Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-29, 15:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: zebrano pieniądze i dary dla ukraińskiego miasta partnerskiego

[fot. shutterstock]
[fot. shutterstock]
Kościół rzymskokatolicki w Nadwórnej, gdzie gromadzą się m.in. wierni z polskimi korzeniami [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kościół rzymskokatolicki w Nadwórnej, gdzie gromadzą się m.in. wierni z polskimi korzeniami [zdj. Jan Poniatyszyn]
Darczyńcy z powiatu prudnickiego wspierają miasto Nadwórna oraz ukraińską armię. Pomoc rzeczowa jest efektem ofiarności zrzeszonych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, zakupów sfinansowanych przez samorządowców oraz zbiórki darów w szkołach, którą przeprowadziła Wanda Jakimko z Klubu Kresowiak. Transport z tym towarem wyjedzie dzisiaj do Nadwórnej.
- Za pieniądze zebrane wśród rzemieślników i przedsiębiorców zakupiono wyposażenie dla wojska walczącego z rosyjskim agresorem - mówi Bartłomiej Lewandowski, prudnicki przedsiębiorca zaangażowany w pomoc Ukrainie. - Są to plecaki, apteczki, karimaty, agregaty prądotwórcze. Za naszym pośrednictwem przekazana zostanie też pomoc sfinansowana przez prudnickie starostwo. Do tej akcji przyłączyło się również wiele szkół z gmin naszego powiatu. Zebrano m.in. żywność, środki czystości, środki opatrunkowe i lekarstwa.

W transporcie z pomocą pojedzie też na Ukrainę agregat prądotwórczy zakupiony przez gminę Lubrza. Nadwórna jest miastem partnerskim Prudnika. Umowę o współpracy mają też tamtejsze samorządy szczebla powiatowego.
Bartłomiej Lewandowski

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »