Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-22, 09:35 Autor: Justyna Maćkowiak

Głuchołaski szpital wśród najlepszych na świecie w kategorii „medycyna i opieka zdrowotna”

Szpital MSWiA w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpital MSWiA w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Mariusz Grochowski [fot. Marcin Skomudek]
Mariusz Grochowski [fot. Marcin Skomudek]
- Mamy bardzo dobry, zaangażowany zespół wybitnych specjalistów - powiedział w Porannej Loży Radiowej Mariusz Grochowski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Przypomnijmy, placówka znalazła się w rejestrze najlepszych placówek medycznych na świecie.
Wpisano ją na listę 100 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw i organizacji w kategorii „medycyna i opieka zdrowotna”. Poprzez ten konkurs komitet organizacyjny z angielskiego Oksfordu wspiera i promuje najlepsze regionalne organizacje w różnych sferach działalności. Szpital w Głuchołazach był pierwszym w Europie, który utworzył centrum rehabilitacji po przebyciu COVID-19 oraz opracował autorski program pilotażowy rehabilitacji leczniczej po zakażeniu SARS-CoV-2.

- Spodziewaliśmy się zmian obturacyjnych. Jak zaczęli przyjeżdżać pacjenci, to okazało się, że są zmiany restrykcyjne, są stany zapalne, schorzenia serca. Trzeba było do tego robić diagnostykę, testy. Okazało się, że 80 procent przyjeżdżających do nas pacjentów ma depresję. Trzeba było włączyć rehabilitację psychiczno-psychiatryczną tych pacjentów. Mamy już około 200 schorzeń występujących po COVID-19 - dodaje Mariusz Grochowski. - Wypadanie włosów, zębów, depresje, zaburzenia równowagi, choroby skórne, problemy układu trawiennego. Do pacjentów w takiej sytuacji trzeba podchodzić holistycznie. Rzadko się zdarza, że przyjeżdża do nas pacjent i ma jakieś jedno schorzenie po COVID-19. Z reguły to jest pewna grupa schorzeń.

W głuchołaskim szpitalu rehabilitację po przebyciu COVID-19 przeszło już blisko dwa tysiące pacjentów.
Mariusz Grochowski cz. 1
Mariusz Grochowski cz. 2

Wiadomości z regionu

2022-07-07, godz. 15:20 Wspólne patrole strażaków i policjantów wzdłuż Odry. "Chcemy oddziaływać prewencyjnie" Jedni mają sprzęt i duże doświadczenie, drudzy narzędzia do tego, aby ostudzić zapędy nieodpowiedzialnych plażowiczów. Na czas wakacji straż pożarna… » więcej 2022-07-07, godz. 14:50 GDDKiA zaprezentuje raport mieszkańców w sprawie budowy obwodnicy Zawady W piątek (8.07) mamy poznać więcej szczegółów dotyczących budowy obwodnicy Zawady. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu przedstawi raport… » więcej 2022-07-07, godz. 14:45 Utrudnienia na DK 45 Opole - Krapkowice. W Gwoździcach dachował dostawczy bus Około godziny 13:45 zamknięto DK 45 na wysokości Gwoździc. Przyczyną utrudnień na trasie Opole - Krapkowice jest dachowanie samochodu dostawczego. » więcej 2022-07-07, godz. 14:30 Członkom mniejszości niemieckiej grożono śmiercią. "Treść maili bardzo drastyczna" Przedstawiciele opolskiej mniejszości niemieckiej, w tym lider Rafał Bartek, otrzymali groźby karalne. Do trzech organizacji dotarły one drogą mailową. Treść… » więcej 2022-07-07, godz. 13:50 Pijana 35-latka podczas nocnego rajdu zniszczyła dwa samochody. Miała 2 promile Do dwóch lat więzienia grozi 35-letniej kobiecie, która pijana wsiadła za kierownicę i zniszczyła dwa samochody w Brzegu. Do zdarzenia doszło dziś w nocy… » więcej 2022-07-07, godz. 11:30 Opole: radni PiS apelują do władz miasta o opracowanie zasad, które umożliwią mieszkańcom TBS wykup mieszkań Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z radnym sejmiku Tomaszem Gaborem domagają się, aby władze Opola umożliwiły mieszkańcom dojście do własności… » więcej 2022-07-07, godz. 09:50 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o konsekwencjach małej ilości opadów - Na tle kraju wyglądamy dobrze, ale rzeczywistość w terenie jest bardzo różna - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes opolskiej Izby Rolniczej… » więcej 2022-07-07, godz. 09:04 W rejonie Obrowca wyłowiono fiata sienę z ciałem w środku. To prawdopodobnie poszukiwany od 17 lat zabrzanin Z Odry w rejonie Obrowca wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się szczątki mężczyzny. Na pojazd - fiat siena ze śląskimi tablicami rejestracyjnymi… » więcej 2022-07-07, godz. 08:00 Mieli wyprodukować ponad 100 kg marihuany. Jest akt oskarżenia Prokuratura w Głubczycach skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko Januszowi i Krystynie K., którym zarzuca się produkcję ponad 100… » więcej 2022-07-07, godz. 07:30 Pożar i ewakuacja pracowników. Strażacy działali w miejscowości Skarbimierz Osiedle. Sytuacja opanowana, trwa por… Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar tlenku glinu w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Skarbimierz Osiedle. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »