Radio Opole » Gospodarka
2022-05-24, 17:09 Autor: Monika Matuszkiewicz

WUP w Opolu czeka na młodych stażystów. Są wolne miejsca

WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny [fot.M.Matuszkiewicz]
Młodzi bezrobotni mieszkańcy naszego regionu mają szansę na znalezienie pracy. Możliwe jest to dzięki projektowi "Opolskie staże z POWEREM". Aby z takiej oferty skorzystać wystarczy zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, porozmawiać z doradcą zawodowym i rozpocząć staż. Ofert nie brakuje. Można zacząć staż w żłobku albo na przykład biurze rachunkowym.
- Zgłaszać się mogą osoby od 18. do 30. roku życia, które pracę utraciły po 1 marca 2022 roku i są mieszkańcami województwa opolskiego. Mamy jeszcze 68 wolnych staży - mówi Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

- Oferujemy 1890 złotych co miesiąc na rękę, przez nawet 6 miesięcy. Dodatkowo oferujemy bon szkoleniowy do 5 tysięcy złotych na wymarzone szkolenie związane właśnie z tym miejscem pracy. To jest także nabycie doświadczenia, przekonanie do siebie pracodawcy, że warto we mnie, młodego człowieka zainwestować i dać mi szansę. Jest to również taka trampolina też na przyszłość, do dalszego dorosłego życia zawodowego.

W gronie pracodawców, którzy chcą zatrudnić stażystkę jest Teresa Gola-Nogaj, dyrektor żłobka "Kraina Skrzatów" w Krapkowicach.

- W tym momencie potrzebowałam pracownika, znalazłam na stronie internetowej informację, że taki staż, nabór jest prowadzony i zadzwoniłam. W tym samym momencie też pani Sara zgłosiła swoją aplikację do pracy i połączyliśmy te dwie rzeczy. Pani Sara była osobą do 30. roku życia i okazało się, że może z tego stażu skorzystać. Po przebrnięciu, dopełnieniu wszystkich formalności doszliśmy do porozumienia i staż się rozpoczął wiosną ubiegłego roku. Trwał pół roku, po czym pani Sara została zatrudniona u nas.

- Jeśli chodzi o formalności, to żadnych problemów nie było. Wszystko poszło bardzo sprawnie i cieszę się, że zdecydowałam się na ten staż - dodaje Sara Spiller, stażystka.

- Staż mi dał przede wszystkim możliwość nabycia doświadczenia. Wiadomo, że dostawałam pensję, ale ogólnie mi się podobało. Nie patrzyłam aż tak na wynagrodzenia, jak na atmosferę i możliwość pracy z dziećmi. Poza tym jest papier na przyszłość.

Dodajmy, że do tej pory z możliwości odbycia stażu skorzystały 62 osoby, z czego 45 z nich go ukończyło. Pracę u pracodawcy organizującego staż podjęło 29 osób.
Maciej Kalski
Teresa Gola-Nogaj
Sara Spiller
WUP w Opolu czeka na młodych bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny - posłuchaj relacji Moniki Matuszkiewicz

Gospodarka

2023-09-30, godz. 12:10 ZUS: opolscy emeryci liderami ubankowienia Opolscy emeryci liderami ubankowienia - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W lipcu aż 83,6 procent nowo przyznanych emerytur opolski ZUS przelewał… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 14:00 Ziemia pod dzierżawę dla rolników. KOWR proponuje farmerom ponad 11 tysięcy hektarów W województwie opolskim jest ponad pół miliona hektarów gruntów ornych. Kolejne 11 tysięcy ma trafić do rolników na zasadzie dzierżawy. » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 Wybory 2023. KO nie zgadza się na sprzedaż Zakładów Azotowych Puławy Orlenowi „Opinia publiczna powinna wiedzieć, co się dzieje”. Poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu konferencję dotyczącą… » więcej 2023-09-28, godz. 14:20 PAIiH otwiera biuro w Opolu. "Wspieramy firmy w ekspansji eksportowej" Opolskie dołączyło do grona regionów, gdzie swoje oddziały ma Polska Agencja Inwestycji i Handlu. To biura, gdzie zgłaszać mogą się przedsiębiorcy zainteresowani… » więcej 2023-09-28, godz. 11:45 200 tysięcy dla młodych rolników. ARiMR przedłuża termin składania wniosków Do 16 października rolnicy mogą składać dokumenty, by uzyskać dofinansowanie w programie 'Młody Rolnik'. » więcej 2023-09-27, godz. 14:00 Nowy komfort jazdy w gminie Gorzów Śląski. Koniec inwestycji wartej niemal 2 miliony złotych Zakończył się remont nawierzchni kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 487 między Uszycami a Zdziechowicami w gminie Gorzów Śląski. » więcej 2023-09-27, godz. 08:00 Parafie beneficjentami rządowej dotacji. Skorzysta między innymi Głogówek Głogówek otrzymał blisko 900 tys. zł w drugim naborze Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W obecnej edycji rządowego wsparcia Głogówek dostał pieniądze… » więcej 2023-09-26, godz. 21:00 Nowy park do dyspozycji mieszkańców Praszki. Kilka możliwości spędzenia czasu Można korzystać z nowego parku rekreacyjnego w Praszce. Zakończyła się trwająca ponad rok budowa infrastruktury przy ulicy Kolorowej. » więcej 2023-09-26, godz. 18:00 Innowacyjne rolnictwo. Gospodarze z Mosznej wyróżnieni Opolscy rolnicy zmieniają specjalizację w swoich gospodarstwach i są za to nagradzani. Przykład gospodarzy z Mosznej, którzy wcześniej hodowali zwierzęta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »