Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-08, 17:55 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wielka gala "Od Opola do Opola"

Trubadurzy - próba do koncertu „Wielka Gala - Od Opola do Opola” [fot. Marcin Boczek]
Trubadurzy - próba do koncertu „Wielka Gala - Od Opola do Opola” [fot. Marcin Boczek]
Będzie energicznie, głośno i z udziałem orkiestry oraz DJ - tak zapowiada się koncert "Od Opola do Opola". To właśnie on rozpocznie 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Na scenie zaprezentują się artyści niemal każdego pokolenia. Usłyszeć będzie można przeboje z ostatnich kilkudziesięciu lat.
Koncert rozpocznie się od medleya, w którym usłyszymy takie piosenki jak między innymi "Dni, których nie znamy", czy "Parostatek".

Jednym z pierwszych zespołów, który pojawi się na scenie jest zespół Trubadurzy, a razem z nim wystąpi syn Krzysztofa Krawczyka - Krzysztof Igor Krawczyk.

- Ten powrót nasz tutaj do Opola jest piękny, bo 60-lecie Trubadurów, 60-lecie Opola i jeszcze mamy taką małą niespodziankę i zarazem wielką. Krzysia Krawczyka nie ma z nami, bo z góry cały czas patrzy, ale dał nam tego utalentowanego syna, także naprawdę jest fajnie. - Opole, kochane Opole, najwspanialsze. Trubadurzy, wojsko, wszystko jest wspaniałe, co więcej mogę powiedzieć - dodaje Krzysztof Igor Krawczyk.

W koncercie "Od Opola do Opola" będzie można też zobaczyć laureata Grammy, jednego z najlepszych kompozytorów jazzowych - Włodka Pawlika.

- To będzie moja aranżacja, którą stworzyłem 3-4 lata temu na zamówienie orkiestry z Chicago imienia Paderewskiego. Nie ukrywam, że to super zabrzmiało, z resztą grała też amerykańska sekcja rytmiczna z moim przyjaciółmi. Od tego czasu ta wersja orkiestrowa, stała się można powiedzieć takim i chyba nie będę tutaj nadużywał interpretacji, stała się po prostu hitem w tej właśnie aranżacji.

Koncert rozpocznie się w piątek o godzinie 20:15. Usłyszeć go będzie można na antenie Radia Opole, który transmituje cały 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki.
Zespół Trubadurzy i Krzysztof Igor Krawczyk
Włodek Pawlik

Kultura i rozrywka

2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej 2023-09-25, godz. 19:00 Kino plenerowe zagości w Strzelcach Opolskich. Na ekranie „Vincent chce nad morze” Kino plenerowe to kolejna propozycja stowarzyszenia „Działamy” ze Strzelec Opolskich dla mieszkańców. Jutro (26.09) na placu Żeromskiego zostanie wyświetlony… » więcej 2023-09-25, godz. 16:05 Naukowcy z Czech i Polski debatują w Opolu o wzajemnych relacjach i problemach Po 7 latach przerwy naukowcy z Czech i Polski ponownie zasiedli do debat o kulturze, ekonomii i co najważniejsze współpracy. Na Uniwersytecie Opolskim ruszył… » więcej 2023-09-24, godz. 08:33 Jubileuszowy przegląd w Komprachcicach Będzie konkurs, będzie uroczysta gala, a na koniec występ gwiazdy. Tak w skrócie można opisać program XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej… » więcej 2023-09-23, godz. 12:30 Biblioteka Austriacka zaprasza na Europejski Dzień Języków Po raz czternasty Biblioteka Austriacka organizuje Europejski Dzień Języków. Wydarzenie będzie dostępne w języku polskim, niemieckim i szwajcarskim. Biblioteka… » więcej 2023-09-23, godz. 08:00 Wybór między życiem a śmiercią. Premiera w Teatrze Kochanowskiego w Opolu [ZDJĘCIA] Nowy sezon artystyczny w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu otworzyła międzynarodowa premiera opowiadająca o eutanazji, trudnych wyborach i sensie życia… » więcej 2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02 Nowy sezon w OTLiA. Przed nami premiera spektaklu "Brzechwatorium" W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora rozpoczyna się nowy sezon. Już w sobotę (23.09) na Dużej Scenie zaplanowano premierę spektaklu 'Brzechwatorium'. Reżyserem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »