Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-09, 10:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Czy opolska publiczność podczas festiwalu jest skazana na deszcz? [INTERWENCJA]

Zabezpieczenia przed opadami deszczu [fot. Jarosław Madzia]
Zabezpieczenia przed opadami deszczu [fot. Jarosław Madzia]
Deszczowo podczas próby do koncertu „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Deszczowo podczas próby do koncertu „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
To już tradycja, że jak jest opolski festiwal, to musi padać. Przygrywka już była w środę, a dzisiaj (9.06) według prognoz opady mają być intensywne. Amfiteatr w Opolu nie jest przygotowany na takie zjawiska. Podczas deszczu publiczność musi "ratować" się własnymi parasolami.
- Zastanawialiśmy się często, czy nie zrobić takiego zamykanego dachu, dlatego też warto robić obiekty publiczne takie staranne do końca - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Parę lat temu był taki projekt, ale zrezygnowano z niego ze względu na koszty. Dzisiaj jakby widać, że takie oszczędności, to jest kłopot i nie osiąga się zamierzonego efektu. Nie tylko ja zastanawiam się nad tym, czy nie warto było zrobić od razu zadaszenie, przykład amfiteatru w Sopocie, gdzie jest po prostu materiał rozciągnięty nad całą widownią i deszcz nie jest takim wyzwaniem.

Czy festiwalowa publiczność będzie moknąć przez kolejne edycje KFPP? Jak w deszczu radzą sobie ekipy pracujące przy tym wydarzeniu? Na te pytania odpowiemy po godzinie 12:00 w paśmie interwencyjnym Radia Opole.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2023-09-24, godz. 15:00 Dwa piętra dla ekspozycji, poddasze dla gości. Jest już plan muzeum Kresów w Brzegu Będzie dużo przestrzeni wystawowej, ale także biblioteka, pracownie konserwatorskie oraz kawiarnia. Gotowy jest program funkcjonalno-użytkowy dla przyszłego… » więcej 2023-09-24, godz. 13:43 Wybory 2023. "Trzecia droga" proponuje koordynatora ds. transportu Cała ustawa o transporcie zbiorowym jest do zmiany - wskazuje Marcin Oszańca, kandydat do sejmu z listy Trzeciej Drogi. Jak mówi, rozproszenie usług transportu… » więcej 2023-09-24, godz. 13:29 "Przyjażń to relacja dwustronna". Niedzielna Loża Radiowa o stosunkach z Ukrainą Sprawa relacji polsko-ukraińskich stała się w ostatnim czasie tematem gorących sporów, ale też i deklaracji składanych w czasie kampanii wyborczej. » więcej 2023-09-24, godz. 13:00 Nietoperze problemem przy remoncie ośrodka "Aleksandrówka" w Jarnołtówku - To jest pierwszy, bardzo ważny krok w kierunku odbudowy - tak starosta nyski, Andrzej Kruczkiewicz mówi o ogłoszonym przetargu na remont 'Aleksandrówki'… » więcej 2023-09-24, godz. 12:43 Do św. Anny podziękować za plony. Dożynki diecezjalne zgromadziły tłumy Delegacje wszystkich 36 dekanatów zjechały na Górę Świętej Anny na doroczne dożynki diecezjalne. Suma dożynkowa w odświętnej oprawie, z udziałem przedstawicieli… » więcej 2023-09-24, godz. 11:00 Szkoła w Ścinawie Małej w końcu cieszy oko Milion 700 tysięcy złotych kosztowała modernizacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ścinawie Małej. W placówce między innymi wykonano elewację z ociepleniem… » więcej 2023-09-24, godz. 10:00 Niedzielny poranek dla karpia? Wędkarstwo w regionie nie śpi Z nadzieją na 'taaaką rybę' bladym świtem na zbiorniku Śródlesie 2 w Opolu stawił się komplet wędkarzy. 27-mioro miłośników i miłośniczek 'moczenia… » więcej 2023-09-24, godz. 10:00 Koncert oratoryjny Piotra Rubika w artystycznym hołdzie dla Prymasa Tysiąclecia Koncert 'Najważniejsza jest miłość', występ Rafała Brzozowskiego oraz pokaz mappingu na fasadzie nyskiej bazyliki towarzyszyły gali finałowej konkursu… » więcej 2023-09-24, godz. 09:11 Opole zostało stolicą polskiego judo. Turniej Nadziei Olimpijskich w Stegu Arenie Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich, mistrzostwa Polski u16 i Puchar Polskiego Związku Judo - kumulacja tych trzech sportowych impreza nastąpiła w… » więcej 2023-09-23, godz. 20:00 Minister Czarnek spotkał się z kuratorami oświaty. Rozmawiano o "Demokracji bezpośredniej" Minister edukacji i nauki profesor Przemysław Czarnek spotkał się dziś (23.09) w Nysie z kuratorami oświaty całego kraju. Jak mówił podczas konferencji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »