Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-27, 21:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Ponad tysiąc uczniów odwiedziło I Forum Maturzysty Politechniki Opolskiej

I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolscy maturzyści mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i posłuchać o przygotowaniach do matur. To za sprawą pierwszego Forum Maturzysty, które zorganizowano w "Łączniku" Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu. Młodzi ludzie mogli także zapoznać się z ofertą sześciu wydziałów tej uczelni.
- Każdy wydział na swoim stoisku prezentuje to, co najlepsze. Ja jestem studentem III roku budownictwa i pokazuję np. niwelator. Dzięki niemu można wyznaczyć wysokości. Opowiadam, na czym polega budownictwo i jak wygląda studiowanie na naszym wydziale - mówi Rafał.

- Dowiedziałem się, jak ma wyglądać ta matura, jakie mogą być tematy i jakich błędów nie popełniać. Dlatego uważam, że takie inicjatywy są bardzo przydatne, jeżeli chodzi o przygotowywanie się do matury - dodaje uczeń z LO nr 1 Opolu.

- Mogłyśmy zapoznać się z kierunkami, którymi jesteśmy zainteresowane. Będziemy zdawać maturę z rozszerzonego angielskiego, polskiego i WOS - mówią maturzystki z Olesna.

- Zainteresowały mnie stoiska z robotyki, logistyki i mechaniki. Myślę, że zdecyduję się po maturze na studia tutaj - mówi uczeń z Dobrzenia Małego.

- Poprzez takie wydarzenia chcieliśmy ułatwić młodym ludziom przygotowanie się do matury - mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. - Mając na uwadze fakt, że w przyszłym roku zmieniają się zasady zdawania matur, stąd pozwoliliśmy sobie zaprosić ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Wrocławia, aby przedstawili te nowe zasady. Żeby młodzi opolanie przygotowali się lepiej do egzaminu maturalnego.

Dodajmy, że w pierwszym Forum Maturzysty na Politechnice Opolskiej wzięło udział ponad tysiąc uczniów ostatnich klas szkół średnich z regionu.
I Forum Maturzysty
prof. Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej 2024-04-12, godz. 09:29 Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych… » więcej 2024-04-12, godz. 08:59 Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu… » więcej 2024-04-12, godz. 08:36 Hobby Horse zawita do Prudnika. To już dyscyplina sportu Zawody Hobby Horse po raz pierwszy odbędą się w Prudniku. Uczestnicy, używając drewnianych koni na patyku, zwanych właśnie hobby horses, pokonywać będą… » więcej 2024-04-12, godz. 08:00 Uwaga rodzice z Opola! Ruszają darmowe badania słuchu i wzroku pierwszoklasistów Rusza bezpłatny program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci z Opola. Od piątku (12.04) rodzice uczniów klas pierwszych mogą rejestrować dzieci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »