Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-13, 09:46 Autor: Katarzyna Doros

Profesor Jan Szczegielniak powołany przez premiera do nowo utworzonej Rady ds. COVID-19

Jan Szczegielniak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jan Szczegielniak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Profesor Jan Szczegielniak, autor innowacyjnego programu rehabilitacji dla osób po przebytym zakażeniu koronawirusem, został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego do nowo utworzonej Rady ds. COVID-19. W jej skład wchodzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny czy nauk społeczno-ekonomicznych. Do głównych zadań Rady będzie należało analizowanie aktualnej sytuacji zdrowotnej, gospodarczej i społecznej w kraju. Rada ma także przedstawiać propozycje działań w zakresie walki z pandemią.
Profesor Jan Szczegielniak jest jednym z 17 specjalistów z zakresu medycyny. Jak mówi sam nie spodziewał się takiej nominacji. - Zawsze takie powołania związane z wyborem autorytetów w Polsce są ogromnym zaszczytem, zawsze też wydaje się, że są osoby, które godniej mogłyby reprezentować wiedzę z określonej dziedziny. Tym niemniej jestem bardzo przyjemnie zaskoczony

Dodajmy, że prof. Jan Szczegielniak jest także konsultantem krajowym w dziedzinie fizjoterapii, członkiem prezydenckiej Rady ds. ochrony zdrowia oraz kierownikiem Działu Usprawniania Leczniczego w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach.

- Choć często choroba COVID-19 jest lekceważona, mówimy już nie tylko o rehabilitacji osób, które były leczone na oddziałach intensywnej terapii - mówi prof. Szczegielniak. - Widzimy, że rehabilitacja jest potrzebna także u osób, które chorują w domu i mają skąpe objawy, ale występują u nich objawy pocovidowe, których znamy już ponad 100.

W obradach nowo powstałej Rady ds. COVID-19 będą brać udział również przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz innych instytucji.
prof. Jan Szczegielniak cz.1
prof. Jan Szczegielniak cz.2

Wiadomości z regionu

2022-07-07, godz. 11:30 Opole: radni PiS apelują do władz miasta o opracowanie zasad, które umożliwią mieszkańcom TBS wykup mieszkań Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z radnym sejmiku Tomaszem Gaborem domagają się, aby władze Opola umożliwiły mieszkańcom dojście do własności… » więcej 2022-07-07, godz. 09:50 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o konsekwencjach małej ilości opadów - Na tle kraju wyglądamy dobrze, ale rzeczywistość w terenie jest bardzo różna - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes opolskiej Izby Rolniczej… » więcej 2022-07-07, godz. 09:04 W rejonie Obrowca wyłowiono fiata sienę z ciałem w środku. To prawdopodobnie poszukiwany od 17 lat zabrzanin Z Odry w rejonie Obrowca wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się szczątki mężczyzny. Na pojazd - fiat siena ze śląskimi tablicami rejestracyjnymi… » więcej 2022-07-07, godz. 08:00 Mieli wyprodukować ponad 100 kg marihuany. Jest akt oskarżenia Prokuratura w Głubczycach skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko Januszowi i Krystynie K., którym zarzuca się produkcję ponad 100… » więcej 2022-07-07, godz. 07:30 Pożar i ewakuacja pracowników. Strażacy działali w miejscowości Skarbimierz Osiedle. Sytuacja opanowana, trwa por… Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar tlenku glinu w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Skarbimierz Osiedle. » więcej 2022-07-07, godz. 06:14 Aktywizacja i edukacja osób niepełnosprawnych. Trwa europejski projekt Stowarzyszenia Ad astra z Nysy Teatr, rękodzieło, taniec i rozwój osobisty. Między innymi tego dotyczą warsztaty, panele dyskusyjne oraz pokazy w ramach projektu 'Nasze najlepsze - międzynarodowe… » więcej 2022-07-06, godz. 21:00 Do końca wakacji uchodźcy z Ukrainy pozostaną w opolskich akademikach. "Sporo osób nie ma możliwości jeszcze wrócić… Jeszcze w czerwcu pojawiały się głosy niepewności, co dalej z finansowaniem miejsc zbiorowego pobytu uchodźców w opolskich akademikach. Po tym jak wojewoda… » więcej 2022-07-06, godz. 18:15 Pierwsi studenci Legii Akademickiej zostali skoszarowani w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "Uczą się taktyki, a… Legia Akademicka to program ochotniczego wojskowego przeszkolenia studentów. Jego celem jest tworzenie kadry dowódczej rezerwy oficerskiej i podoficerskiej… » więcej 2022-07-06, godz. 18:00 Harcerze z Głubczyc już wkrótce wyruszają na wakacyjne obozy Hufiec ZHP w Głubczycach rozpoczyna 'Harcerska Akcję Letnią'. W przyszłym tygodniu dzieci i młodzież z harcerskich drużyn pożarniczych pojadą na kolonię… » więcej 2022-07-06, godz. 17:30 "Mamy ponad 1100 maturzystów zarejestrowanych, którzy chcą studiować na naszej uczelni". Na Politechnice Opolskiej… To miejsce, gdzie przyszli studenci będą mogli zasięgnąć fachowych porad na temat wyboru kierunku studiów, a także dopytać o wszelkie kwestie formalne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »