Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-15, 10:00 Autor: Katarzyna Doros

Profesor Jan Szczegielniak został pełnomocnikiem do spraw rehabilitacji leczniczej po chorobie COVID-19 w Ministerstwie Zdrowia

Jan Szczegielniak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jan Szczegielniak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Profesor Jan Szczegielniak został pełnomocnikiem do spraw rehabilitacji leczniczej po chorobie COVID-19 w Ministerstwie Zdrowia. Dotychczas opolski profesor, który jest jednym z autorów pilotażowego programu rehabilitacji pocovidowej prowadzonej w szpitalu MSWiA w Głuchołazach był konsultantem krajowym w dziedzinie fizjoterapii.
- Wiemy, jak ta rehabilitacja pocovidowa jest ważna z punktu widzenia rosnącej liczby nowych zakażeń, ale też długo utrzymujących się objawów po przebyciu COVID-19 - mówi prof. Jan Szczegielniak. - Mamy do czynienia z wieloma osobami, które są niepełnosprawne i które nie mogą wrócić do pracy. Dla części z tych osób potrzebna jest pewnie rehabilitacja ambulatoryjna, dla części rehabilitacja szpitalna. Także mówimy o tym, że część z tych osób wymaga dalszej diagnostyki. I myślę, że skutkiem tego wszystkiego jest właśnie powołanie związane z tym, żeby ułatwić i uporządkować ten dostęp także kwalifikację pacjentów do tej rehabilitacji.

Do zadań pełnomocnika będzie należała także ocena efektywności już realizowanych programów rehabilitacji leczniczej po COVID-19 i proponowanie nowych rozwiązań.

Od września 2020 roku z pilotażowego programu rehabilitacji pocovidowej w szpitalu MSWiA w Głuchołazach skorzystało ponad dwa tysiące pacjentów.
prof. Jan Szczegielniak

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »