Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-17, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Typowy Andrzej w akcji na scenie". Mural Złego Psa z Opola oficjalnie odsłonięty [ZDJĘCIA, FILM]

Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Mural poświęcony Andrzejowi Nowakowi [fot. Maciej Marciński]
Mural poświęcony Andrzejowi Nowakowi [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie muralu przedstawiający Andrzeja Nowaka z zespołu TSA i Złe Psy [fot. Maciej Marciński]
Mural Andrzeja Nowaka w Opolu oficjalnie odsłonięty. Wizerunek legendarnego gitarzysty, kompozytora i założyciela takich zespołów jak TSA czy Złe Psy można już oglądać na ścianie bloku przy ulicy Ściegiennego 7a. Były przemówienia oraz tradycyjnie występ Chóru Politechniki Opolskiej, który sięgnął po repertuar artysty.
W odsłonięciu wzięli udział między innymi wdowa po zmarłym gitarzyście Justyna Nowak oraz jego kolega z zespołu TSA Marek Piekarczyk. Byli też członkowie zespołu Złe Psy, którzy z Andrzej Nowakiem grali do końca. Wśród nich gitarzysta Jacek Kasprzyk.

- Myślę, że to jest dokładne odzwierciedlenie osobowości Andrzeja i jego ekspresji, gry na gitarze. Andrzej nie udawał, zawsze był sobą i tak zresztą śpiewał o sobie: całym jestem sobą. My, przyjaciele Andrzeja, fani przede wszystkim chcieliśmy, żeby mural miał moc gitarowego wzmacniacza Andrzeja, aby ta moc szła pomiędzy budynki Opola, dalej w Polskę, heavymetalowy świat. Myślę, że to się udało, że tak po prostu jest.

Jak podkreślił Maciej Wujec, wiceprezydent Opola, kiedy w latach 80. na scenie pojawił się zespół TSA, to było "coś", prawdziwa petarda dla młodych.

- Wspaniałe gwiazdy, które wtedy rozwaliły ten system i stworzyły pewien ruch. Dla nas opolan, to też był szczególny zespół, bo mieliśmy wspaniałe gwiazdy w nim z Opola, między innymi Andrzeja Nowaka. Bardzo utożsamialiśmy się z tym artystą i on też utożsamiał się z Opolem. Cały czas podkreślał, skąd jest i utrzymywał kontakty.

- Tutaj twarz Andrzeja jest taka, jaką pamiętamy - mówili obecni na uroczystości fani Nowaka.

- Ułożenia dłoni, coś pięknego. Typowy Andrzej w akcji na scenie. - Mistrzostwo, tu jest 100 procent Andrzej oddany. - Ja od lat 80. śledziłem karierę Andrzeja i gdzieś jego muzyka zawsze przy mnie stała. Był dobry na każdy czas. - Andrzej Nowak był ekscentryczny, ale był formatem wielkiej gwiazdy.

Dodajmy, że odsłonięcie muralu było pierwszym wydarzeniem okołofestiwalowym, jakie wydział promocji opolskiego ratusza przygotował na ten weekend. Dziś jeszcze między innymi w rynku koncert Ani Dąbrowskiej oraz strefa widza. A w sobotę (18.06) odsłonięcia gwiazd w alei, koncerty oraz Kawiarenka z Gwiazdami.
Jacek Kasprzyk
Maciej Wujec
Fani

Wiadomości z regionu

2022-12-05, godz. 20:00 Rok potrwa przebudowa drogi wojewódzkiej 901 między Zawadzkiem a Żędowicami Coraz bliżej do gruntownego remontu drogi wojewódzkiej 901 między Zawadzkiem a Żędowicami. Dzisiaj (05.12) w Urzędzie Miasta i Gminy w Zawadzkiem doszło… » więcej 2022-12-05, godz. 19:13 Trzy wolontariuszki z Opola ze statuetkami nagrody im. Danuty Sokołowskiej Poznaliśmy trzy laureatki nagrody im. Danuty Sokołowskiej na Wolontariuszy Roku 2022. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowano po południu… » więcej 2022-12-05, godz. 19:10 Nowa pracownia RTG i lądowisko dla śmigłowców LPR oficjalnie otwarte w Strzelcach Opolskich Nowe inwestycje w system ochrony zdrowia podniosą poziom leczenia w strzeleckiej placówce. » więcej 2022-12-05, godz. 18:31 Poseł nie składa broni. Janusz Kowalski przygotowuje nowy wniosek do budżetu ws. języka mniejszości - Nie składam broni, będzie kolejny wniosek - tak Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski komentuje 'przegraną' swojego pomysłu na poprawkę do budżetu… » więcej 2022-12-05, godz. 17:18 W Opolu przybywa pacjentów z implantami ślimakowymi Rośnie zainteresowanie zabiegami wszczepiania implantów ślimakowych w naszym regionie. Od roku jako jedyna placówka w województwie takie zabiegi oferuje Uniwersytecki… » więcej 2022-12-05, godz. 16:52 W Opolu wzrosną opłaty za odprowadzanie ścieków? Interweniuje partia Razem Działacze Razem - Opolskie przeciwni podwyżkom opłat za obsługę ścieków w stolicy regionu. W tej sprawie zwrócili się z interwencją do zarządu Wód… » więcej 2022-12-05, godz. 14:56 Przewoźnicy mogą już korzystać z centrum przesiadkowego Opole Główne Centrum przesiadkowe Opole Główne jest już dostępne dla przewoźników. Choć na razie ich nie widać. To dlatego, że muszą oni dostarczyć do MZK w Opolu… » więcej 2022-12-05, godz. 13:53 Niepełnosprawni integrowali się i rywalizowali w mundialowych konkurencjach Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami rywalizowało dziś (05.12) w Dobrzeniu Wielkim na Mikołajkowych Igrzyskach 'Bez Barier'. Do hali przy miejscowym Zespole… » więcej 2022-12-05, godz. 12:45 W Namysłowie znów można dzielić się ciepłem. Wystarczy tylko przyjść na tamtejszy dworzec Już po raz piąty w Namysłowie uruchomiono 'Punkt wymiany ciepła'. To inicjatywa, która ma na celu pomoc potrzebującym, a jednocześnie pozwala dać niektórym… » więcej 2022-12-05, godz. 12:15 Polskie przedszkole w Berlinie jest finansowane z pieniędzy, które pierwotnie miały trafić do mniejszości niemiec… Pierwsze polskie publiczne przedszkole, które uruchomiono w Berlinie jest finansowane z pieniędzy przesuniętych z puli przeznaczonej na naukę języka niemieckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »