Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 06:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Dziś koniec roku szkolnego, przed uczniami ponad dwa miesiące wolnego. "Cieszymy się, choć szkoda, że na tak krótko mogliśmy wrócić do szkół"

szkoła [fot. Katarzyna Doros]
szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Archiwum: Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 2 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Archiwum: Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 2 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Archiwum: Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
Archiwum: Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich [fot. Katarzyna Doros]
Wakacje... czas start. Dzisiaj (25.06) uczniowie w całej Polsce rozpoczynają ponad dwumiesięczną przerwę od nauki w szkole. W naszym regionie takich uczniów jest około 100 tysięcy. Przypomnijmy, że to nie był łatwy rok dla edukacji. Ponad 7 miesięcy uczniowie spędzili w domu na nauczaniu zdalnym.
- Był to bardzo trudny rok, zarówno dla kadry pedagogicznej, uczniów, jak i ich rodziców. Co ważne, zaczęliśmy go w szkole i kończymy go w szkole podczas nauki stacjonarnej - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty.

- Podobnie jak to było jeszcze w roku ubiegłym, gdzie też nauka odbywała się zdalnie, udało się na szczęście bez problemów przeprowadzić egzaminy na koniec szkoły, egzaminy maturalne oraz te potwierdzające kwalifikacje zawodowe. To ważne, że odbyły się one bez zakłóceń - tłumaczy kurator.

- Cieszymy się z wakacji, choć szkoda, że na tak krótko mogliśmy wrócić do szkół - dodają uczniowie. - Trochę zakręcony był ten rok, bo ponad połowę byliśmy w domu, ale teraz na szczęście wróciliśmy do szkoły. Nauka stacjonarna jest fajna, bo można się spotkać z kolegami, koleżankami i nauczycielami, a zdalna jest taka sobie. - Dziwny był rok, bo te maseczki i nauka zdalna. Zdecydowanie wolę naukę stacjonarną. Przyjść i siedzieć w ławce i spotkać się ze znajomymi.

Jak dodał opolski kurator oświaty, podczas letniego wypoczynku uczniowie i rodzice muszą pamiętać o bezpieczeństwie.
Michał Siek
Uczniowie

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:47 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej 2021-07-26, godz. 16:30 Kąpielisko w Lewinie Brzeskim znów otwarte. Poziom drobnoustrojów w wodzie wrócił do bezpiecznego poziomu Kąpielisko w Lewinie Brzeskim ponownie otwarte. Ostatnie badanie jakości wody wykazało, że spełnia ona wszystkie parametry niezbędne do bezpiecznej kąp… » więcej 2021-07-26, godz. 15:33 Nietypowa kolizja na Krapkowickiej w Opolu. Kamper uderzył w wiadukt kolejowy Dziś (26.07) około 13.35 na ulicy Krapkowickiej 65-letni kierujący nowym kamperem próbował przejechać pod wiaduktem kolejowym. » więcej 2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »