Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-24, 15:15 Autor: Witold Wośtak

Wczoraj absolwent, dziś już kapral rezerwy. Promocje w 10. BLog [FILM, ZDJĘCIA]

Promocje w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot.Kasia Nowak]
Promocje w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot.Kasia Nowak]
22 studentów z całej Polski przyjęło promocje na stopień kaprala rezerwy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Absolwenci Legii Akademickiej najpierw musieli ukończyć trzytygodniowe podstawowe szkolenie praktyczne ze stopniem szeregowego rezerwy, a później trzy tygodnie modułu podoficerskiego.
Szymon Dziedzic, od dzisiaj kapral rezerwy, uważa, że Legia Akademicka potrafi zaskoczyć.

- Muszę powiedzieć, że w niektórych przypadkach zajęcia okazały się łatwiejsze niż się spodziewałem. Chociaż zdarzały się też takie, które kazały nam dać z siebie więcej niż zazwyczaj. Na przykład zajęcia taktyczne w Winowie kazały nam przekraczać granice, wyjść ze strefy komfortu - mówi reporterowi Radia Opole.

Kapitan Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady, ma nadzieję, że wszyscy kaprale rezerwy ukończą studia cywilne i będą kontynuować przygodę z wojskiem.

- Możliwości oczywiście mają różne. Mogą po zakończeniu studiów cywilnych zgłosić się do jakiejś jednostki wojskowej, gdzie przejdą kwalifikacje na dane stanowisko służbowe. Mogą też kontynuować swój rozwój zawodowy od razu przystępując do kursu w jakieś uczelni wojskowej, gdzie będzie to kurs oficerski dla podoficerów. Ci, którzy nie ukończą studiów również otwartą mają drogę w jednostkach wojskowych.

Anna Warzocha, matka jednego z kaprali rezerwy, jest bardzo dumna z syna.

- Jest bardzo zadowolony. Czuje to wojsko i chce służyć w tym wojsku. Myślę, że to idzie u nas pokoleniowo. Bo i mąż, i dziadkowie, i jeszcze szwagier - więc fajnie, żeby to się dalej rozwijało i szło w dobrym kierunku.

Kapitan Płuciennik zapewnia, że będą kolejne edycje Legii Akademickiej, bo program cieszy się dużym zainteresowaniem.
Promocje w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej

Wiadomości z regionu

2022-11-27, godz. 13:00 Zamek Górny w Opolu świętuje swoje urodziny. Na odwiedzających czekają atrakcje Zamek Górny w Opolu zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin. 4 lata temu atrakcja po raz pierwszy po rewitalizacji została udostępniona zwiedza… » więcej 2022-11-27, godz. 12:40 Młodzieżowi liderzy uczyli się, jak realizować inicjatywy lokalne w swoich miejscowościach Ekologiczny mural, kino plenerowe czy festiwal kolorów - to tylko kilka z wielu inicjatyw zrealizowanych przez młodzieżowych liderów w opolskich gminach. Zakończył… » więcej 2022-11-27, godz. 11:10 Bieda dotyczy ponad 1,5 miliona Polaków. Do części z nich docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki Blisko milion 600 tysięcy Polaków żyje w ubóstwie. Tak wynika z danych najnowszego 'Raportu o biedzie', przygotowywanego co roku przez Szlachetną Paczkę… » więcej 2022-11-27, godz. 10:30 Rosną koszty utrzymania połączeń kolejowych. Czy jest ryzyko cięć w 2023 roku? W związku ze znaczącym wzrostem kosztów utrzymania regionalnych połączeń kolejowych, pojawiają się obawy o zmniejszenie liczby połączeń w woj. opolskim… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Krapkowice: gmina rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach Do Krapkowic dotarł pierwszy transport węgla, który zostanie rozdysponowany po preferencyjnych cenach. 100 ton surowca trafiło do punktu składowania firmy… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Śmiertelny wypadek w Ściborzu. Samochód osobowy uderzył w drzewo Jedna osoba zginęła w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 w Ściborzu w powiecie nyskim. Na czas działań służb droga była zablokowana. » więcej 2022-11-27, godz. 09:00 W powiecie namysłowskim zima nie zaskoczy. Starostwo ma chętnych do odśnieżania, ale tanio nie będzie Kierowcy korzystający z dróg zarządzanych przez powiat namysłowski nie muszą już obawiać się zimy. Po długich poszukiwaniach, tamtejsze starostwo znalazło… » więcej 2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Masowe zachorowanie w Głuchołazach Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »