Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-07-19, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

8 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa - zobacz program i nasze relacje!

Odkryj magię brzmienia wiolonczeli [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Odkryj magię brzmienia wiolonczeli [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Od 21 do 29 lipca potrwa 8. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. W programie sześć koncertów. Jeden z nich odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i jest to jedyny koncert biletowany. Pozostałe będą miały miejsce w Nysie i na nie wstęp jest wolny. Każdy z koncertów zaprezentuje instrument w nieco innym świetle: od solowych występów, poprzez zespoły wiolonczelowe w muzyce klasycznej, wiolonczelę w muzyce rozrywkowej i jazzie, aż po orkiestrę wiolonczelową.
Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa ma formułę warsztatów muzycznych. Jej ideą jest rozpropagowanie wśród młodych wiolonczelistów zwyczaju gry kameralnej w zespołach wiolonczelowych. Akademię prowadzą zagraniczni profesorowie oraz organizatorzy przedsięwzięcia - grupa Polish Cello Quartet, złożona z polskich wiolonczelistów młodego pokolenia.

Inauguracja wydarzenia w najbliższą środę (21.07) o godz. 19:00 w auli LO Carollinum w Nysie. Tego dnia wystąpi ekipa Polish Cello Quartet w pełnym składzie: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta oraz Adam Krzeszowiec. W sobotę (24.07) odbędzie się koncert jazzowy "Keep On Turnin", podczas którego na skrzypcach zagra Mateusz Smoczyński, a na wiolonczeli - Stephan Braun. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:30 w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Uczestnicy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej swój kunszt zaprezentują w poniedziałek (26.07) o 22:00 w Kościele pw. śś. Piotra i Pawła w Nysie. Z kolei we wtorek (27.07) szykuje się występ w sali głównej Narodowego Forum Muzyki. Podczas koncertu 'Cellos meet Chopin' będzie okazja posłuchania wyjątkowych dzieł, w tym prawykonania kompozycji Francesco Bottigliero, która powstała specjalnie dla zespołu Polish Cello Quartet! Dzień później (28.07) zaplanowano koncert zespołów wiolonczelowych na Dworze Biskupim w Nysie. Początek o godz. 16:00. Koncert finałowy odbędzie się tego dnia o godz. 20:00 w Muzeum Powiatowym w Nysie.


Więcej informacji tu: Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa.

Radio Opole 8. Międzynarodową Akademię Wiolonczelową objęło patronatem medialnym.

Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa

Zobacz także

2021-09-15, godz. 16:33, Patronaty - polecamy 15 reprezentacji zmierzy się w turnieju Toga Cup Pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Brzęczka na obiektach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz w Opolu w najbliższy czwartek (16.09) wystąpi 15 reprezentacji ośrodków szkolno-wychowawczych… » więcej 2021-09-15, godz. 12:59, Patronaty - polecamy XI Kongres Polska Wielki Projekt Debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach - to idea Kongresu Polska Wielki Projekt - największego w kraju spotkania konserwatywnych środowisk eksperckich, opiniotwórczych… » więcej 2021-09-15, godz. 11:13, Patronaty - polecamy VI Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej 2021-09-14, godz. 13:41, Patronaty - polecamy „Sąsiedzi. Od narodzin aż po śmierć” – wystawa czasowa fotografii Franciszka Lepicha z Oleszki w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu Wystawę archiwalnych fotografii - portretów mieszkańców Oleszki, Jasiony i Żyrowej, wsi położonych w powiecie krapkowickim, w pobliżu Góry św. Anny, na Śląsku Opolskim, wykonanych przez fotografa amatora, stolarza i kołodzieja… » więcej 2021-09-14, godz. 12:25, Patronaty - polecamy II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021 To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższy wtorek (21.09) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »