Radio Opole » Gospodarka
2022-05-24, 17:09 Autor: Monika Matuszkiewicz

WUP w Opolu czeka na młodych stażystów. Są wolne miejsca

WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
Młodzi bezrobotni mieszkańcy naszego regionu mają szansę na znalezienie pracy. Możliwe jest to dzięki projektowi "Opolskie staże z POWEREM". Aby z takiej oferty skorzystać wystarczy zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, porozmawiać z doradcą zawodowym i rozpocząć staż. Ofert nie brakuje. Można zacząć staż w żłobku albo na przykład biurze rachunkowym.
- Zgłaszać się mogą osoby od 18. do 30. roku życia, które pracę utraciły po 1 marca 2022 roku i są mieszkańcami województwa opolskiego. Mamy jeszcze 68 wolnych staży - mówi Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

- Oferujemy 1890 złotych co miesiąc na rękę, przez nawet 6 miesięcy. Dodatkowo oferujemy bon szkoleniowy do 5 tysięcy złotych na wymarzone szkolenie związane właśnie z tym miejscem pracy. To jest także nabycie doświadczenia, przekonanie do siebie pracodawcy, że warto we mnie, młodego człowieka zainwestować i dać mi szansę. Jest to również taka trampolina też na przyszłość, do dalszego dorosłego życia zawodowego.

W gronie pracodawców, którzy chcą zatrudnić stażystkę jest Teresa Gola-Nogaj, dyrektor żłobka "Kraina Skrzatów" w Krapkowicach.

- W tym momencie potrzebowałam pracownika, znalazłam na stronie internetowej informację, że taki staż, nabór jest prowadzony i zadzwoniłam. W tym samym momencie też pani Sara zgłosiła swoją aplikację do pracy i połączyliśmy te dwie rzeczy. Pani Sara była osobą do 30. roku życia i okazało się, że może z tego stażu skorzystać. Po przebrnięciu, dopełnieniu wszystkich formalności doszliśmy do porozumienia i staż się rozpoczął wiosną ubiegłego roku. Trwał pół roku, po czym pani Sara została zatrudniona u nas.

- Jeśli chodzi o formalności, to żadnych problemów nie było. Wszystko poszło bardzo sprawnie i cieszę się, że zdecydowałam się na ten staż - dodaje Sara Spiller, stażystka.

- Staż mi dał przede wszystkim możliwość nabycia doświadczenia. Wiadomo, że dostawałam pensję, ale ogólnie mi się podobało. Nie patrzyłam aż tak na wynagrodzenia, jak na atmosferę i możliwość pracy z dziećmi. Poza tym jest papier na przyszłość.

Dodajmy, że do tej pory z możliwości odbycia stażu skorzystały 62 osoby, z czego 45 z nich go ukończyło. Pracę u pracodawcy organizującego staż podjęło 29 osób.
Maciej Kalski
Teresa Gola-Nogaj
Sara Spiller
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny - posłuchaj relacji Moniki Matuszkiewicz

Gospodarka

2022-07-05, godz. 16:01 Przedszkole z oddzielnym wejściem i nowoczesna kuchnia. Nowa odsłona szkoły w Jaworznie Znacznie bardziej funkcjonalna stała się po remoncie Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworznie obok Rudnik. » więcej 2022-07-04, godz. 17:21 O inflacji w Otwartym Mikrofonie Radia Opole. Gośćmi byli opolscy parlamentarzyści Inflacja była głównym tematem rozmowy z posłem Tomaszem Kostusiem w programie 'Otwarty Mikrofon'. Do tematu odniosła się także poseł PiS Katarzyna Czo… » więcej 2022-07-04, godz. 12:54 Rusza przetarg na remont Komendy Joanitów w Grobnikach. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu Gmina Głubczyce przystępuje do przebudowy dawnej Komendy Joanitów w Grobnikach. W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania. Samorząd… » więcej 2022-07-03, godz. 14:00 Otmuchów ma nowe centrum przesiadkowe Przed laty odstraszał, teraz zyskał nowy blask. Mowa o dawnym dworcu PKS w Otmuchowie, który stał się nowoczesnym centrum przesiadkowym. Lokalne władze oficjalny… » więcej 2022-07-03, godz. 10:30 Kolejny inwestor wybuduje swój zakład w strefie ekonomicznej SAG Ujazd Bis Gmina Ujazd zyskała nowego inwestora, który rozpoczął budowę zakładu na działkach przy drodze krajowej 88. To teren strefy ekonomicznej oddalony o około… » więcej 2022-07-01, godz. 14:08 Obniżka PIT z 17 do 12 procent. W kieszeniach Polaków ma pozostać 15 miliardów złotych Wchodzi w życie obniżka PIT z 17 do 12 procent. To jedna z najważniejszych zmian, jakie wprowadzają obowiązujące od dziś (01.07) nowe przepisy podatkowe… » więcej 2022-07-01, godz. 12:30 WUP ma dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Program skierowany jest do młodych, bezrobotnych osób Młodzi mieszkańcy naszego regionu lub osoby uczące się na jego terenie, mogą starać się o bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej… » więcej 2022-07-01, godz. 10:03 "Dobry Start" wystartował. Można już składać wnioski o wyprawkę 300 plus Realizacją zadania zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Świadczenie z programu 'Dobry Start' przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na… » więcej 2022-06-30, godz. 19:00 Opole: nagrodzono przedsiębiorstwa w ramach konkursu "Opolska Marka 2022" Przedstawiciele 13 przedsiębiorstw z Opola i powiatu opolskiego odebrali dziś (30.06) statuetki i dyplomy 'Opolska Marka 2022'. Podczas tegorocznej, XIX. edycji… » więcej 2022-06-30, godz. 14:15 Były dworzec kolejowy w Głubczycach ma szansę na ''nowe'' życie. Budynek zamierza remontować samorząd Niszczejący od wielu lat zabytkowy dworzec kolejowy w Głubczycach ponownie jest własnością gminy. Żeby zapobiec całkowitej dewastacji, samorząd odkupił… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »