadzania matur międzynarodowych. - Mamy zgodę genewską, czekamy na zatwierdzenie naszego wniosku w Ministerstwie Edukacji i Nauki - dodaje.
Bartosz Chorkowy, Marta Maciejasz
Joanna Raźniewska

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 13:43 TIR z autostrady przekroczył dopuszczalną masę o... 23 tony. Kierowca odpowie przed sądem Inspektorzy WITD zatrzymali do kontroli TIR-a na autostradzie A4, ponieważ mieli podejrzenia, że jest przeładowany. Do pojazdu były doczepione dwie naczepy… » więcej 2021-07-30, godz. 13:30 Ostatni pacjent z COVID-19 wypisany z Oddziału Zakaźnego w Opolu. "Wiemy, że kolejny się pojawi, ale mamy komfort" Z Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wczoraj (29.07) został wypisany ostatni pacjent z COVID-19. Hospitalizowani na dziś w oddziale pacjenci… » więcej 2021-07-30, godz. 13:15 10 opolskich organizacji pozarządowych dostanie pieniądze na wkład własny przy ubieganiu się o dofinansowania na realizację… Zarząd województwa wspiera organizacje pozarządowe w zdobywaniu pieniędzy zewnętrznych, a w rozstrzygniętym właśnie konkursie o dotacje na tzw. wkłady… » więcej 2021-07-30, godz. 12:21 Zderzenie osobówki z busem obok wjazdu na A4 na DK 46 [AKTUALIZACJA] Samochód osobowy zderzył się z busem na DK 46, tuż przed wiaduktem nad autostradą A4. Jedna osoba ucierpiała w tym zdarzeniu, a służby na czas pracy strażaków… » więcej 2021-07-30, godz. 12:14 Kolizja z udziałem pijanej kierującej. Na Sosnkowskiego w Opolu najechały na siebie 4 samochody Do tego zdarzenia doszło dziś (30.07) rano przed przejściem dla pieszych na ulicy Sosnkowskiego w rejonie CH Auchan w Opolu. Jedno z aut prowadziła nietrzeźwa… » więcej 2021-07-30, godz. 11:52 Opole upamiętni 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" w hołdzie bohaterom Warszawy zawyją syreny… - Powstańców trzeba upamiętniać i oczywiście z racji sytuacji robimy to z zachowaniem pewnego reżimu covidowego - powiedział w porannej Loży Radiowej RO… » więcej 2021-07-30, godz. 11:00 Rozpoczyna się międzynarodowa wystawa psów w Mosznej Od dzisiaj (30.07) w parku przy zamku w Mosznej będzie można podziwiać najpiękniejsze psie piękności. Międzynarodowa wystawa psów rasowych to wydarzenie… » więcej 2021-07-30, godz. 10:52 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 150 nowych zakażeń. W regionie zachorowała jedna osoba Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W wyniku współistnienia patogenu z innymi schorzeniami… » więcej 2021-07-30, godz. 10:20 W sierpniu dodatkowe akcje szczepień na Opolszczyźnie. W najbliższą niedzielę będzie możliwość przyjęcia preparatu… Wojewoda Sławomir Kłosowski ma nadzieję, że do połowy sierpnia zostanie zaszczepiony milionowy mieszkaniec województwa. Na Opolszczyźnie wykonano już ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 08:30 Remont i rozbudowa kompleksu basenowego w Namysłowie może kosztować nawet 30 milionów złotych. Miasto szuka pieniędzy… Do końca sierpnia ma być gotowa dokumentacja remontu krytej pływalni w Namysłowie. Władze miasta przymierzają się także do rozbudowy basenu letniego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »