Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-17, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

W Opolu czuć już atmosferę festiwalową. Nie brakuje tzw. imprez towarzyszących

W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu czuć już atmosferę festiwalową [fot.M.Matuszkiewicz]
W stolicy regionu czuć już atmosferę festiwalową. To nie tylko okolicznościowy wystrój miasta, ale też wydarzenia, które ruszają dziś (17.06) na kilka godzin przed rozpoczęciem 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Pierwszą atrakcją będzie odsłonięcie muralu Andrzeja Nowaka, które nastąpi o godzinie 17:00 przy ulicy Ściegiennego 7a. Potem będzie muzycznie i widowiskowo.
- Godzinę później, czyli o 18:00 rusza happening Most Festiwalowy na Zielonym Moście nad Młynówką. Następnie o 18:30 na rynku będzie można posłuchać wyjątkowego koncertu Ani Dąbrowskiej - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji w opolskim ratuszu.

- Te osoby, które nie przyjdą do amfiteatru mogą pojawić się na opolskim rynku. Od godziny 20:00 do 24:00 będzie transmisja festiwalu z amfiteatru, ale nie zabraknie również konkursów z nagrodami. W kolejnych dniach także będzie wiele atrakcji, wśród nich odsłonięcie gwiazd w alei. Będzie także Kawiarenka z Gwiazdami. Zobaczyć w niej będzie można między innymi Katarzynę Cerekwicką, Annę Wyszkoni, Marka Piekarczyka, Łukasza Zagrobelnego oraz Krzysztofa Jaryczewskiego i Andrzeja Rybińskiego.

Dodajmy, że w tym roku swoje gwiazdy w alei odsłonią między innymi zespół IRA, Golec uOrkiestra czy Bogdan Olewicz. W niedzielę (19.06) oprócz odsłonięcia gwiazd na rynku będzie także kawiarenka, a o godzinie 18:00 koncert Moniki Wiśniowskiej Basel, która zaśpiewa znane i lubiane hity Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.
Łukasz Śmierciak

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »