Radio Opole » Gospodarka
2021-06-25, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Opolska Izba Gospodarcza kolejny raz wyróżniła Laurami przedsiębiorców, samorządowców i społeczników

Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Kilkadziesiąt osób odebrało po południu Laury Umiejętności i Kompetencji 2020 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
To kolejna edycja nagród dla wyróżniających się przedsiębiorców, samorządowców, społeczników oraz organizacji, którą organizuje Opolska Izba Gospodarcza.

Andrzej Buła, marszałek regionu uważa, że z roku na rok pojawiają się osoby warte uhonorowania.

- Nam nigdy nie zabraknie takich ludzi. Bez względu na to, czy jesteśmy w okresie prosperity i dobrej koniunktury, znajdą się osoby wybijające się ponad pewien poziom. Ostatni rok pokazał jednak, że byliśmy w czasach kryzysu i pandemii, a wyróżniające się osoby również pojawiły się. Ludzie sprawdzają się w sytuacjach bardzo pozytywnych, ale co dla nas bardzo ważne, sprawdzają się także w sytuacjach często kryzysowych.

Ksiądz Waldemar Klinger odebrał platynowy Laur w kategorii Pro Publico Bono. - To dla mnie ogromna radość, dowód docenienia za wkład w renowację katedry - komentuje.

- Z racji powołania rzeczywiście człowiek idzie dwutorowo. Po pierwsze ma tę troskę o wymiar duchowy, wymiar głębokiego życia swoich parafian - przynajmniej powinno dominować życie sakramentalne. Jednakowoż trzeba również dbać o zabytki czy ogólnie budynki powierzone każdemu proboszczowi.

Obecny na gali wojewoda Sławomir Kłosowski zwraca uwagę, że pandemia była próbą dla biznesu, kultury i nie tylko.

- Można śmiało powiedzieć, że daliśmy radę, jeśli chodzi o biznes, przedsiębiorczość czy opolską naukę w tym trudnym czasie pandemii. Ba, nawet niektóre firmy opolskie wykorzystały ten czas, aby wysunąć się w rywalizacji na czoło krajowe, co było bardzo trudnym zadaniem.

Dodajmy, wręczono Laury kryształowe, srebrne, platynowe, złote, kryształowy Laur z diamentem i nagrodę specjalną.
Andrzej Buła
Waldemar Klinger
Sławomir Kłosowski

Gospodarka

2024-04-12, godz. 16:00 Prudnik ma kolejnego inwestora. Marszałek województwa poparł reelekcję urzędującego burmistrza W Prudniku chce zainwestować spółka PSM-Metallbau z branży budowlanej. Zatrudniający 30 pracowników zakład ma powstać na terenie Katowickiej Specjalnej… » więcej 2024-04-12, godz. 13:41 O dyskryminacji, równaniu płac i szans rozmawiano w trakcie Opolskiego Kongresu Kobiet Na tematach związanych ze zmianami dyrektyw unijnych, szansami, jakie one przynoszą oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć skupili się uczestnicy… » więcej 2024-04-11, godz. 16:18 Rusza rewitalizacja dwóch zabytków w centrum Olesna. Gmina opłaca tylko 2 procent kosztów Umowy podpisane, wykonawca może rozpoczynać prace w centrum Olesna. Mowa o remoncie bocznej elewacji ratusza na rynku i wymianie dachu w Publicznej Szkole Podstawowej… » więcej 2024-04-09, godz. 10:26 ZUS wypłaca tegoroczne "trzynastki". Na konta trafiło już 115 mln złotych Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę tegorocznych 'trzynastek'. Pierwsze przelewy 'poszły' pod koniec ubiegłego miesiąca, kolejne… » więcej 2024-04-05, godz. 17:00 Po drogach Strzelec Opolskich i Krapkowic będą kursowały elektryczne autobusy Cztery fabrycznie nowe, zeroemisyjne autobusy elektryczne zasilą flotę strzeleckiego PKS. Pierwszy pojazd przyjechał już do zajezdni, kolejne pojawią się… » więcej 2024-04-05, godz. 14:00 Umowa podpisana. DW 459 w Żelaznej ma być równa jak stół Prawie kilometr wojewódzkiej trasy 459 w Żelaznej zostanie wyremontowany. » więcej 2024-04-04, godz. 20:30 Prudnicka młodzież może przebierać w ofertach kształcenia i pracy. Problemem jest znaczny ubytek uczniów Jakie są możliwości kontynuowania nauki oraz zatrudnienia mogła dowiedzieć się młodzież w Prudniku. W hali sportowej liceum odbyły się 15. Targi Pracy… » więcej 2024-04-04, godz. 16:53 "Ciężko o dobrego, sumiennego pracownika". Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Opolskich Ponad 20 firm, uczelnie wyższe i instytucje państwowe prezentowały się dziś (04.04) podczas Strzeleckich Targów Pracy i Edukacji. Wydarzenie, które odbyło… » więcej 2024-04-03, godz. 18:00 System kaucyjny - potrzebny, ale niedopracowany. Opolscy przedsiębiorcy o wprowadzeniu kaucji za butelki i opakowania Od stycznia 2025 roku ma zostać wprowadzony system kaucyjny. Kaucja ma wynieść pięćdziesiąt groszy za butelkę. Ma objąć jednorazowe butelki z tworzyw… » więcej 2024-04-03, godz. 17:00 Dzień otwarty dla kandydatek i kandydatów na kierowców organizuje MZK w Opolu Miejski przewoźnik w Opolu wciąż szuka kierowców. Zainteresowanych podjęciem pracy zaprasza na dzień otwarty. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »