Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 05:56 Autor: Monika Matuszkiewicz

To już dzisiaj wieczorem! Rusza największe muzyczne wydarzenie roku

Koncert "Od Opola do Opola" - Próby do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Koncert "Od Opola do Opola" - Próby do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Koncert "Od Opola do Opola" - Próby do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Koncert "Od Opola do Opola" - Próby do 60.KFPP [fot. Jarosław Madzia]
Koncert "Od Opola do Opola" - Próby do 60.KFPP
Koncert "Od Opola do Opola" - Próby do 60.KFPP
Dzisiaj (09.06) rozpoczyna się wielkie muzyczne święto w Opolu. O godzinie 20:00 rusza jubileuszowy 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Na deskach opolskiego amfiteatru będzie można zobaczyć gwiazdy polskiej estrady, a także tych, którzy dopiero debiutują w stolicy regionu.
Jako pierwsi na scenie pojawią się artyści, którzy z Opole związani są od kilkudziesięciu lat. Wśród nich Wanda Kwietniewska, która z zespołem Wanda i Banda wykona największe hity, między innymi "Hi-Fi". Muzycy świętują w tym roku 40-lecie zespołu.

- To są piosenki, mówimy tutaj o dziełach wybranych mojego zespołu, czyli o "Julii", "Hi-Fi", które doczekały się już wielu remixów, przeróbek i generalnie lubię jak inni przerabiają te piosenki, ale my generalnie jako zespół, to jesteśmy od "łojenia" na gitarach i to będą wersje po prostu nasze. Chociaż poprosiliśmy orkiestrę, żeby zabrzmiały smyki, powiększyliśmy chór, żeby to zabrzmiało bardziej odświętnie i festiwalowo.

Kolejną gwiazdą będzie Krzysztof Jaryczewski, który na scenie pojawi się razem z córką Mają Laurą Jaryczewską. Towarzyszyć im będzie orkiestra Grzegorza Urbana.

- Takie aranżacje orkiestrowe ja bardzo lubię, to jest troszeczkę inne. W "Ten wasz świat" wziąłem gitarę do ręki, więc jest większe nawiązanie do oryginału, ale myślę, że to jest ciekawe brzmienie, takie orkiestrowe dla odbiorców. - Podczas pierwszego koncertu w Radzyminie byłam bardzo wzruszona i myślę, że to był ten taki pierwszy moment - dodaje Maja.

Po koncercie "Od Opola do Opola" na deskach Amfiteatru Tysiąclecia pojawią się debiutanci. Wszystkie koncerty będą transmitowane w Radiu Opole.
Wanda Kwietniewska
Krzysztof Jaryczewski

Kultura i rozrywka

2023-10-02, godz. 11:15 Pomaga odnaleźć się w środowisku muzycznym. Bank Talentów 2023 40 młodych muzyków rywalizuje w Opolu w ramach Banku Talentów 2023. To pionierski program pomocy najzdolniejszym artystom z Polski. Przez tydzień zaplanowano… » więcej 2023-10-01, godz. 17:30 Rusza 20. edycja Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. W planie 40 wydarzeń Około 40 wydarzeń przygotowano na 20. jubileuszowe Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Pierwsze inicjatywy zaplanowano na jutro (02.10), a cykl zakończy… » więcej 2023-10-01, godz. 15:43 Historia o świecie fantasy a problemy jak najbardziej współczesne w najnowszej premierze w Opolskim Teatrze Lalki i… Zespół Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zaprezentował drugą w tym sezonie premierę. Na Małej Scenie zobaczyliśmy 'Niekończącą się historię' w adaptacji… » więcej 2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »