Radio Opole » Gospodarka
2022-12-05, 14:57 Autor: Witold Wośtak

Ireneusz Jaki nadal prezesem WiK. Jest decyzja sądu

Ireneusz Jaki w WiK w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Ireneusz Jaki w WiK w Opolu [fot. Marcin Boczek]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Ireneusz Jaki może wrócić do pracy jako prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o zabezpieczeniu powództwa wobec uchwały odwołującej Ireneusza Jakiego z tej funkcji.
To oznacza, że dwie uchwały Rady Nadzorczej WiK z 7 listopada mają wstrzymaną skuteczność.

- Postanowienie z 2 grudnia 2022 roku jasno wskazuje, że sąd wstrzymał skuteczność tych uchwał. Pierwsza dotyczy odwołania członków zarządu: Ireneusza Jakiego, Sebastiana Paronia i Agnieszki Maślak. Druga mówi o powierzeniu panu Pawłowi Kaweckiemu funkcji prezesa zarządu. Wobec powyższego te uchwały nie podlegają wykonaniu - mówi sędzia Tomasz Mikołajczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Opolu do spraw cywilnych.

Ireneusz Jaki był pewien skutecznego podważenia uchwały o jego odwołaniu.

- Kolejny raz sąd wypowiedział się na moją korzyść, uznając argumenty o odwołaniu nieskutecznym i niezgodnym z prawem. W tej chwili odbieram to już wyłącznie jako uporczywe nękanie przez członków Rady Nadzorczej reprezentujących prezydenta Wiśniewskiego. W związku z tym podejmę odpowiednie kroki prawne.

Na 14 grudnia zaplanowano kolejne zebranie Rady Nadzorczej WiK. Prezes Jaki spodziewa się procedowania kolejnej uchwały o jego zawieszenie. - To już przestaje być śmieszne, a staje się wręcz kuriozum w skali kraju - komentuje.
Tomasz Mikołajczyk
Ireneusz Jaki

Gospodarka

2023-01-26, godz. 15:47 Gmina Namysłów ma uchwalony budżet. Wcześniej były spory, a dzisiaj jednogłośnie Rada Miejska w Namysłowie przyjęła budżet gminy na 2023 rok po przegłosowaniu wielu poprawek. Za przyjęciem planu finansowego opowiedziało się 20 radnych… » więcej 2023-01-26, godz. 12:00 W Strefie Aktywności Gospodarczej w Ujeździe powstaje farma fotowoltaiczna Na fotowoltaikę mocno stawia gmina Ujazd. Niedawno na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej jedna z firm ruszyła z budową pierwszego etapu farmy fotowoltaicznej… » więcej 2023-01-26, godz. 06:00 W Nysie powstała spółdzielnia energetyczna. Chce budować farmę fotowoltaiczną Trzy spółki - Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie, SIM Nysa oraz Agencja Rozwoju Nysy założyły spółdzielnię energetyczną. Jej celem będzie m.in… » więcej 2023-01-25, godz. 19:00 Niemal zbilansowany budżet gminy Gorzów Śląski. Burmistrz liczy na kolejne inwestycje Co najmniej 5 milionów 700 tysięcy złotych gmina Gorzów Śląski wyda na tegoroczne inwestycje. W budżecie zapisano prawie 32,7 miliona złotych dochodów… » więcej 2023-01-25, godz. 17:30 Ireneusz Jaki o modernizacji oczyszczalni ścieków: Jesteśmy dumni z tej inwestycji Byli wiceprezesi opolskiego WiK-u, wspólnie z prezesem Ireneuszem Jakim, przypominają, że modernizacja oczyszczalni ścieków to największa inwestycja w historii… » więcej 2023-01-25, godz. 15:15 Tegoroczny budżet gminy Izbicko. "Naszym priorytetem jest kanalizacja" Wyjątkowo duży jest w tym roku budżet gminy Izbicko, bo sięga aż 36 mln zł. Samorząd planuje skupić się na sprawach wodno-kanalizacyjnych, ale pieniądze… » więcej 2023-01-25, godz. 13:30 Jest przetarg, będzie remont. Niemodlin będzie wymieniał sieć wodno-kanalizacyjną Do generalnego remontu siatki kanalizacyjnej w ścisłym centrum, czyli wzdłuż całego zabytkowego wrzeciona szykuje się Niemodlin. Właśnie ruszają procedury… » więcej 2023-01-25, godz. 08:00 Ujazd: nowe firmy w strefie aktywności. Problemem mogą być dostępni pracownicy Mimo kryzysu w Strefie Aktywności Gospodarczej w gminie Ujazd szykują się intensywne miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku pojawią… » więcej 2023-01-24, godz. 17:00 Prowadzący gastronomię chcą zwiększenia liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu Zmienione mają być limity zezwoleń na sprzedaż alkoholu w gminie Głuchołazy. Przesunięcia dotyczą gastronomi i handlu detalicznego. Maksymalną liczbę… » więcej 2023-01-24, godz. 14:20 Trwa nabór na wolne mieszkania powstające w ramach strzeleckiego programu "Twoje M" Nie dostali kredytów, dlatego musieli zrezygnować. Gmina Strzelce Opolskie ponownie uruchomiła nabór na wolne mieszkania, które powstają w ramach autorskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »