Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-07, 10:25 Autor: Witold Wośtak

WiK Opole. "Świetny fachowiec" kontra kluczowe stanowisko dla osoby z zarzutami

WiK w Opolu [fot. Marcin Boczek]
WiK w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Ireneusz Jaki [fot. Agnieszka Lubczańska]
Ireneusz Jaki [fot. Agnieszka Lubczańska]
"Agnieszka Maślak jest świetnym fachowcem i cieszę się z jej obecności w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu". Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta, skomentował w Porannej Rozmowie Radia Opole najnowsze informacje o powrocie byłej wiceprezes WiK do pracy w spółce. Ireneusz Jaki: pani Agnieszka ma zarzuty i pojawia się w spółce.
Przypomnijmy, że Maślak usłyszała we wrześniu prokuratorskie zarzuty niegospodarności, podobnie jak drugi wiceprezes Sebastian Paroń (zgodzili się na publikacje danych). Wiśniewski mówił o zasługach Maślak.

- W zasadzie to jej oraz jej współpracownikom zawdzięczamy, że Opole jest skanalizowane na sto procent. To dzięki jej pracy wydano kilkaset milionów złotych na budowę między innymi całej sieci kanalizacji w peryferyjnych dzielnicach miasta oraz w ościennych gminach. Przez lata fantastycznie również prowadziła wydział infrastruktury technicznej. W odróżnieniu od prezesa Jakiego, który jest pedagogiem z wykształcenia, dobrze, aby inżynier robił takie rzeczy w spółce.

Wczoraj w Radiu Opole do powrotu Agnieszki Maślak odniósł się Ireneusz Jaki, według sądu nadal prezes WiK. - Warto zadać sobie pytanie, kto w ten sposób eskaluje konflikt w spółce - zaznacza.

- Przyjmując panią Maślak z powrotem do spółki, to ja eskaluję, czy ktoś inny eskaluje, mianowicie obecny zarząd? Pani Agnieszka, która ma zarzuty i dozór policyjny, pojawia się w spółce i otrzymuje jedno z kluczowych stanowisk. Obecnie pełni funkcję nadzorczą kierownika projektu modernizacji oczyszczalni ścieków. Pytam ponownie: czy to ja eskaluję konflikt?

Dzisiaj (07.12) można spodziewać się kolejnej odsłony konfliktu. Konferencję prasową zaplanowali dwaj członkowie zarządu WiK: Paweł Kawecki i Stanisław Janik.
Arkadiusz Wiśniewski
Ireneusz Jaki

Wiadomości z regionu

2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej 2023-01-26, godz. 17:30 Na razie nie ma ryzyka zamknięcia chirurgii w Namysłowie. To ocena prezes szpitala 'Do działu kadr nie wpłynęła ani jedna rezygnacja chirurga'. Tak Agnieszka Kruk, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia, odnosi się do sprawy rzekomego zamknięcia… » więcej 2023-01-26, godz. 17:00 4 miliony złotych na dokumentację trasy średnicowej zabezpieczone. Wpisano je w budżet i wieloletnią prognozę finansową… Pieniądze na dokumentację trasy średnicowej zostały wpisane do budżetu Opola. Taką decyzję podjęli dziś (26.01) radni podczas sesji. W tym do roku na… » więcej 2023-01-26, godz. 16:54 Świadomość donacji narządów w Polsce wzrasta, ale dawców wciąż jest za mało Dziś (26.01) przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu rocznie wykonuje się kilkanaście pobrań narządów… » więcej 2023-01-26, godz. 15:15 Chcą pokazać, że można inaczej. Strzelce Opolskie ruszają z kampanią dotyczącą fonoholizmu Z kampanią dotyczącą fonoholizmu, czyli nałogowego korzystania z telefonów komórkowych, niebawem wystartuje gmina Strzelce Opolskie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »