Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-17, 20:32 Autor: Katarzyna Zawadzka

Opolski festiwal wystartował! 59. edycja muzycznego święta rozpoczyna się od podsumowania roku "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA, FILMY]

Koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Usłyszeliśmy hymn Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a to oznacza, że już po raz 59. w Amfiteatrze Tysiąclecia rozpoczęła się wielka impreza muzyczna!
Na początek tegorocznego festiwalu koncert "Od Opola dla Opola. Największe gwiazdy. Legendarne Przeboje!". Na scenie pojawią się m.in. Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Halina Frąckowiak, Danuta Błażejczyk, Andrzej Rybiński czy Andrzej Rosiński oraz Marek Piekraczyk.

- Cieszę się, że przyjechałem do Opola, w którym spędziłem dużo czasu, ponieważ to właśnie stąd pochodzi zespół TSA i tu byłem na pierwszych próbach - mówi artysta. - Wiele rzeczy tu się wydarzyło. Wykonam wreszcie piosenkę pt. "51". Jest ona dedykowana Andrzejowi Nowakowi, który niestety odszedł w styczniu i autorowi tekstu Jackowi Rzehakowi - dodaje.

Przedstawicielka młodszego pokolenia Kasia Cerekwicka wykona piosenkę "Na kolana", która była dużym sukcesem w jej karierze.

- To jest ogromna radość i sentyment dla mnie - mówi artystka. - Cieszę się, że to jest taka piosenka, którą ludzie śpiewają na większości imprez. Co chwilę dostaję gdzieś na Instagramie różne kawałki czy filmiki z karaoke. Publiczność naprawdę zna tę piosenkę od początku do końca, razem z każdym ozdobnikiem. Myślę, że sukcesem dla artysty jest, kiedy ma chociaż jeden taki popularny utwór - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" to dopiero początek 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Po nim jeszcze dziś "Folkowe Opole". Wydarzenie potrwa do poniedziałku (20.06) i zakończy się koncertem artystów związanych ze sceną alternatywną. Zachęcamy do słuchania transmisji koncertów na antenie Radia Opole, które jest patronem festiwalu.
Marek Piekarczyk
Katarzyna Cerekwicka
Katarzyna Cerekwicka w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Marek Piekarczyk udzielił Radiu Opole wywiadu przed koncertem "Od Opola dla Opola"

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »