Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-17, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Typowy Andrzej w akcji na scenie". Mural Złego Psa z Opola oficjalnie odsłonięty [ZDJĘCIA, FILM]

Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Mural poświęcony Andrzejowi Nowakowi [fot. Maciej Marciński]
Mural poświęcony Andrzejowi Nowakowi [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Mural Andrzeja Nowaka w Opolu oficjalnie odsłonięty. Wizerunek legendarnego gitarzysty, kompozytora i założyciela takich zespołów jak TSA czy Złe Psy można już oglądać na ścianie bloku przy ulicy Ściegiennego 7a. Były przemówienia oraz tradycyjnie występ Chóru Politechniki Opolskiej, który sięgnął po repertuar artysty.
W odsłonięciu wzięli udział między innymi wdowa po zmarłym gitarzyście Justyna Nowak oraz jego kolega z zespołu TSA Marek Piekarczyk. Byli też członkowie zespołu Złe Psy, którzy z Andrzej Nowakiem grali do końca. Wśród nich gitarzysta Jacek Kasprzyk.

- Myślę, że to jest dokładne odzwierciedlenie osobowości Andrzeja i jego ekspresji, gry na gitarze. Andrzej nie udawał, zawsze był sobą i tak zresztą śpiewał o sobie: całym jestem sobą. My, przyjaciele Andrzeja, fani przede wszystkim chcieliśmy, żeby mural miał moc gitarowego wzmacniacza Andrzeja, aby ta moc szła pomiędzy budynki Opola, dalej w Polskę, heavymetalowy świat. Myślę, że to się udało, że tak po prostu jest.

Jak podkreślił Maciej Wujec, wiceprezydent Opola, kiedy w latach 80. na scenie pojawił się zespół TSA, to było "coś", prawdziwa petarda dla młodych.

- Wspaniałe gwiazdy, które wtedy rozwaliły ten system i stworzyły pewien ruch. Dla nas opolan, to też był szczególny zespół, bo mieliśmy wspaniałe gwiazdy w nim z Opola, między innymi Andrzeja Nowaka. Bardzo utożsamialiśmy się z tym artystą i on też utożsamiał się z Opolem. Cały czas podkreślał, skąd jest i utrzymywał kontakty.

- Tutaj twarz Andrzeja jest taka, jaką pamiętamy - mówili obecni na uroczystości fani Nowaka.

- Ułożenia dłoni, coś pięknego. Typowy Andrzej w akcji na scenie. - Mistrzostwo, tu jest 100 procent Andrzej oddany. - Ja od lat 80. śledziłem karierę Andrzeja i gdzieś jego muzyka zawsze przy mnie stała. Był dobry na każdy czas. - Andrzej Nowak był ekscentryczny, ale był formatem wielkiej gwiazdy.

Dodajmy, że odsłonięcie muralu było pierwszym wydarzeniem okołofestiwalowym, jakie wydział promocji opolskiego ratusza przygotował na ten weekend. Dziś jeszcze między innymi w rynku koncert Ani Dąbrowskiej oraz strefa widza. A w sobotę (18.06) odsłonięcia gwiazd w alei, koncerty oraz Kawiarenka z Gwiazdami.
Jacek Kasprzyk
Maciej Wujec
Fani

Wiadomości z regionu

2024-02-24, godz. 16:00 Głubczyce: Justyna Zielińska startuje z kampanią wyborczą. "Mam program i chęci do działania" - Ta decyzja była mocno analizowana przeze mnie. Mam wrażenie, że Głubczyce się trochę zastały - powiedziała podczas dzisiejszej (24.02) konferencji prasowej… » więcej 2024-02-24, godz. 15:32 "Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA] Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają… » więcej 2024-02-24, godz. 14:15 Waldemar Wysocki kandydatem na burmistrza Brzegu. KO przedstawiła też kandydatów na radnych Rozpędza się kampania wyborcza w powiecie brzeskim. Dziś (24.02) na placu przy Brzeskim Centrum Kultury Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na… » więcej 2024-02-24, godz. 13:30 Znamy kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego Kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił dziś (24.02) prezydent. To osoby ze środowiska sportu, kultury i… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Prace przy rozbudowie krapkowickiego szpitala zgodnie z harmonogramem Trwa rozbudowa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie do szpitala bloku z nowoczesnymi oddziałami. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony… » więcej 2024-02-24, godz. 11:30 Na boiskach trwają przygotowania do sezonu, a stadion w Otmęcie doczeka się remontu Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego na krapkowickich murawach ruszyły prace przygotowawcze do sezonu. Na przykład od kilku dni na stadionie Unii Krapkowice… » więcej 2024-02-24, godz. 09:00 Lekarze z Ukrainy pracują w regionie. Liczy się nie tylko wiedza medyczna, ale też znajomość języka Od 2 lat leczą i pomagają. Coraz więcej lekarzy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego regionu po wybuchu wojny stara się o nostryfikację swojego dyplomu… » więcej 2024-02-24, godz. 08:00 Przebudowa DK45 Jełowa - Bierdzany. Po weekendzie kolejne utrudnienia Kolejne zmiany organizacji ruchu na remontowanym fragmencie DK45 pomiędzy Jełową a Bierdzanami. Po weekendzie na dwóch, 600-metrowych fragmentach drogi wprowadzony… » więcej 2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »