Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-17, 18:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: próby generalne przed koncertem pełnym legendarnych przebojów! [FILM, ZDJĘCIA]

Próba do koncertu "Od Opola do Opola", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Próba do koncertu "Od Opola do Opola", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Dzień w opolskim amfiteatrze upływa pod znakiem prób generalnych przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Po "Folkowym Opolu" przyszedł czas na przygotowania do koncertu "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne Przeboje!".
Na scenie pojawi się wielu znakomitych artystów m.in. Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Justyna Steczkowska, Danuta Błażejczyk, Andrzej Rybiński czy zespół Skaldowie.

Wśród gwiazd zobaczymy także Andrzeja Rosiewicz. - Obecność w opolskim amfiteatrze to dla mnie wciąż po tylu latach ogromne emocje - mówi artysta. - Jestem w Opolu, więc wzruszenie ogarnia mnie, ponieważ mam za sobą tyle pięknych historii, lat i wydarzeń związanych z tym miejscem. Zaśpiewam dla wszystkich moich wielbicielek "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny!". Parę milionów wielbicielek wtedy mdleje przy ekranie. Dowcipny kolega tutaj z radia mówi na to, że druga połowa dla nas - dodaje.

Danuta Błażejczyk, która pojawi się również na scenie dzisiejszego wieczoru, była gościem Festiwalowego Radia Opole, (można go słuchać na 96,5 FM), gdzie powróciła wspomnieniami do swojej pierwszej płyty. - Nigdy w życiu nie lubiłam być zaszufladkowana - mówi artystka. - Już jako młody człowiek zawsze chciałam postawić na swoim i może to był problem, bo rodzice czy nauczyciele zawsze chcą, żeby dziecko podporządkowało im się, ale ja zawsze dawałam sobie radę. Może dlatego ta płyta też jest taka różnorodna. Ja lubię być wolna, bo to jest taka wolność artystyczna - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" rozpocznie się dziś o godz. 20:15. Transmisji tego wydarzenie będzie można słuchać na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym KFPP.
Andrzej Rosiewicz
Danuta Błażejczyk
Andrzej Rybiński w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej 2023-09-25, godz. 19:00 Kino plenerowe zagości w Strzelcach Opolskich. Na ekranie „Vincent chce nad morze” Kino plenerowe to kolejna propozycja stowarzyszenia „Działamy” ze Strzelec Opolskich dla mieszkańców. Jutro (26.09) na placu Żeromskiego zostanie wyświetlony… » więcej 2023-09-25, godz. 16:05 Naukowcy z Czech i Polski debatują w Opolu o wzajemnych relacjach i problemach Po 7 latach przerwy naukowcy z Czech i Polski ponownie zasiedli do debat o kulturze, ekonomii i co najważniejsze współpracy. Na Uniwersytecie Opolskim ruszył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »