Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 18:00 Autor: Joanna Matlak

Radny Batko pyta o powrót byłej wiceprezes WiK do pracy

Radny Batko pyta o powrót byłej wiceprezes WiK do pracy [fot. Joanna Matlak]
Radny Batko pyta o powrót byłej wiceprezes WiK do pracy [fot. Joanna Matlak]
Oświadczenie Anny Habzdy
Oświadczenie Anny Habzdy
- Jestem zdumiony, że osoba z zarzutami prokuratorskimi piastuje wysokie stanowisko w Wodociągach i Kanalizacji - stwierdził dziś Sławomir Batko, radny Opola z klubu PiS.
Na konferencji prasowej Batko zaznaczył, że Agnieszka Maślak, była wiceprezes WiK, kilka tygodni temu rozpoczęła pracę w WiK polegającą na nadzorze przebudowy oczyszczalni ścieków.

Zdaniem radnego, władze miasta, jak i rada nadzorcza WiK nie są zainteresowane zażegnaniem konfliktu w WiK. Przypomniał, że w ostatnim czasie sąd przywrócił do pracy Ireneusza Jakiego.

- Mamy niestety sygnały, że po raz kolejny prezydent jako przedstawiciel właściciela, jak i rada, nie będą respektować orzeczeń sądu, tylko będzie kolejna próba zawieszenia prezesa - mówi Sławomir Batko, radny Opola z klubu PiS.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej WiK Anna Habzda przekazała dziś mediom w oświadczeniu, że uchwały rady o zawieszeniu prezesa Jakiego zostały przez sąd wstrzymane, a nie uchylone. „Dopiero w postępowaniu przed sądem może zapaść orzeczenie o ich uchyleniu bądź nie” - czytamy w komunikacie spółki.

Anna Habzda informuje, że - owszem - prezes może wrócić do spółki, ale będzie bacznie obserwowany, aby „chronić pracowników przed mobbingiem” - pisze w komunikacie.

Zdaniem przewodniczącej rady nadzorczej WiK, sytuacja w spółce się poprawiła. „Spółka działa stabilnie, jej kondycja finansowa jest dobra, a opóźniony za czasów prezesa Jakiego projekt przebudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków nadrabia zaległości, co potwierdziła kontrola Narodowego Funduszu ochrony Środowiska".

Przypomnijmy, kilka dni temu Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o zabezpieczeniu powództwa wobec uchwały odwołującej Ireneusza Jakiego z tej funkcji oraz uchwały powołującej na prezesa Pawła Kaweckiego. To oznacza, że dwie uchwały Rady Nadzorczej WiK z 7 listopada mają wstrzymaną skuteczność.

- Skieruję odpowiednie wnioski dotyczące przedstawicieli prezydenta w radzie nadzorczej [..]. Będą kolejne wnioski o uporczywe nękanie mojej osoby - zapowiedział na naszej antenie Ireneusz Jaki. - Czuję się nękany. Ten proces trwa od siedmiu miesięcy, w tym trzykrotne zawieszenie i raz odwołanie. Jak należy to odbierać? - pytał gość Porannej Rozmowy Radia Opole. - Już pomijam fakt, że ci państwo nie mieli prawa pisać do wszystkich, że jest zakaz wpuszczania prezesa, co jest karygodne.
Sławomir Batko

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Najpierw zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej 2023-02-03, godz. 10:45 Atak zimy w regionie. Ślisko na drogach. Zakłócenia w kursowaniu autobusów MZK Zgodnie z zapowiedziami od rano w regionie pada śnieg. Już występują utrudnienia na drogach, także w kursowaniu autobusów MZK w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »