Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-19, 19:15 Autor: Witold Wośtak

Można zgłaszać autokary do kontroli przed wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Policjanci zwrócą uwagę na wiele kwestii

Kontrola autokaru [KPP w Brzegu]
Kontrola autokaru [KPP w Brzegu]
Opolscy policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Co najmniej jeden punkt kontroli znajduje się w każdym mieście powiatowym województwa opolskiego.
Mundurowi z ruchu drogowego mogą natomiast pojawić się w innym miejscu wyjazdu. Potrzebne jest odpowiednie zgłoszenie od rodzica czy opiekuna wycieczki, najlepiej na kilka dni wcześniej.

- Kontrola nie jest oczywiście tak dokładna jak na stacji diagnostycznej - mówi aspirant Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Policjanci zwracają uwagę na bardzo ważne elementy typu stan ogumienia, oświetlenie zewnętrzne, sprawność układu hamulcowego, wycieki płynów eksploatacyjnych, sprawność wycieraczek czy uzupełniony płyn do spryskiwaczy. Te wszystkie elementy są niby drobne, ale mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo podróży - tłumaczy policjant.

Zdaniem aspiranta Kukułki, z roku na rok stan autokarów przewożących dzieci oraz młodzież jest lepszy, ale wciąż zdarzają się usterki.

- Niesprawność na przykład w oświetleniu – brak świateł STOP czy też kierunkowskazów. Zdarzają się także sytuacje, kiedy policjanci ujawniają, że kierowca będący na miejscu wyjazdu znajduje się pod wpływem alkoholu. Oczywiście podczas kontroli funkcjonariusze zwracają uwagę na stan trzeźwości. Jak najbardziej apelujemy o czujność. Jeżeli Państwo zaobserwują niepokojącą sytuację, jak najbardziej można zadzwonić po policję, nawet jeśli nie zgłaszało się wcześniej chęci kontroli.

Wykaz punktów kontrolnych autokarów można znaleźć na stronie internetowej opolskiej policji.
Tomasz Kukułka 1
Tomasz Kukułka 2

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 13:56 Policjanci zatrzymali złodzieja katalizatorów. To nie był jedyny "grzech", który ma na sumieniu Zatrzymano złodzieja katalizatorów samochodowych i wspierającego go w działalności przestępczej pasera. Opolska policja od kilku tygodni była informowana… » więcej 2021-08-02, godz. 12:45 Burze znowu mogą zagościć nad Opolszczyzną. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało dla całego województwa IMGW. » więcej 2021-08-02, godz. 12:29 Nożownik z Krapkowic usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat za kratkami Nożownik, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę w centrum Krapkowic usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Przypomnijmy. 23-latka z raną brzucha… » więcej 2021-08-02, godz. 11:50 Nyskie starostwo planuje rozbudowę infrastruktury sportowej w "Rolniku". Uczniowie mogą zyskać nową halę i boisko Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie najprawdopodobniej będą cieszyć się lepszymi warunkami do odbywania zajęć wychowania fizycznego… » więcej 2021-08-02, godz. 10:41 MZ: w kraju ponad 90 nowych przypadków koronawirusa. Na Opolszczyźnie żadnego [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 91 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie nie odnotowano nowych zachorowań. » więcej 2021-08-02, godz. 10:26 Czy propozycja zaostrzenia przepisów w ruchu drogowym zwiększy bezpieczeństwo? Ocena wicedyrektora WORD - To jedyne rozwiązanie, które pozwoliłoby uspokoić ruch na naszych drogach - ocenił w porannej loży radiowej RO wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu… » więcej 2021-08-02, godz. 10:15 Kolejne zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym. W Charbielinie samochód wjechał pod pociąg Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Charbielinem a Jarnołtówkiem samochód osobowy wjechał pod pociąg. Do zdarzenia doszło dziś (02.08) około… » więcej 2021-08-02, godz. 08:00 Co z budową mostu kolejowego nad Odrą w Opolu? Rzecznik PKP PL odpowiada - Liczymy, że projekt zostanie zakończony w terminie - tak na pytanie, czy przy budowie mostu kolejowego nad Odrą są opóźnienia, odpowiada rzecznik PKP PLK… » więcej 2021-08-02, godz. 07:00 Znamy scenariusz remontu opolskiego odcinka A4. "Prace potrwają do przyszłego roku, jednak z przerwą zimową" W połowie sierpnia rozpocznie się remont autostrady A4 na jej opolskim odcinku. W tym roku wymianę nawierzchni zaplanowano między Górą Świętej Anny a granicą… » więcej 2021-08-01, godz. 20:15 1174 chętnych skorzystało z niedzielnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach 1174 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 podczas niedzielnej akcji w dziesięciu opolskich parafiach. Mobilne punkty zostały uruchomione z myślą o wiernych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »