Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-15, 19:15 Autor: Jakub Biel

Święto Wojska Polskiego. Militarny piknik w Krapkowicach

Piknik wojskowy w Krapkowicach [fot. Jakub Biel]
Piknik wojskowy w Krapkowicach [fot. Jakub Biel]
Piknik wojskowy w Krapkowicach [fot. Jakub Biel]
Piknik wojskowy w Krapkowicach [fot. Jakub Biel]
Piknik wojskowy w Krapkowicach [fot. Jakub Biel]
Piknik wojskowy w Krapkowicach [fot. Jakub Biel]
Dziś (15.08.) Święto Wojska Polskiego. W całym kraju odbywają się pikniki wojskowe pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP”. Nie inaczej było także na Opolszczyźnie. Wojsko Polskie zaprezentowało swoje zasoby w Krapkowicach. Nie zabrakło orkiestry, stoisk z bronią i ekwipunkiem oraz pokazu sprzętu bojowego.
Leopard, Rosomak czy Langusta – ten sprzęt należący do polskiej armii z dumą zaprezentowano podczas wojskowego pikniku, ale nie tylko.

- Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się nasze stoisko z asortymentem 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, na którym można było zobaczyć wiele ciekawych rzeczy - mówi kpt. Piotr Płuciennik, rzecznik prasowy brygady.

- Przede wszystkim wyposażenie indywidualne żołnierza, jego indywidualne uzbrojenie, czyli broń osobistą. Jak również prezentujemy mundury i drobny sprzęt żywnościowy, jak również sprzęt łączności.

Wojskowy piknik był także okazją do wręczenia odznaczeń. Wśród wyróżnionych był również starosta krapkowicki Maciej Sonik.

- To jest srebrny medal "Za zasługi dla obronności kraju". I to jest taka historia związana trochę też z pandemią. Myślę, że Święto Wojska Polskiego, takie miejsce, taki piknik, to jestem bardzo wdzięczny, że akurat dzisiaj mogłem ku chwale Ojczyzny odebrać to odznaczenie.

Na zakończenie pikniku zaprezentowano film „Generał Nil”, który uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć pod chmurką.
kpt Piotr Płuciennik
Maciej Sonik

Wiadomości z regionu

2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej 2022-10-06, godz. 18:00 Zmiany na "krajówkach" w regionie. Inaczej pojedziemy na DK45 koło Praszki i Reńskiej Wsi Zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu zapowiada opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od najbliższego poniedziałku (10.10)… » więcej 2022-10-06, godz. 17:15 30 arów tylko dla czworonogów. Krapkowice mają psi park Krapkowice również mają psi park. Ulokowano go przy ul. Karola Miarki, w pobliżu autostrady A4. Na ogrodzonym, 30-arowym terenie powstała specjalna infrastruktura:… » więcej 2022-10-06, godz. 17:00 "Nam zabrali naszą młodość". 78. rocznica przybycia I transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… 6 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. Dziś (6.10) w Łambinowicach… » więcej 2022-10-06, godz. 16:15 Kolizje w Opolu. Na Głogowskiej auto dostawcze wjechało w słup, na ulicy 1 Maja wywrócił się motorowerzysta [ZDJ… Do zdarzenia na Głogowskiej doszło rano. Kierujący dostawczym busem schylając się po telefon zjechał z drogi i doprowadził do zderzenia z betonową latarnią… » więcej 2022-10-06, godz. 15:40 Uderzyła w budynek, ale pojechała dalej. Uszkodzony samochód zainteresował kluczborskich policjantów Po pijanemu uderzyła samochodem w budynek, ale nie przeszkodziło jej to w dalszej jeździe. Ta sytuacja miała miejsce we wtorek (04.10) około 22:00 w centrum… » więcej 2022-10-06, godz. 15:15 USK w Opolu chce ruszyć z operacjami onkologicznymi. Na początku zabiegi mają być wykonywane u chorych na nowotwory… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu poszerza swoją dotychczasową działalność. Jest szansa, że od początku przyszłego roku pacjenci onkologiczni, chorujący… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »