Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-16, 17:49 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Niezapomniane przeboje w amfiteatrze. Próby do koncertu "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA]

Halina Frąckowiak, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 59.KFPP [fot. Mateusz Łapot]
Halina Frąckowiak, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 59.KFPP [fot. Mateusz Łapot]
Czwartkowe (16.06) popołudnie w amfiteatrze to próby do koncertu "Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje". To właśnie od niego rozpocznie się w piątek (17.06) 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym koncercie wystąpią między innymi Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Sławek Uniatowski, Anna Wyszkoni czy Danuta Błażejczyk.
Usłyszmy także Andrzeja Rybińskiego i jego przebój "Nie liczę godzin i lat". - Ta piosenka powstała bardzo szybko - mówi artysta. - To było po rozwiązaniu zespołu Andrzej i Eliza w 1981 roku. Rok przesiedziałem spokojnie, ale to też historia, w której pokazane jest, że nie tylko sam człowiek wszystko robi. Spotkałem Wojtka Trzcińskiego, który zawsze był takim dobrym aniołem dla wielu wykonawców. On mnie namówił - dodaje.

W koncercie "Od Opola do Opola" wystąpi także Halina Frąckowiak. - Zaśpiewam moje znane piosenki i jedną premierową, której kompozytorem jest Mieczysław Jurecki - zaznacza.

- Zagramy bardzo ładną piosenkę do tekstu Bogdana Olewicza pt. "Ludzie tacy dziwni są" - mówi Jurecki. - Będziemy też liczyć na publiczność. Mam skomponowaną partię specjalnie dla publiczności, żeby z nami zaśpiewała - dodaje.

Po koncercie "Od Opola do Opola" rozpocznie się kolejny pt. "Folkowe Opole". Nasza rozgłośnia jest patronem medialnym festiwalu.
Andrzej Rybiński
Halina Frąckowiak i Mieczysław Jurecki

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »