Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 09:45 Autor: Krzysztof Rapp

Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne"

Ireneusz Jaki [fot. Agnieszka Lubczańska]
Ireneusz Jaki [fot. Agnieszka Lubczańska]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
- Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak mówił dziś (06.12) w Porannej Rozmowie Radia Opole Ireneusz Jaki. Dodał, że od kilku miesięcy czuje się nękany.
- Skieruję odpowiednie wnioski dotyczące pięciu przedstawicieli prezydenta w radzie nadzorczej. Chcę tylko przypomnieć, że tam jest dwóch radców prawnych, jest sekretarz miasta, jest pani Habzda, jest poprzedni przewodniczący, a obecny członek rady pan Klimek. I już mają - pani Habzda i pan Klimek skierowane wnioski do prokuratury i będą kolejne wnioski o uporczywe nękanie mojej osoby. Czuję się zdecydowanie nękany. Ten proces trwa od 7 miesięcy. W tym czasie było trzykrotne zawieszenie i raz odwołanie. No to jak należy to odbierać? - pyta retorycznie Ireneusz Jaki.

Pytany o to, czemu chce nadal pracować w WIK-u w takiej atmosferze, gość Radia Opole stwierdził, że oddał tej spółce 7 lat swojego życia. Chciałby też doprowadzić do końca największy projekt, czyli modernizację oczyszczalni ścieków.

Dodajmy, że 14 grudnia spotyka się rada nadzorcza spółki. Ireneusz Jaki przewiduje, że po raz kolejny dojdzie do próby usunięcia go z funkcji prezesa.

- Proszę się zastanowić, o czym to świadczy, jeżeli rada kończy poprzednie posiedzenie i już jest zwołane kolejne, gdzie już jest wniosek o zawieszenie lub odwołanie. Ci państwo wiedzą chyba, że nie robią czegoś zgodnie z prawem, skoro już myślą o tym, żeby zrobić kolejny krok polegający na tym, że tamten który zrobili prawdopodobnie nie będzie skuteczny i próbują znów. Ale to już będzie czwarte zawieszenie czy drugie odwołanie. To już przestaje być śmieszne. Temu trzeba nadać odpowiedni oddźwięk - argumentuje gość Radia Opole.

Przypomnijmy, Ireneusz Jaki może wrócić do pracy jako prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o zabezpieczeniu powództwa wobec uchwały odwołującej go z tej funkcji. To oznacza, że dwie uchwały Rady Nadzorczej WiK z 7 listopada mają wstrzymaną skuteczność.
Ireneusz Jaki cz.1
Ireneusz Jaki cz.2

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej 2023-02-04, godz. 07:16 „To spełnienie naszych najskrytszych marzeń”. Do Jemielnicy przyjechał nowy samochód strażacki Prawie milion złotych kosztował samochód strażacki, który w piątek (3.02) zaparkował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy. W hucznym przywitaniu… » więcej 2023-02-04, godz. 07:00 Noś odblaski – bądź widoczny na drodze! Starostwo Powiatowe w Nysie rozpoczęło akcję przekazywania opasek odblaskowych dla uczniów, którzy dojeżdżają do szkół autobusami PKS. » więcej 2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »