Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 09:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

10 debiutantów powalczy o opolską Karolinkę. Wyniki poznamy po północy

Opolska Karolinka [fot. Paweł Stauffer]
Opolska Karolinka [fot. Paweł Stauffer]
O 11.30 w opolskim amfiteatrze ruszają próby generalne do pierwszych koncertów 60. KFPP. Piątek to, oprócz gali "Od Opola do Opola", także czas na wielkie zmagania, czyli koncert Debiuty.
Młodzi artyści walczą o opolską Karolinkę, nagrodę im. Anny Jantar przyznawaną przez miasto Opole oraz nagrodę widzów, wyłonioną w drodze głosowania.

W tym roku debiutantów mamy 10. W gronie tym jest, znana opolanom z miejskich jam session, bluesowa wokalistka Ewa Novel. Wykona piosenkę "Na końcu świata", którą napisał dla niej Marek Kościkiewicz.

- Pana Marka poznałam na finale "Szansy na sukces". Zapytałam, czy miałby dla mnie jakąś piosenkę. Kompozycja ta jest wyjątkowa, taka trochę "bondowska", po prostu piękna.

Występy opolskich debiutantów oceniać będzie 5-osobowe jury. W składzie tym zasiądzie m.in. Piotr Kupicha, czyli lider zespołu FEEL, który w Opolu, już wieczorem świętować będzie 15 lat obecności na scenie.

- Będę oceniał debiutantów, a później będziemy mieć minirecital, ze starymi przebojami ale i nowymi, no i będziemy śpiewać, będziemy łapać się za ręce z opolską publicznością - mówi Kupicha.

Do kogo powędruje opolska Karolinka, czyli nagroda im. Anny Jantar A.D. 2023 dowiemy się dopiero po północy.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym 60. KFPP.
Ewa Novel
Piotr Kupicha

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »