Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-01, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział

Dyplomarium na Wydziale Ekonomicznym UO [fot. Witold Wośtak]
Dyplomarium na Wydziale Ekonomicznym UO [fot. Witold Wośtak]
Jakub i Nikola [fot. Witold Wośtak]
Jakub i Nikola [fot. Witold Wośtak]
Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium.
To symboliczne wręczenie dyplomów osobom, które ukończyły pierwszy lub drugi stopień ekonomii, zarządzania, logistyki bądź gospodarki przestrzennej. Wszyscy mieli na sobie czarne togi studenckie.

- To dzień szczególny nie tylko dla absolwentów - mówi dr Bartosz Chorkowy, dziekan Wydziału Ekonomicznego UO.

- To jest również szczególny dzień dla wszystkich gości – bliskich naszych absolwentów – a więc rodziców, dziadków, partnerek i partnerów. To jest też szczególny dzień dla nas jako władz rektorskich, dziekańskich, pracowników, a zwłaszcza promotorów. Mówimy o spełnieniu jednego z podstawowych celów naszej działalności, czyli nadawaniu tytułów licencjata i magistra.

Nikola i Jakub, dwoje absolwentów i uczestników dyplomarium, chwalą tę inicjatywę.

- Zawsze jest szansa ponownego spotkania, jeżeli nasze drogi rozchodzą się na magisterce. Mamy też pamiątkowe zdjęcie, ostatnie spotkanie z promotorami i ostatnia podzięka im za to, że z nami wytrwali przy pracach dyplomowych. Uważam to za bardzo fajny pomysł.

- To jest na pewno bardzo fajne doświadczenie. Miło będzie wspominać takie wydarzenie po czasie, gdy spojrzymy na wspólne zdjęcia. Tym bardziej cieszę się, bo dzisiaj pierwszy raz przekroczyłem próg wydziału nie jako student, ale jako absolwent. To daje zupełnie inne odczucia.

Udział w dyplomarium jest dobrowolny, a tego roku miało szansę uczestniczyć w nim około 100 absolwentów.
Bartosz Chorkowy
Nikola i Jakub

Wiadomości z regionu

2022-11-30, godz. 22:04 Mundial w Katarze. Polska przegrała z Argentyną, ale mamy awans [KOMENTARZE] Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 3. kolejki grupy C drużyna… » więcej 2022-11-30, godz. 21:00 Zdążyć przed zimą. Wielki front robót na drogach wojewódzkich W połowie grudnia zakończy się remont nawierzchni na DW 385 w Krasnej Górze, podobnie będzie na DW 401 między Młodoszowicami a Grodkowem. Zakończy się… » więcej 2022-11-30, godz. 19:30 Opolska młodzież radzi, jak oszczędzać prąd i gaz. Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z Technikum Elektrycznym w Opolu opracowało kilka rad, jak skutecznie oszczędzać prąd, wodę… » więcej 2022-11-30, godz. 18:30 "Wezwań do zdarzeń jest coraz więcej". Opolska baza LPR ma już 6 lat Średnio startuje od 4 do 5 razy dziennie, a w ciągu ostatniego roku wykonał blisko 550 lotów. Mowa o Ratowniku23, czyli śmigłowcu, który od 6 lat służy… » więcej 2022-11-30, godz. 18:00 W Kolonowskiem będzie bezpieczniej. Mobilne zapory dla OSP Fosowskie Strażacy z OSP Fosowskie w gminie Kolonowskie jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 Przebudowa Krapkowickiej w Opolu. Oferty można składać do 5 grudnia Przedłużono termin składania ofert na przebudowę ulicy Krapkowickiej w Opolu. Dziś (30.11) w opolskim magistracie miało nastąpić otwarcie ofert na to zadanie… » więcej 2022-11-30, godz. 16:35 Panowie poszli na badania. Rośnie świadomość profilaktyki raka jąder i prostaty Rak jąder może dotyczyć także młodych mężczyzn, a wczesne wykrycie tej choroby daje szanse na pełne wyleczenie. Podczas listopadowej akcji Movember specjaliści… » więcej 2022-11-30, godz. 16:00 Opole: bez długich kolejek w ostatnim dniu składania wniosków o tańszy prąd Mija dzisiaj (30.11) termin złożenia wniosku o tańszy prąd dla samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów użyteczności publiczne… » więcej 2022-11-30, godz. 15:30 Mundial w Katarze. Wieczór pełen emocji, czyli mecz Polska - Argentyna - Polacy muszą to wygrać - tak o dzisiejszym (30.11) mundialowym meczu polskiej reprezentacji z Argentyną mówią opolanie. Emocji nie zabraknie. Większość… » więcej 2022-11-30, godz. 14:15 Oszuści internetowi wciąż aktywni. Policja apeluje o rozsądek Wykorzystują internet do oszustw. Strzelecka policji przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami i kupującymi. W ostatnich dniach do kryminalnych z KPP w Strzelcach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »