Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-27, 21:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Ponad tysiąc uczniów odwiedziło I Forum Maturzysty Politechniki Opolskiej

I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Forum Maturzysty [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolscy maturzyści mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i posłuchać o przygotowaniach do matur. To za sprawą pierwszego Forum Maturzysty, które zorganizowano w "Łączniku" Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu. Młodzi ludzie mogli także zapoznać się z ofertą sześciu wydziałów tej uczelni.
- Każdy wydział na swoim stoisku prezentuje to, co najlepsze. Ja jestem studentem III roku budownictwa i pokazuję np. niwelator. Dzięki niemu można wyznaczyć wysokości. Opowiadam, na czym polega budownictwo i jak wygląda studiowanie na naszym wydziale - mówi Rafał.

- Dowiedziałem się, jak ma wyglądać ta matura, jakie mogą być tematy i jakich błędów nie popełniać. Dlatego uważam, że takie inicjatywy są bardzo przydatne, jeżeli chodzi o przygotowywanie się do matury - dodaje uczeń z LO nr 1 Opolu.

- Mogłyśmy zapoznać się z kierunkami, którymi jesteśmy zainteresowane. Będziemy zdawać maturę z rozszerzonego angielskiego, polskiego i WOS - mówią maturzystki z Olesna.

- Zainteresowały mnie stoiska z robotyki, logistyki i mechaniki. Myślę, że zdecyduję się po maturze na studia tutaj - mówi uczeń z Dobrzenia Małego.

- Poprzez takie wydarzenia chcieliśmy ułatwić młodym ludziom przygotowanie się do matury - mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. - Mając na uwadze fakt, że w przyszłym roku zmieniają się zasady zdawania matur, stąd pozwoliliśmy sobie zaprosić ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Wrocławia, aby przedstawili te nowe zasady. Żeby młodzi opolanie przygotowali się lepiej do egzaminu maturalnego.

Dodajmy, że w pierwszym Forum Maturzysty na Politechnice Opolskiej wzięło udział ponad tysiąc uczniów ostatnich klas szkół średnich z regionu.
I Forum Maturzysty
prof. Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2022-12-02, godz. 16:30 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej 2022-12-02, godz. 16:15 Lekcja historii i tolerancji w Zespole Szkół w Kietrzu. Finał międzynarodowego projektu Erasmus 'Ucząc się na błędach przeszłości, budujemy tolerancyjną rzeczywistość' - to tytuł międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego przez Zespół Szkół… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Założenia są ambitne, a jak je wykonać? Rada bezpieczeństwa ruchu drogowego o programie działań do 2030 Do 2030 roku liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach ma spaść o 50%, do maksimum 1455. To zakłada Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030… » więcej 2022-12-02, godz. 14:15 Łubniany: bakterie z grupy coli w wodociągu. W pogotowiu beczkowozy Duże problemy z wodą w gminie Łubniany. Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu zasilającym sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska… » więcej 2022-12-02, godz. 13:15 Sukces USK w Opolu. Wysokie miejsce w rankingu szpitali klinicznych i instytutów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu w gronie liderów najlepiej zarządzanych szpitali klinicznych i instytutów w Polsce. Opolska placówka zajęła wysokie… » więcej 2022-12-02, godz. 12:10 Ofiara straciła wzrok w jednym oku. Pobicie w pociągu przed opolskim sądem Uderzył mężczyznę w pociągu, a ten stracił wzrok w jednym oku. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Kacpra Ż. Do zdarzenia doszło w lipcu tego… » więcej 2022-12-02, godz. 11:13 Drogi i chodniki będą śliskie. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią IMGW ostrzega mieszkańców woj. opolskiego przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. Niebezpieczne zjawiska pogodowe wystąpią dzisiaj (02.12)… » więcej 2022-12-02, godz. 10:47 Znaczne ilości narkotyków u 33-letniego mieszkańca Brzegu. Grozi mu 15 lat więzienia Kryminalni z Brzegu w godzinach nocnych 27 listopada zauważyli samochód, którym mógł poruszać się mężczyzna powiązany z przestępczością narkotykową… » więcej 2022-12-02, godz. 08:52 Korki na obwodnicy północnej. Na rondzie w Sławicach przewróciła się cysterna z cementem Cysterna przewożąca cement przewróciła się dzisiaj w nocy (02.12) około godziny 3:00 na rondzie wzdłuż obwodnicy północnej. Samochód częściowo zablokował… » więcej 2022-12-02, godz. 07:30 Constans w "covidowych" hospitalizacjach. Dominują seniorzy, którzy zakazili się od rodziny 7 osób zakażonych koronawirusem przebywa obecnie na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »