Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 14:02 Autor: Katarzyna Zawadzka

60. KFPP: debiutanci piszą piosenki o życiowej odwadze [ZDJĘCIA]

Próba generalna do koncertu "Debiuty" 60 KFPP [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Debiuty" 60 KFPP [fot. Marcin Boczek]
W opolskim amfiteatrze trwają próby do wieczornych koncertów. Dziś (9.06) startuje 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
O nagrodę im. Anny Jantar, czyli tzw. opolską Karolinę walczyć będzie 10 debiutantów. W tym gronie jest między innymi Magda Bereda, która śpiewa, pisze teksty i komponuje. Usłyszymy ją w autorskiej piosence pt. "jest mi do twarzy we własnej osobie". - Mówi przede wszystkim o tym, że tak naprawdę to jacy jesteśmy, to bycie sobą, to jest najpiękniejsza wersja nas. Jeśli po prostu gdzieś zboczymy z tego szlaku, to prędzej czy później to wyjdzie. Nie ma co udawać i być kimś innym, bo prędzej czy później nie wyjdzie nam to na dobre - dodaje.

W koncercie "Debiuty" pojawi się także Klaudia Kowalik, która wygrał eliminacje zorganizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na co dzień nie tylko występuje, ale także uczy śpiewu i prowadzi własną szkołę muzyczną. Na opolskiej scenie wykona autorską piosenkę "Za mało czasu". - Piosenka opowiada o tym, że warto w swoim życiu przekraczać strefę komfortu, która jest niezbędna do tego, aby spełniać swoje marzenia i móc realizować swoje cele. Utwór ten współtworzyłam, jeśli chodzi o produkcję z Jakubem Krupskim, gitarzystą i kompozytorem - dodaje.

Koncert "Debiuty" rozpocznie się o godz. 22:30. Radio Opole jest patronem medialnym 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Magda Bereda
Klaudia Kowalik

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »