Radio Opole » Sport i turystyka
2023-03-21, 17:15 Autor: Jakub Biel

Mistrzostwa Ukrainy w... Opolu. Łyżwiarze rywalizują w Toropolu

Mistrzostwa Ukrainy w short-tracku w Opolu [fot. Jakub Biel]
Mistrzostwa Ukrainy w short-tracku w Opolu [fot. Jakub Biel]
Mistrzostwa Ukrainy w short-tracku w Opolu [fot. Jakub Biel]
Mistrzostwa Ukrainy w short-tracku w Opolu [fot. Jakub Biel]
Mistrzostwa Ukrainy w short-tracku w Opolu [fot. Jakub Biel]
Mistrzostwa Ukrainy w short-tracku w Opolu [fot. Jakub Biel]
Kilkudziesięciu łyżwiarzy bierze udział w mistrzostwach Ukrainy w short-tracku. Impreza, ze względu na sytuację polityczną i wojnę wywołaną przez Rosję, odbywa się w opolskim Toropolu. Pomocną dłoń do ukraińskich łyżwiarzy wyciągnęli Ministerstwo Sportu, miasto Opole i Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.
- Angażujemy się w pomoc ukraińskim sportowcom, jest jednak małe "ale" - mówi Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

- Otwieramy tę imprezę z mieszanymi uczuciami. Radość, że można rywalizować, radość z tego, że ukraińscy sportowcy ciągle chcą zajmować się sportem. Mają w sobie na tyle siły ducha, na tyle możliwości, żeby to robić, żeby rywalizować z sukcesami na arenach międzynarodowych również. Z drugiej strony chcielibyśmy wszyscy, żeby tego typu imprezy mogły jak najszybciej powrócić na Ukrainę.

- Cieszymy się, że możemy was gościć w Opolu, bo łyżwiarstwo to dziedzina, w której mocno współpracujemy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

- Trenerzy z Ukrainy szkolą naszych zawodników z AZS-u Politechniki Opolskiej, którzy są aktywnymi zawodnikami, uczestniczą w rywalizacji ogólnopolskiej i światowej, więc ich obecność to jest wsparcie dla nas. My z kolei wspieramy i tych trenerów i tych zawodników, więc jest to po prostu dobra współpraca miedzy przyjaciółmi i za to bardzo serdecznie chciałbym podziękować.

- To ogromna radość, że w takim momencie mamy miejsce, gdzie te zawody mogą się odbywać - mówi Mykola Hranovskyi, pierwszy sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce.

- Rzeczywiście, to jest historyczne wydarzenie. Mistrzostwa Ukrainy w Opolu. Naprawdę bardzo to doceniamy i jesteśmy bardzo wdzięczni. Polskie środowisko sportowe wspiera naszych sportowców. Pozwala im trenować, pozwala brać udział w mistrzostwach. Jesteśmy niesamowicie za to wam wdzięczni.

Przedstawiciele ukraińskiego związku łyżwiarstwa wyrazili nadzieję, że to pierwszy i ostatni taki przypadek, gdy są zmuszeni przeprowadzić zawody rangi mistrzostw kraju poza własną ojczyzną.
Kamil Bortniczuk
Arkadiusz Wiśniewski
Mykola Hranovskyi

Sport i turystyka

2023-06-07, godz. 16:28 Dotacja na futbol z budżetu regionu. Skorzystają młodzi piłkarze 20 tysięcy złotych otrzymał dziś Opolski Związek Piłki Nożnej na wkład własny do rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w naszym regionie. Pieniądze pochodzą… » więcej 2023-06-07, godz. 14:00 Basen w Głubczycach w tym roku będzie czynny przez całe wakacje Od 24 czerwca do 31 sierpnia, czyli przez całe wakacje, będzie czynny basen miejski w Głubczycach. W ubiegłym roku z powodu przedłużającej się modernizacji… » więcej 2023-06-07, godz. 09:30 Jutro w Brzegu regionalny turniej dla dzieci w piłce nożnej. Tomasz Garbowski gościem Radia Opole - Trzymam kciuki, żeby budowa stadionu zakończyła się zgodnie z planem - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Garbowski, prezes Opolskiego Związku… » więcej 2023-06-07, godz. 08:00 "Nemo" w Praszce: 5 razy więcej klientów niż przed remontem Pięciokrotnie wzrosła liczba klientów krytego basenu w Praszce po gruntownym remoncie i otwarciu w styczniu 2021 roku. » więcej 2023-06-06, godz. 19:00 Wielkie bieganie w Baborowie. Przed nami 32. edycja imprezy W formule biegu przełajowego odbędzie się tegoroczny 32. Bieg Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego. Główny dystans zawodów rozgrywany w kategorii open będzie… » więcej 2023-06-06, godz. 15:20 Ultramaratończyk z Nysy trzeci na mistrzostwach Śląska Sanjaya Jaraszek, 64-letni mieszkaniec Nysy, został brązowym medalistą mistrzostw Śląska w biegu 12-godzinnym. W tym czasie przebiegł dystans 113 kilometrów… » więcej 2023-06-06, godz. 14:06 Historyczne mistrzostwa w parakarate odbędą się w Głubczycach Głubczyce będą gospodarzem organizowanych po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Para Karate dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną… » więcej 2023-06-05, godz. 18:15 Gmina Praszka utworzyła Centrum Sportu "Kotwica". Są już pierwsi chętni do skorzystania [ZDJĘCIA] Oficjalnie rozpoczęło działalność Centrum Sportu 'Kotwica' w Praszce. Mowa o hali, której wnętrze dokończono po niemal 25 latach. » więcej 2023-06-05, godz. 05:30 Sprawdzali swoją wytrzymałość. W Opolu odbył się test Coopera Przez 12 minut biegu pokonać jak najdłuższy dystans - z tym zadaniem, czyli tzw. testem Coopera mierzyli się opolanie, którzy pojawili się na stadionie im… » więcej 2023-06-05, godz. 05:22 Kolejarz Opole wciąż niepokonany. Cenny remis w Rzeszowie Opolski Kolejarz pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w 2. Lidze Żużlowej. Opolanie wywalczyli niezwykle cenny remis w spotkaniu z bardzo mocną ekipą Stali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »