Radio Opole » Gospodarka
2022-07-28, 17:02 Autor: Monika Matuszkiewicz

Są dotacje dla młodych mieszkańców regionu, którzy chcą otworzyć własną firmę

Kosmetyczka [fot.gabinetodzaplecza.pl]
Kosmetyczka [fot.gabinetodzaplecza.pl]
Mieszkańcy województwa, którzy ukończyli 30. rok życia mogą starać się o dotację na założenie własnej firmy. Wystarczy, że zgłoszą się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu i złożą wniosek do projektu "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". Mogą w nim liczyć na wsparcie finansowe w maksymalnej kwocie do 27 tysięcy złotych brutto.
- Z projektu mogą skorzystać osoby, które w ciągu ostatniego roku nie mieli zarejestrowanej działalności gospodarczej. Ponadto, mogą być oni bezrobotni lub mogą mieć zatrudnienie, ale tutaj wysokość pensji nie może przekroczyć najniższej krajowej - mówi Małgorzata Kozioł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

- Oczywiście, osoba zgłaszająca się do nas musi mieć wizję tego wszystkiego i przelać ją na papier. W pierwszym kroku jest to zwykły formularz rekrutacyjny bardzo prosty i tutaj nie wymagamy jakichś szczegółowych opisów. Wystarczy krótkie wskazanie, jak ja widzę siebie, moją przyszłą działalność, co będę robić i jakie planuje wydatki. Natomiast w kolejnym kroku na etapie pisania biznesplanu, będzie szkolenie i tam bardziej szczegółowo wskazuje, jak my to wszystko widzimy w przyszłości.

Ponadto uczestnik projektu, oprócz szkoleń i dotacji, może też liczyć na wsparcie pomostowe, które w ciągu pierwszego półrocza wynosi 2100 złotych brutto miesięcznie, a potem w kolejnych 6 miesiącach to 1600 złotych brutto.

- My dajemy również wsparcie w formie szkolenia. Jest to wsparcie oferowane na samym początku drogi, zanim nasz uczestnik projektu stanie się jeszcze przedsiębiorcą. Na takim szkoleniu uczy się, jak prowadzić firmę, jak ją założyć, jak napisać biznesplan i jak się potem odnaleźć na tym rynku przedsiębiorców.

Nabór wniosków potrwa do 10 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie dotacje.wup.opole.pl.
Małgorzata Kozioł 1
Małgorzata Kozioł 2

Gospodarka

2022-10-02, godz. 17:00 Gmina i powiat głubczycki również szukają oszczędności.'' Na oświetleniu ulicznym oszczędzamy już dwa lata'' Wysokie rachunki za energię elektryczną zmuszają samorządy do szukania oszczędności. W Głubczycach przejście na tryb energooszczędny rozpoczęto od czasowego… » więcej 2022-10-02, godz. 13:10 Kędzierzyn-Koźle ogłosił kolejny przetarg na remont mostu w Blachowni. ''Dotychczasowe oferty przekraczają nasze … Nadal nie ma chętnych na remont mostu w Blachowni. Gmina Kędzierzyn-Koźle, która na początku bieżącego roku została prawnym właścicielem obiektu, ogłosiła… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Ważna ulica w Kluczborku zmieniła się nie do poznania. Remont trwał przez kilka miesięcy Zupełnie zmienił się komfort jazdy ulicą Drzymały w Kluczborku. Zakończyła się gruntowna przebudowa około 600-metrowego odcinka, którą prowadzono od… » więcej 2022-10-01, godz. 10:15 Przebudowa stadionu miejskiego w Strzelcach Opolskich może się nie udać. Koszty przebudowy przewyższają budżet g… Chęci są, ale brakuje pieniędzy. Nadal nie wiadomo, czy stadion miejski w Strzelcach Opolskich zostanie przebudowy. Choć gmina pozyskała na ten cel 4,5 miliona… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Prawie 8,5 miliona złotych gmina Olesno prześle mieszkańcom jako dodatek węglowy 2700 wniosków o wypłatę dodatku węglowego wpłynęło do Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie. Rozdysponowano 1,6 miliona złotych, a zatem pieniądze trafiły… » więcej 2022-09-30, godz. 12:00 Jak oszczędzać energię, żeby nie przekroczyć limitu 2 tysięcy kWh rocznie? Sejm przegłosował ustawę w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Ceny pozostaną na poziomie tych z 2022 roku do limitu zużycia 2 tysięcy kilowatogodzin… » więcej 2022-09-30, godz. 07:56 Rolnicy z Bukowa nagrodzeni Gospodarstwo Renaty i Wiesława Kowalczyków w Bukowie pod Namysłowem zajęło 3. miejsce w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Roln… » więcej 2022-09-29, godz. 14:45 Rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Jest decyzja wojewody opolskiego Wojewoda opolski wydał dzisiaj (29.09) decyzję dotyczącą rozbudowy tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu w ramach inwestycji „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle… » więcej 2022-09-29, godz. 13:10 Niejednogłośnie, ale Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za pierwsze półrocze Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu 2022 roku i poparła to uchwałą podczas dzisiejszej (29.09) sesji. » więcej 2022-09-29, godz. 09:05 Bez ofert w trzecim przetargu na dostawy prądu dla gminy Kluczbork. "Możemy rozpocząć negocjacje z wolnej ręki" Nadal nie wiadomo, kto i za jakie pieniądze będzie dostarczać prąd gminie Kluczbork w przyszłym roku. Teraz magistrat płaci za energię elektryczną niemal… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »