Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-07, 11:46 Autor: Agnieszka Stefaniak

Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża

Po kalibrację detektorów wkrótce będzie można jechać do druhów z Odrowąża [fot. fb/OSP Odrowąż]
Po kalibrację detektorów wkrótce będzie można jechać do druhów z Odrowąża [fot. fb/OSP Odrowąż]
Podpisanie umowy na zakupy dla OSP w Odrowążu [fot. starostwo powatowe w Krapkowicach]
Podpisanie umowy na zakupy dla OSP w Odrowążu [fot. starostwo powatowe w Krapkowicach]
Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwrócić.
Dzięki zakupowi będą mogli samodzielnie sprawdzać i ustawiać odpowiednie parametry w wykorzystywanych w akcji detektorach tak, aby ich praca była jak najwydajniejsza. Pieniądze na zakup ochotnicy dostali z krapkowickiego starostwa. Już podpisano stosowną umowę, która zakłada także przeszkolenie trzech druhów.

Jak wylicza Paweł Schreiber z OSP w Odrowążu zakup pozwoli oszczędzić, bo na dziś koszt jednej kalibracji detektora w firmie zewnętrznej to nawet 600 złotych, a trzeba ją wykonywać 2 razy w roku.

- To nam pozwoli uciekać od kosztów. Będziemy mogli wykonać tę kalibrację dla siebie, ale też dla innych jednostek w powiecie w tym dla komendy powiatowej.

Dodajmy, że Strażacy Ochotnicy z Odrowąża wyjeżdżają do akcji ponad 100 razy w ciągu roku.
Paweł Schreiber

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »