Radio Opole » Gospodarka
2022-04-20, 12:37 Autor: Grzegorz Frankowski

Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach ma pieniądze na organizację staży dla bezrobotnych

PUP Głubczyce
PUP Głubczyce
Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi kolejny nabór wniosków na organizację staży dla osób pozostających bez pracy. Nabór realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
- Osoby, które skorzystają z tej możliwości będą miały okazję nabyć nowe umiejętności – mówi Jacek Karpina, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach.

- Ważna informacja dla pracodawców chcących skorzystać z tej formy aktywizacji, stażysta cały czas jest osobą zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy. Nie nawiązuje stosunku pracy. To Powiatowy Urząd Pracy pokrywa wszelkie koszty związane z realizacją tego stażu. Po stażu jest oczywiście obowiązek zatrudnienia stażysty już w oparciu o umowę o pracę.

Dodajmy, że staż trwa od trzech do sześciu miesięcy i jest w pełni finansowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach. Każdy stażysta otrzymuje stypendium w wysokości 120 procent miesięcznego zasiłku.
Jacek Karpina

Gospodarka

2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej 2022-08-06, godz. 13:00 Prudnik chce rozwijać strefę inwestycyjną. Pomóc ma remont dróg Gmina Prudnik chce uatrakcyjnić swoją strefę inwestycyjną. Lokalne władze chciałyby wybudować drogi, które poprawiłyby skomunikowanie terenu, a tym samym… » więcej 2022-08-05, godz. 17:00 Gorzowski magistrat musi zacisnąć pasa ze względu na rosnące utrzymanie jednostek podległych Rosnące ceny energii, gazu i ogrzewania wpływają na zmianę tegorocznych planów gminy Gorzów Śląski. » więcej 2022-08-03, godz. 17:35 Cztery inwestycje zakończone, trzy rozpoczęte. Dzieje się na drogach w gminie Dąbrowa Rozpoczęły się prace na drodze Sokolnickiej. To trasa łącząca Sokolniki z Dąbrową. Przebudowywany jest kilometrowy odcinek, wzdłuż którego powstanie… » więcej 2022-08-03, godz. 14:00 "Ceny nadal przekraczają nasze możliwości". Unieważniony trzeci przetarg na ścieżkę pieszo-rowerową z Ozimka do… Wysokie ceny na rynku budowlanym i zbyt wysokie oczekiwania wykonawców stawiają pod znakiem zapytania budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Nową Schodnią… » więcej 2022-08-02, godz. 20:00 Do domu po asfalcie, zamiast drogą polną. Gmina Dobrodzień będzie budować ulice dojazdowe do nowych zabudowań Niemal 10 milionów złotych dofinansowania pozyskała gmina Dobrodzień w dwóch naborach Polskiego Ładu na budowę dróg dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-02, godz. 19:00 Firma chciała uniknąć opodatkowania. Teraz musiała zapłacić ponad 31 milionów złotych Ponad 31 milionów złotych odzyskała Opolska Krajowa Administracja Skarbowa. To efekt działań funkcjonariuszy, którzy wykryli nieprawidłowości w rozliczeniach… » więcej 2022-08-02, godz. 15:31 Kolejne boisko przy kluczborskiej szkole zmieni się nie do poznania. Cztery nowe obiekty do końca roku Kolejna szkoła podlegająca kluczborskiemu starostwu będzie mieć do dyspozycji odnowione boisko. Dzisiaj (02.08) udało się rozstrzygnąć przetarg na modernizację… » więcej 2022-08-02, godz. 10:30 Opolscy pracodawcy analizują sytuację gospodarczą. Ceny energii mogą skutkować mniejszą liczbą ofert pracy - 5,6 procent na koniec czerwca w Opolskiem, czyli niewiele ponad 20 tysięcy bezrobotnych to jeszcze nie rekord, jeśli chodzi o niskie bezrobocie, ale zbliżamy… » więcej 2022-08-01, godz. 13:10 Ruszyły kredytowe wakacje. Ulgi przysługują osobom, które zaciągnęły kredyt na własne potrzeby lokalowe Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w złotówkach przed 1 lipca, to możesz już skorzystać z odroczonych rat. Od dzisiaj (01.08) wchodzą w życie zastosowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »