Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 14:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wakacje oficjalnie rozpoczęte. Uczniowie po raz ostatni spotkali się dzisiaj w szkole. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku [FILM, ZDJĘCIA]

Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 2 w Opolu
3,2,1... start! Uczniowie na Opolszczyźnie rozpoczęli wakacje. W naszym regionie rok szkolny 2020/2021 zakończyło około 100 tysięcy uczniów. Warto podkreślić, że ten rok był dla nich trudny. Blisko 7 miesięcy spędzili w domu na nauce zdalnej, a zaledwie dwa w murach szkolnych. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego odbyło się w PSP nr 2 w Opolu.
- Był to ciężki rok ze względu na to, że nie chodziliśmy do szkoły, mieliśmy naukę zdalną, a trzeba było przygotować się do egzaminu - mówią uczniowie ósmej klasy w PSP numer 2 w Opolu.

- Te lekcje wyglądały różnie, na pewno nie były tak przeprowadzone, jak w szkole. Na pewno mniej się dowiedzieliśmy i nasze przygotowania do egzaminu było trochę słabsze, ale i tak poszło dobrze. Nauczyciele dali nam bardzo dużo rzeczy wspomagających naukę do egzaminów. Poszły lepiej, niż mi się wydawało. - Mniej się nauczyliśmy, co skutkowało słabszymi wynikami na egzaminach. Jednak patrząc na wyniki i tak jestem zadowolony, myślałem, że będzie gorzej.

Na uroczystościach obecny był Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, który przyznał, że pandemia ten rok szkolny popsuła. Ma jednak nadzieję, że od września uczniowie powrócą do szkolnych klas.

- Daliśmy radę, między innymi dzięki takiej szkole, jak ta w Opolu, panu dyrektorowi, radzie pedagogicznej, pracownikom oraz rodzicom. To właśnie rodzice byli ważnym podmiotem w tej pandemii. Uczniowie również potrafili się przestawić na nauczanie zdalne oraz hybrydowe, bo różne formy tej nauki były. Szczęśliwie ten rok kończymy.

Michał Siek, opolski kurator oświaty podkreślił, że dzisiaj należy szukać pozytywów tej nauki zdalnej, a jest ich wiele.

- Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że udało się przeprowadzić egzaminy końcowe. Zarówno te po szkole podstawowej, jak i maturalne oraz zawodowe. Mimo, że odbywały się w reżimie sanitarnym, to przebiegły bez problemów. To jest na pewno sukces. Kolejną rzeczą jest przeprowadzenie konkursów przedmiotów, bo one są bardzo ważne, szczególnie dla uczniów szkół podstawowych, bo mają wpływ na rekrutację.

- Ja ten rok szkolny nazywam wyjściem awaryjnym - dodaje Mirosław Śnigórski, dyrektor PSP numer 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.

- Nie było innego wyjścia, trzeba było się do tego dopasować ogromnym kosztem. Często powtarzałam, że uczniowie mieli rodziców, którzy pomagali, a nauczyciele często mają tylko dyrektora. Widzę ogromne zmęczenie, bo było to ogromnym kosztem wszystkich. Dzieci szybko po powrocie do szkoły pokazały, że chcą tu być.

Wojewoda opolski, kurator oświaty oraz nauczyciele zaapelowali do uczniów, aby podczas letniego wypoczynku uważali na siebie i spędzili je bezpiecznie.
Uczniowie
Sławomir Kłosowski
Michał Siek
Mirosław Śnigórski

Wiadomości z regionu

2021-07-25, godz. 16:40 W Otmuchowie wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko w niedzielę [ZDJĘCIA] Na Jeziorze Otmuchowskim rozegrano regaty o puchar starosty nyskiego i memoriał Franciszka Ela. Zaplanowana na dwa dni impreza z powodu niesprzyjającej pogody… » więcej 2021-07-25, godz. 16:00 Wcześniej zrobili podbudowę, teraz ułożą asfalt - remont ulicy Strzeleckiej w Łaziskach Jeszcze tylko jedną drogę w gminie Jemielnica czeka remont. Samorząd wykonał już większość prac zaplanowanych na ten rok. To, co pozostało na liście… » więcej 2021-07-25, godz. 15:59 Niedziela pod znakiem pożarów na polach. Płonie m.in. zboże na pniu W powiecie strzeleckim, namysłowskim, nyskim i kędzierzyńsko-kozielskim strażacy walczyli w niedzielę z pożarami na polach. W powiecie namysłowskim zapalił… » więcej 2021-07-25, godz. 15:30 Strażacy się szkolą z gaszenia pożarów i ze współpracy z mediami Prawie 30 strażaków z jednostek OSP z terenu powiaty strzeleckiego bierze udział w kursie dowódców działań ratowniczo-gośniczych. W programie szkolenia… » więcej 2021-07-25, godz. 14:12 21-latka wypadła z okna na 4. piętrze. Kobieta ma liczne złamania Młoda kobieta wypadła z okna mieszkania na 4. piętrze. Do zdarzenia doszło w Krapkowicach na osiedlu Tysiąclecia. W poważnym stanie została przetransportowana… » więcej 2021-07-25, godz. 13:30 Bieg Tropem Wilczym w Nowej Zelandii. Rodacy na Antypodach uhonorowali kapitana Markiewicza z Głubczyc Polonia w Nowej Zelandii już po raz trzeci zorganizowała najbardziej oddaloną od Polski edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Nasi… » więcej 2021-07-25, godz. 13:28 Jedź na rajd rowerowy i zaszczep się przeciw COVID-19 Jeśli chcesz aktywnie spędzić popołudnie i zadbać o swoje zdrowie, to gmina Cisek ma dla Ciebie idealna propozycję. Zaprasza na rowerowy rajd familijny połączony… » więcej 2021-07-25, godz. 11:46 Niedzielna joga na wyspie Bolko. Pod chmurką można ćwiczyć co tydzień, do połowy sierpnia Kilkadziesiąt osób bierze udział w darmowych zajęciach jogi, które odbywają się na polanie wyspy Bolko w Opolu. Praktyka prowadzona jest przez wykwalifikowane… » więcej 2021-07-25, godz. 11:30 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-25, godz. 11:00 Raport MZ: 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w regionie, w kraju 82 [INFOGRAFIKA] W ciągu minionej doby w Polsce wykryto 82 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Jedna osoba chora na COVID-19 i choroby współistniejące zmarła. Nie zanotowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »