Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-16, 14:07 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: próby przed "Folkowym Opolem" [ZDJĘCIA, FILMY]

Halina Mlynkova i Zazula, próby do koncertu "Folkowe Opole", 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Halina Mlynkova i Zazula, próby do koncertu "Folkowe Opole", 59. KFPP [fot. Wanda Kownacka]
Od prób do koncertu "Folkowe Opole" rozpoczęły się czwartkowe (16.06) przygotowania do 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Ten koncert rozpocznie się w piątek (17.06) po godz. 22:45.
Wystąpią między innymi: Zakopower, Golec uOrkiestra, Enej, Tulia, Piersi czy Future Folk.

Na scenie pojawi się także Halina Mlynkowa. Artystka była także gościem Festiwalowego Radia Opole, którego można słuchać na częstotliwości 96,5 FM.

Na naszej antenie Mlynkova wspominała między innymi swoją płytę "Etnoteka". - Nie ukrywam, że z płyt solowych, które zrobiłam to najbardziej lubię "Etnotekę" - mówiła. - Wróciłam do niej niedawno, bo zaczęliśmy sezon letni i chciałam trochę odświeżyć koncerty powracając do utworów, które już dawno nie były grane i które znowu zrobił się nowymi utworami. To bardzo fajnie działa, tamta folkowość rzeczywiście była bardzo różnorodna i nawet taka mocno nasycona. "Dziwogóra", którą gramy na koncertach, albo "Chłopak z naręczem gwiazd", gdzie teksty napisał Zbyszek Książek, to są teraz moje ulubione utwory - dodaje.

Podczas koncertu Folkowe Opole pojawi się także zespół Zakopower, który właśnie powraca na muzyczny rynek singlem "Widzialne i niewidzialne". - Rzeczywiście wracamy - mówił w Festiwalowym Radiu Opole Sebastian Karpiel-Bułecka. - Przez ponad 5 lat żadna nasza nowa płyta nie ukazała się. Było to spowodowane między innymi pandemią, ale przyszedł ten czas, w końcu możemy coś tam zaprezentować. Nowa płyta ukaże się jesienią - dodał.

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek(17.06), a Radio Opole jest patronem medialnym.
Halina Mlynkova
Sebastian Karpiel-Bułecka
Halina Młynkova w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Sebastian Karpiel-Bułecka w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »