Radio Opole » Gospodarka
2021-06-25, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Opolska Izba Gospodarcza kolejny raz wyróżniła Laurami przedsiębiorców, samorządowców i społeczników

Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2020 [fot. Witold Wośtak]
Kilkadziesiąt osób odebrało po południu Laury Umiejętności i Kompetencji 2020 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
To kolejna edycja nagród dla wyróżniających się przedsiębiorców, samorządowców, społeczników oraz organizacji, którą organizuje Opolska Izba Gospodarcza.

Andrzej Buła, marszałek regionu uważa, że z roku na rok pojawiają się osoby warte uhonorowania.

- Nam nigdy nie zabraknie takich ludzi. Bez względu na to, czy jesteśmy w okresie prosperity i dobrej koniunktury, znajdą się osoby wybijające się ponad pewien poziom. Ostatni rok pokazał jednak, że byliśmy w czasach kryzysu i pandemii, a wyróżniające się osoby również pojawiły się. Ludzie sprawdzają się w sytuacjach bardzo pozytywnych, ale co dla nas bardzo ważne, sprawdzają się także w sytuacjach często kryzysowych.

Ksiądz Waldemar Klinger odebrał platynowy Laur w kategorii Pro Publico Bono. - To dla mnie ogromna radość, dowód docenienia za wkład w renowację katedry - komentuje.

- Z racji powołania rzeczywiście człowiek idzie dwutorowo. Po pierwsze ma tę troskę o wymiar duchowy, wymiar głębokiego życia swoich parafian - przynajmniej powinno dominować życie sakramentalne. Jednakowoż trzeba również dbać o zabytki czy ogólnie budynki powierzone każdemu proboszczowi.

Obecny na gali wojewoda Sławomir Kłosowski zwraca uwagę, że pandemia była próbą dla biznesu, kultury i nie tylko.

- Można śmiało powiedzieć, że daliśmy radę, jeśli chodzi o biznes, przedsiębiorczość czy opolską naukę w tym trudnym czasie pandemii. Ba, nawet niektóre firmy opolskie wykorzystały ten czas, aby wysunąć się w rywalizacji na czoło krajowe, co było bardzo trudnym zadaniem.

Dodajmy, wręczono Laury kryształowe, srebrne, platynowe, złote, kryształowy Laur z diamentem i nagrodę specjalną.
Andrzej Buła
Waldemar Klinger
Sławomir Kłosowski

Gospodarka

2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »