Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-14, 16:21 Autor: Grzegorz Frankowski

W całym kraju trwają pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego. W naszym regionie żołnierze odwiedzili dziś Olesno

Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Piknik wojskowy w Oleśnie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Pokazy najnowszego sprzętu wojskowego, prezentacja uzbrojenia i umundurowania, tradycyjna grochówka i koncert orkiestry - to główne atrakcje niedzielnego (14.08) pikniku wojskowego w Olesnie. Z okazji Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej Ministerstwo Obrony Narodowej w ten weekend organizuje w całym kraju pikniki pod hasłem "Zostań Żołnierzem RP".
W naszym regionie zostały zaplanowane trzy takie spotkania. Wczoraj (13.08) żołnierze prezentowali się w stolicy regionu, dzisiaj są w Oleśnie, a w poniedziałek zawitają do Krapkowic.

Największym zainteresowaniem, podobnie jak wczoraj w Opolu, wśród odwiedzających oleski piknik cieszy się czołg Leopard. - Jest to najnowszy sprzęt Wojska Polskiego, dlatego nic dziwnego, że wzbudza spore zainteresowanie. Ten model cechuje duża mobilność. Posiada 1500 konny silnik, który pozwala mu rozwinąć prędkość 70 km/h do przodu oraz 36 km/h do tyłu. Podstawowe uzbrojenie to armata 120 milimetrów oraz dwa karabiny 762 milimetrów MG. Ponieważ jest tak mobilny, zapewnia mu to doskonałą celność, właśnie w ruchu - tłumaczył st. szeregowy Mydlarz z 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

- To, co tutaj można zobaczyć, robi naprawdę duże wrażenie – mówią odwiedzający piknik mieszkańcy Olesna.

- Drugi raz w życiu widziałem Rosomaka, robi wrażenie. Czołg również. Jestem zdziwiony, że jednorazowo może przejechać aż 500 kilometrów. Jak na taki ciężki czołg, pali 10 litrów przy samym starcie. Robi to wszystko wrażenie. – Zobaczyć to wszystko na własne oczy, przekonać się, jak to wszystko funkcjonuje, to jest przeżycie, adrenalina wychodzi.

Dodajmy, że w trakcie wszystkich opolskich pikników specjaliści z Wojskowych Centrów Rekrutacyjnych zachęcają młodych ludzi do dołączenia do nowej formy służby wojskowej – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
st. szeregowy Mydlarz
Mieszkańcy Olesna

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »