Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 09:48 Autor: Jacek Rudnik

Rzecznik 60. KFPP w Radiu Opole: każdy z koncertów zaproponuje widzom inne emocje

Agata Konarska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Agata Konarska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Trzy dni koncertów, największe gwiazdy polskiej estrady, ale także debiutanci walczący o nagrodę im. Anny Jantar, festiwalowe wspomnienia oraz piosenki, które mają dopiero szansę stać się przebojami. Między innymi o programie rozpoczynającego się dzisiaj (09.06) 60. KFPP w Opolu mówiła rzeczniczka imprezy Agata Konarska.
- Czekam na wszystkie koncerty, każdy jest inny i zaproponuje widzom zupełnie inne emocje - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agata Konarska.

- Energicznie z udziałem orkiestry oraz DJ - tak zapowiada się koncert "Od
Opola do Opola", który o godz. 20 rozpocznie jubileuszowy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, w trakcie którego wystąpią m.in. Wanda i Banda, Krzysztof Jaryczewski, Trubadurzy oraz Pectus Lombard i Zakopower. - Koncert, który podsumowuje wszystko to, co najważniejsze wydarzyło się na polskiej scenie muzycznej od poprzedniego festiwalu, czyli podsumowanie i tych jubileuszy, które miały miejsce, największych przebojów, sukcesów, niespodzianek, wydarzeń muzycznych, wystąpi dużo gwiazd.

O godz. 22:30  „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego, koncert, który rozpocznie recital Dody - będzie utrzymany w konwencji uwielbianych przez widzów talent show, a młodzi artyści będą rywalizować o nagrodę imienia Anny Jantar.

W sobotę (10.06) w amfiteatrze o godz. 20 koncert Premiery z udziałem m.in. Rafała Brzozowskiego, Łukasza Drapały i Anny Sokołowskiej. - Premierowe piosenki już znanych i utytułowanych wykonawców, będziemy mieli emocje, bo to zawsze jest rywalizacja, głosowanie widzów, wybory, których nie można podważyć, skoro widzowie decydują, że konkretna piosenka najbardziej im się podoba to z reguły staje się szybko przebojem i tak było w poprzednich latach. Od pewnego czasu wprowadziliśmy też zmianę, że ośrodki telewizyjne też oddają swoje głosy - wyjaśniła Agata Konarska.

Drugim z sobotnich (10.06) koncertów będzie koncert "Czas Ołowiu", w którym wystąpią Piotr Kupicha, Justyna Steczkowska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Piotr Cugowski, Jerzy Grunwald oraz Halina Mlynkova.

W niedzielę (11.06) w festiwalowy nastrój wprowadzi widzów koncert w reżyserii Beaty Szymańskiej-Masny zatytułowany „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” z udziałem m.in. Roberta Rozmusa, Janusza Radka, Łukasza Zagrobelnego oraz zespołów Leszcze i Lombard.

Na finał Opola o godz. 21:35 koncert „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60. KFPP Opole 2023”, w trakcie którego piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi felietonami „O‘polskiej Kroniki Festiwalowej”.

W amfiteatrze wystąpią m.in. Marek Piekarczyk, Czerwone Gitary, Danuta Błażejczyk, Andrzej Rybiński, Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni, Maryla Rodowicz, Izabela Trojanowska, Edyta Górniak, Halina Frąckowiak, Skaldowie oraz Ryszard Rynkowski.

Transmisja wszystkich festiwalowych koncertów na antenie Radia Opole.
Agata Konarska 01
Agata Konarska 02

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »