Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-08, 12:35 Autor: Monika Matuszkiewicz

Debiutanci próbują przed koncertem. To ich pierwsze kroki na deskach opolskiego amfiteatru

Ada Szulc - Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Ada Szulc - Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Felivers - Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Felivers - Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Ewa Novel - Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Ewa Novel - Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Próby debiutantów do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
To spełnienie marzeń i kolejny bardzo ważny krok w karierze muzycznej – mówią o swoich występach na deskach opolskiego amfiteatru debiutanci. Część z nich swoje autorskie piosenki wykona z udziałem orkiestry, a pozostali z zespołem oraz solo. Pierwsze próby dźwiękowo-kamerowe mają już za sobą.
Pierwsza na scenie pojawiła się Magda Bereda, która zaśpiewała piosenkę „Jest mi dobrze we własnej osobie”. Jak mówiła, ten utwór został napisany przez przypadek i miał pójść do szuflady.

- Finalnie poczułam coś takiego, ok to jest to, to jestem 100 procent ja. Napisałam ją w swoim malutkim pokoiku, a teraz mogę wystąpić na wielkiej scenie. Jest to piosenka o tym, żeby po prostu pamiętać, że jest nam do twarzy we własnej osobie. To jacy jesteśmy, to jest najlepsza wersja nas samych. To jest występ, który nie ukrywam, że chciałabym zapamiętać do końca życia, więc staramy się, żeby to wszystko naprawdę fajnie wyglądało.

- To jest legendarna scena i cieszę się, że mogę tu być. To jest coś niesamowitego – dodaje Konrad Baum, który w Opolu zaśpiewa piosenkę „Sam jak Ty”. - Utwór będzie z orkiestrą, w pięknym aranżu, wzbogaconym przez smyczki, dęciaki, także nie mogę się doczekać. To jest utwór energetyczny, mocny, jutro liczę na państwa energię przede wszystkim. Najpiękniejsze jest to, że jestem tu przede wszystkim, to jest dla mnie wielki zaszczyt.

Debiutantów będzie można posłuchać i zobaczyć już jutro (09.06), bo to oni właśnie zakończą pierwszy dzień 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dodajmy, że Radio Opole będzie transmitowało wszystkie koncerty 60. KFPP.
Magda Bereda
Konrad Baum

Kultura i rozrywka

2023-10-02, godz. 19:46 Muzyka organowa w Filharmonii Opolskiej. Ruszył cykl "Organy w samo południe" Ruszył cykl comiesięcznych koncertów organowych w Filharmonii Opolskiej. Po renowacji organy będą się regularnie odzywały na koncertach zatytułowanych… » więcej 2023-10-02, godz. 11:15 Pomaga odnaleźć się w środowisku muzycznym. Bank Talentów 2023 40 młodych muzyków rywalizuje w Opolu w ramach Banku Talentów 2023. To pionierski program pomocy najzdolniejszym artystom z Polski. Przez tydzień zaplanowano… » więcej 2023-10-01, godz. 17:30 Rusza 20. edycja Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. W planie 40 wydarzeń Około 40 wydarzeń przygotowano na 20. jubileuszowe Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Pierwsze inicjatywy zaplanowano na jutro (02.10), a cykl zakończy… » więcej 2023-10-01, godz. 15:43 Historia o świecie fantasy a problemy jak najbardziej współczesne w najnowszej premierze w Opolskim Teatrze Lalki i… Zespół Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zaprezentował drugą w tym sezonie premierę. Na Małej Scenie zobaczyliśmy 'Niekończącą się historię' w adaptacji… » więcej 2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »