Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-17, 18:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: próby generalne przed koncertem pełnym legendarnych przebojów! [FILM, ZDJĘCIA]

Próba do koncertu "Od Opola do Opola", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Próba do koncertu "Od Opola do Opola", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Dzień w opolskim amfiteatrze upływa pod znakiem prób generalnych przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Po "Folkowym Opolu" przyszedł czas na przygotowania do koncertu "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne Przeboje!".
Na scenie pojawi się wielu znakomitych artystów m.in. Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Justyna Steczkowska, Danuta Błażejczyk, Andrzej Rybiński czy zespół Skaldowie.

Wśród gwiazd zobaczymy także Andrzeja Rosiewicz. - Obecność w opolskim amfiteatrze to dla mnie wciąż po tylu latach ogromne emocje - mówi artysta. - Jestem w Opolu, więc wzruszenie ogarnia mnie, ponieważ mam za sobą tyle pięknych historii, lat i wydarzeń związanych z tym miejscem. Zaśpiewam dla wszystkich moich wielbicielek "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny!". Parę milionów wielbicielek wtedy mdleje przy ekranie. Dowcipny kolega tutaj z radia mówi na to, że druga połowa dla nas - dodaje.

Danuta Błażejczyk, która pojawi się również na scenie dzisiejszego wieczoru, była gościem Festiwalowego Radia Opole, (można go słuchać na 96,5 FM), gdzie powróciła wspomnieniami do swojej pierwszej płyty. - Nigdy w życiu nie lubiłam być zaszufladkowana - mówi artystka. - Już jako młody człowiek zawsze chciałam postawić na swoim i może to był problem, bo rodzice czy nauczyciele zawsze chcą, żeby dziecko podporządkowało im się, ale ja zawsze dawałam sobie radę. Może dlatego ta płyta też jest taka różnorodna. Ja lubię być wolna, bo to jest taka wolność artystyczna - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" rozpocznie się dziś o godz. 20:15. Transmisji tego wydarzenie będzie można słuchać na antenie Radia Opole, które jest patronem medialnym KFPP.
Andrzej Rosiewicz
Danuta Błażejczyk
Andrzej Rybiński w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej 2024-07-15, godz. 14:30 Taniec groove w Miejscu X w Opolu. Zabawa i spontaniczność Tańcem groove można cieszyć się bezpłatnie w Miejscu X w Opolu przez cały lipiec. To forma taneczna, która nie wymaga znajomości kroków. Coś dla tych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:32 Pewny termin i lista wykonawców. Są szczegóły kluczborskiego festiwalu reggae Listę wykonawców na festiwal 'Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae' potwierdziło Centrum Kultury w Kluczborku. Tegoroczną edycję imprezy z jamajskimi… » więcej 2024-07-15, godz. 06:10 Muzyczna uczta dla różnych melomanów na placu Wolności w Opolu [ZDJĘCIA] Koncerty promenadowe w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem w niedzielne popołudnie usłyszeliśmy 'przebój' muzyki klasycznej - Cztery pory… » więcej 2024-07-14, godz. 16:59 Opolska Sieć Mentorów rozpoczęła pierwsze warsztaty edukacyjno-kulturalne Opolscy liderzy wywodzący się z szeregu działań organizowanych w ramach opolskiego 'EDUKO' biorą udział w nowym projekcie kulturowym Opolska Sieć Mentorów… » więcej 2024-07-12, godz. 20:00 „Farska Stodoła” zaprasza w swoje progi. Wiejskie muzeum prezentuje śląskie dziedzictwo regionalne Bogate zbiory Izby Muzealnej „Farska Stodoła' w Biedrzychowicach będzie można zobaczyć w niedzielę (14.07). Ekspozycja prezentuje tradycyjne wyposażenie… » więcej 2024-07-12, godz. 19:30 Ilustragan 8 na przystankach komunikacji publicznej w Opolu Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz… » więcej 2024-07-11, godz. 21:32 Powódź z 1997 roku oczami archiwistów Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na nową wystawę, prezentującą ratowanie akt, które zostały zalane podczas 'powodzi tysiąclecia' w 1997 roku. » więcej 2024-07-11, godz. 16:26 Gmina Jemielnica z prestiżową nagrodą Gmina Jemielnica z Europejską Złotą Nagrodą Odnowy Wsi 2024 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »