Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 17:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Deszcz nie odpuszcza, ale muzyka gra. To już ostatnie próby przed 60. KFPP [ZDJĘCIA]

Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
Próba generalna do koncertu "Wielka Gala - od Opola do Opola [fot. Marcin Boczek]
To już końcowe odliczanie. Trwają ostatnie próby przed pierwszym koncertem 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. To będzie "Wielka Gala - Od Opola do Opola" w reżyserii Konrada Smugi.
Na scenie m.in. Golec uOrkiestra, Zakopower czy Trubadurzy. Koncert otworzy medley, czyli miks 12 przebojów z 60 lat święta polskiej piosenki. "Ujarzmienie" na scenie kilkudziesięciu artystów w jednym długim utworze wziął na siebie Gromee.

- Przy okazji medleya to na przykład chcieliby inny fragment albo utwór całkiem inny, albo czy by się nie dało na przykład później, albo wcześniej. Technicznych rzeczy bardzo dużo, natomiast nie zawsze wszystkim da się sprostać, nie wszystko da się dogadać i zrobić.

Lombard, Trubadurzy, Pectus - tych zespołów, które wystąpią w pierwszym koncercie nie trzeba przedstawiać. Ale usłyszymy też tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z dużą sceną. Dominik Dudek, zwycięzca jednego z muzycznych telewizyjnych show, wziął na tapet piosenkę "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka. Liczy po cichu na opolskie spotkanie z Tadeuszem Woźniakiem.

- Chciałbym, żeby do mnie podszedł po występie i powiedział, że dałem radę. To mi wystarczy. To jest bardzo trudna piosenka do zaśpiewania. Bo niby taka prosta, ale trudna, nie ukrywam, że mi sprawiła wiele problemów.

Początek gali Od Opola do Opola o 20.15. Radio Opole, które jest patronem 60. KFPP, transmituje wszystkie koncerty na naszej antenie.


Gromee
Dominik Dudek

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »