Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-07-19, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

Rusza 8 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa!

Odkryj magię brzmienia wiolonczeli [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Odkryj magię brzmienia wiolonczeli [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Od 21 do 29 lipca potrwa 8. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. W programie sześć koncertów. Jeden z nich odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i jest to jedyny koncert biletowany. Pozostałe będą miały miejsce w Nysie i na nie wstęp jest wolny. Każdy z koncertów zaprezentuje instrument w nieco innym świetle: od solowych występów, poprzez zespoły wiolonczelowe w muzyce klasycznej, wiolonczelę w muzyce rozrywkowej i jazzie, aż po orkiestrę wiolonczelową.
Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa ma formułę warsztatów muzycznych. Jej ideą jest rozpropagowanie wśród młodych wiolonczelistów zwyczaju gry kameralnej w zespołach wiolonczelowych. Akademię prowadzą zagraniczni profesorowie oraz organizatorzy przedsięwzięcia - grupa Polish Cello Quartet, złożona z polskich wiolonczelistów młodego pokolenia.

Inauguracja wydarzenia w najbliższą środę (21.07) o godz. 19:00 w auli LO Carollinum w Nysie. Tego dnia wystąpi ekipa Polish Cello Quartet w pełnym składzie: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta oraz Adam Krzeszowiec. W sobotę (24.07) odbędzie się koncert jazzowy "Keep On Turnin", podczas którego na skrzypcach zagra Mateusz Smoczyński, a na wiolonczeli - Stephan Braun. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:30 w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Uczestnicy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej swój kunszt zaprezentują w poniedziałek (26.07) o 22:00 w Kościele pw. śś. Piotra i Pawła w Nysie. Z kolei we wtorek (27.07) szykuje się występ w sali głównej Narodowego Forum Muzyki. Podczas koncertu 'Cellos meet Chopin' będzie okazja posłuchania wyjątkowych dzieł, w tym prawykonania kompozycji Francesco Bottigliero, która powstała specjalnie dla zespołu Polish Cello Quartet! Dzień później (28.07) zaplanowano koncert zespołów wiolonczelowych na Dworze Biskupim w Nysie. Początek o godz. 16:00. Koncert finałowy odbędzie się tego dnia o godz. 20:00 w Muzeum Powiatowym w Nysie.


Więcej informacji tu: Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa.

Radio Opole 8. Międzynarodową Akademię Wiolonczelową objęło patronatem medialnym.

Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa

Zobacz także

2021-07-22, godz. 17:25, Patronaty - polecamy Sprawdź, co MBP w Opolu szykuje dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji! Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wakacji. W programie liczne spotkania, warsztaty i gry. » więcej 2021-07-22, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 30 lipca Stowarzyszenie Wspólnota Polska Oddział Opolski zaprasza artystów polonijnych do wzięcia udziału w V Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca. Festiwal odbędzie się w tym roku od 20 do 23 sier… » więcej 2021-07-22, godz. 13:14, Patronaty - polecamy II Festiwal Reportażu Sportowego "Patyk" - nabór trwa! Do 10 września chętni wzięcia udziału w II Festiwalu Reportażu Sportowego „PATYK” mogą przysyłać swoje zgłoszenia. Spośród nich do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie 20 wideo reportaży. Na laureatów czekają atrakcyjne… » więcej 2021-07-21, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Strażackie zawody z użyciem zabytkowych sikawek konnych X Regionalne Zawody Sikawek Konnych odbędą się w najbliższą sobotę (24.07) w Pokrzywnicy, małej wiosce w gminie Reńska Wieś. Uczestnikom będzie można pokibicować od godz. 15:00 na tamtejszym boisku sportowym. Zawody zakończy strażacka… » więcej 2021-07-19, godz. 18:53, Patronaty - polecamy Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" zawita do Opola Pokazy współczesnego kina rosyjskiego, koncert piosenek rosyjskich i polskich bardów w wykonaniu Evgena Malinovskiego, spotkania podróżnicze i autorskie, a do tego konferencja naukowa „Sztuka zwierciadłem duszy rosyjskiej” - to pogram… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »