Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-14, 16:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane

II Krajowe Festiwal Piosenki Przedszkolnej [fot. Katarzyna Zawadzka]
II Krajowe Festiwal Piosenki Przedszkolnej [fot. Katarzyna Zawadzka]
Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka "Tacy sami" Przedszkolnego Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z Ksawerowa. Nagrodzono także dzieci w dwóch kategoriach wiekowych oraz najlepszy teledysk.
- Postanowiliśmy wykreować festiwal na nową piosenkę - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. - Muzeum Polskiej Piosenki zajmuje się historią piosenki, dlatego myśląc o tych najmłodszych pomyśleliśmy, aby wykreować nowy festiwal, ale na nową piosenkę, bo festiwali, w których dzieci śpiewają przeboje jest bardzo dużo w Polsce, a my mamy nowe piosenki, a nazwa nawiązuje do dużego festiwalu - dodaje.

Trzyletnia Julia wyjaśniła nam, dlaczego lubi śpiewać. - Taka piosenka jest ładna i to dlatego, wtedy tańczę i śpiewam - dodaje.

- Śpiewam piosenkę o takich czarach wiosny - tłumaczy Mateusz. - Bardzo lubię śpiewać, dlatego, że chodzę do przedszkola artystycznego i tam też mamy panią Monikę, która uczy śpiewu - dodaje.

Radio Opole było patronem medialnym II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Opolu.


WERDYKT jury II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w składzie:
- Magdalena Turowska,
- Zuzanna Dobrucka-Mendyk
- Rafał Bryndal
Kategoria: NAJLEPSZY TELEDYSK
 NAGRODA: „Tacy sami” - Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek
Dzieciątka Jezus, Ksawerów, (autor teledysku: Daniel Iwin; wykonanie: Barbara Iwin)
 WYRÓŻNIENIE HONOROWE: „Warkoczyki pełne nut” - Niepubliczne Przedszkole
Muzyczno-Językowe „Mały Skarb”, Gdańsk, (autor teledysku: Tadeusz Korthals;
wykonanie: Zofia Kowalkowska)
Kategoria: NAJLEPSZE WYKONANIE W KAŻDEJ KATEGORII WIEKOWEJ
3-4 lata
 NAGRODA: „Bajkowy świat” – Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka
w Opocznie (wykonanie: Anita Basińska)
 WYRÓŻNIENIE: „Dla mamy i taty” - Przedszkole „Kogucik” w Kurzętniku
(wykonanie: Julia Zatorska)5-7 lat
 NAGRODA: „Oto ja” – Niepubliczne Przedszkole „Nasze Przedszkole”, Opole,
(wykonanie: Rodian Zaleski)
 NAGRODA: „Nasze marzenia” – Przedszkole Niepubliczne ArtystycznoEkologiczne „Bajkowe Ogrody” w Aleksandrowie Łódzkim (wykonanie: Julia
Konstanciuk)
 NAGRODA: „Czary wiosny” - Społeczne Przedszkole Artystyczne Fundacji im.
Krystyny Rudkowskiej, Katowice, (wykonanie: Natalia Durczok, Mateusz Gondzik,
Krzysztof Stawarz)
 WYRÓŻNIENIE: „Kolorowa jesień” - Przedszkole nr 36 w Zabrzu (wykonanie:
Oliwia Guzowska)
Kategoria: NAJLEPSZA PIOSENKA
 GRAND PRIX: „Tacy sami” - Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek
Dzieciątka Jezus, Ksawerów (autor tekstu i muzyki: Daniel Iwin; wykonanie: Barbara
Iwin)
 NAGRODA: „Papuga” – Niepubliczne Przedszkole Muzyczne, Tychy, (autor
tekstu: Anna Marczak, autorzy muzyki: Jarosław Kwas, Aneta Kwas; wykonanie:
Izabela Krowiak)
 WYRÓŻNIENIE HONOROWE: „Bal na łące” - Przedszkole nr 43 w Lublinie (autor
tekstu: Katarzyna Małek, autor muzyki: Jadwiga Gąska; wykonanie: Jan Gąska)
 WYRÓŻNIENIE: „Moja siostra…” - Przedszkole Samorządowe nr 1
w Niepołomicach (autor tekstu: Marcin Urban, autor muzyki: Łukasz Sokół;
wykonanie: Basia Sokół
Jarosław Wasik
Julia z mamą
Mateusz

Kultura i rozrywka

2021-08-04, godz. 13:08 "Barok po opolsku" zagości w różnych częściach Śląska: Silver Brass i Maciej Lamm ruszają w trasę koncertową 'Barok po opolsku' to nazwa wspólnej trasy koncertowej zespołu Silver Brass oraz opolskiego organisty Macieja Lamma, która dziś (04.08) zostanie zainaugurowana… » więcej 2021-08-04, godz. 11:30 Konkurs na projekt teatralny Modelatornia vol. 4 rozstrzygnięty Podczas rezydencji artystycznych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu trzy grupy tworzyły zręby spektakli, które zostały później zaprezentowane jury… » więcej 2021-08-04, godz. 09:00 Przypominają o potyczkach powstańczych dzięki projektowi i dotacji. Sto lat temu działo się wiele w Kostowie obok… 'Chwała powstańcom śląskim' to tytuł projektu realizowanego w Kostowie i okolicy (gmina Byczyna). 23 maja 1921 doszło tam do potyczki, więc sto lat po zrywie… » więcej 2021-08-03, godz. 18:00 Rzeźba Pegaza stanie przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji… Opolski ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji posadowienia i iluminacji pomnika Pegaza. Skrzydlaty koń ma wrócić do przestrzeni Opola i stanąć… » więcej 2021-08-03, godz. 15:00 Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie… » więcej 2021-08-03, godz. 13:00 Niezwykła Opolszczyzna na zdjęciach w MBP Do końca sierpnia możemy oglądać zdjęcia naszego regionu na wystawie Pawła Uchorczaka 'Opolskie nieznane'. Fotografik postanowił pokazać nasze województwo… » więcej 2021-08-03, godz. 09:42 Międzynarodowy Kurs Muzyczny: historyczny występ duetów fortepianowych owacyjnie przyjęty w Głogówku Publiczność owacyjnie przyjęła występy trzech duetów fortepianowych, które zaprezentowały się w poniedziałkowy (02.08) wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku… » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-02, godz. 18:00 Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową… 10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Nieznane szlaki, nietuzinkowe miejsca czy obiekty. OROT zachęca do udziału w konkursie na najlepszy produkt turystyc… Do poprzedniej edycji wpłynęło 30 zgłoszeń, jak będzie tym razem? Ruszył nabór wniosków do konkursu na najlepszy produkt turystyczny. To już jego 12… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »