Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-08-02, 18:00 Autor: Maja Laksy

Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową Orkiestrą Dętą z Lubina

Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów [fot. Maja Laksy]
Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów [fot. Maja Laksy]
Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów [fot. Maja Laksy]
Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów [fot. Maja Laksy]
10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie Mariusza Dziubka. Te prowadzone są w Muzeum Polskiej Piosenki.
Jak podkreśla dyrektor placówki Jarosław Wasik warsztaty to tylko część z wydarzeń i nagród, które czekają na uczestników.

- Kolejną nagrodą jest występ na rynku po "Kawiarenkach z gwiazdami", które my organizujemy jako Muzeum Polskiej Piosenki od kilku lat. To będzie taki wydzielony koncert, w czasie którego jury wybierze Grand Prix - informuje dyrektor MPP w Opolu.

- Słyszymy instrumenty, które się rozgrywają przed następną próbą. Dzieje się. Przede wszystkim z muzyką na żywo, z orkiestrą - dodaje Mariusz Dziubek.

- Jest fantastyczna atmosfera. Praca z orkiestrą to jest coś, na co chyba każdy czeka. To jest spełnienie marzeń - mówi Julia Mróz, laureatka konkursu.

Laureaci wraz z orkiestrą dętą z Lubina wystąpią na opolskim rynku już 4 września. Najlepszy spośród dziesięciu wykonawców otrzyma nagrodę finansową ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Jarosław Wasik, Mariusz Dziubek, Julia Mróz

Kultura i rozrywka

2021-09-25, godz. 18:08 Już niebawem ruszy 19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 'Miłość' to hasło przewodnie tegorocznego 19. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Pochodzący ze Strzelec Opolskich aktor Arkadiusz Jakubik otrzyma Honorową… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 45.OKT: "Matka" w reż. Radka Stępnia na scenie Modelatornia Trwają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa'. Wśród spektakli biorących udział w konkursie jest 'Matka' Witkacego w reż. Radka Stępnia z Teatru… » więcej 2021-09-25, godz. 13:45 Finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena z aplauzem publiczności otwiera przygotowania do jubileus… Publiczność 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku nie zawiodła i żywiołowo zareagowała na występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii… » więcej 2021-09-24, godz. 21:00 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »