Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-13, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Rusza nowy program rehabilitacji pocovidowej. Gabinety rehabilitacyjne mogą starać się o pieniądze na doposażenie

Szpital w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
Gabinet rehabilitacyjny - [fot: archiwum gminy Walce]
Gabinet rehabilitacyjny - [fot: archiwum gminy Walce]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie wspólnie z urzędem marszałkowskim przygotowują program rehabilitacji dla pacjentów, którzy odczuwają dolegliwości po przechorowaniu COVID-19. Dotyczy to m.in. osób z niewydolnością oddechową, krążeniową czy z zaćmą pocovidową. Pacjenci będą diagnozowani kardiologicznie, pulmonologicznie lub psychosomatycznie.
21-dniową rehabilitację stacjonarną będą świadczyły ośrodki w Korfantowie, w Kup i w Mosznej. Oprócz tego pacjenci będą mogli korzystać z 20 gabinetów rehabilitacyjnych w regionie. Na ich doposażenie przeznaczone zostaną 3 miliony złotych z unijnego programu REACT-EU. Trwa drugi nabór placówek.

- Ogłosiliśmy konkurs dla gabinetów fizjoterapeutycznych. Będziemy wybierać 20 partnerów. Każdy gabinet usprawniania dostanie 150 tysięcy złotych na wsparcie w sprzęt, który jest niezbędny dla prowadzenia procesu rehabilitacji pacjentów tych, którzy przeszli chorobę covid-19 - mówi Wojciech Machelski, prezes Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.

Pacjent, który będzie się źle czuł, będzie mógł dołączyć do programu, wypełniając ankietę lub kontaktując się z lekarzem POZ.

- Pacjenci będą mieli zabezpieczoną pełną diagnostykę, tą podstawową i rozszerzoną, co też da pewien obraz stanu tego pacjenta i daje też szybką ścieżkę, tak jak to było w przypadku onkologii, że ten pacjent bezpośrednio trafi na rehabilitację, czy to w warunkach domowych, czy w warunkach ambulatoryjnych - dodaje Wojciech Machelski.

Nabór gabinetów rehabilitacyjnych trwa do końca stycznia. Program będzie trwać do marca 2023 roku.
Wojciech Machelski cz.1
Wojciech Machelski cz.2

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 18:45 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 18:29 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej 2022-07-05, godz. 16:30 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 15:30 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:50 Uchwała krajobrazowa dopiero od 2023 roku? To wniosek opolskich radnych PO Opolscy radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, aby uchwała krajobrazowa weszła w życie nie 20 lipca, a dopiero z końcem roku. O przesunięcie terminu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »