Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-15, 07:00 Autor: Witold Wośtak

12 milionów na rehabilitację pocovidową dla 2 tys. mieszkańców województwa. Rusza nabór "wykonawców"

Rehabilitacja pocovidowa w USK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Rehabilitacja pocovidowa w USK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zuzanna Donath-Kasiura [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zuzanna Donath-Kasiura [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rehabilitację dwóch tysięcy osób z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem zakłada pilotażowy program urzędu marszałkowskiego.
Projekt wart niemal 12 milionów złotych mówi o rehabilitacji szpitalnej, domowej i w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz szkoleniach dla kadry medycznej.

- Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup ogłosiło dwa nabory - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek regionu.

- Pierwszy nabór jest kierowany do poradni, gdzie będą mogli zgłaszać się mieszkańcy naszego województwa. Drugi nabór jest dla laboratoriów, które będą realizować badania. Zależy nam na zgłoszeniach poradni z całego regionu, bo one mają najlepszy kontakt z naszymi mieszkańcami.

Nabór dla poradni potrwa do 1 marca, a dla laboratoriów do 25 lutego. Wicemarszałek zaznacza, że chodzi o rehabilitację spersonalizowaną, bo lekarze będą kierować na szczegółowe badania.

- Na tej podstawie lekarz otrzyma wytyczne, jakiego rodzaju pytania powinien zadać. W zależności od konkretnych problemów odczuwanych przez danego pacjenta, będą wykonywane specjalistyczne badania, aby jak najlepsza diagnoza pozwoliła na przygotowanie spersonalizowanej rehabilitacji.

W projekcie jest również miejsce na rehabilitację psychologiczno-terapeutyczną.
Zuzanna Donath-Kasiura 1
Zuzanna Donath-Kasiura 2

Wiadomości z regionu

2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej 2022-08-08, godz. 18:30 W Głubczycach działa już mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego W Szkole Podstawowej nr 2 w Głubczycach otwarto mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt ''Bezpieczeństwo i rekreacja'' Wiktora Wojnarskiego i Romana… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Latem łatwiej w Odrze o przyduchę, ale coś wywołało duże natlenienie wody. WIOŚ w Opolu analizuje sytuację Co było przyczyną podwyższonej zawartości tlenu w Odrze? Pierwsze informacje o możliwym zatruciu rzeki pojawiły się pod koniec lipca na styku naszego województwa… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Nowy DPS w Opolu będzie nowoczesnym miejscem opieki. "Nasze społeczeństwo starzeje się" Stu seniorów znajdzie całodobową pomoc w nowym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej w Opolu. Obiekt jest budowany w sąsiedztwie starego DPS-u… » więcej 2022-08-08, godz. 16:00 5 lat więzienia za narkotyki i rozboje. Policja w Głubczycach zatrzymała groźnego przestępcę Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości powiatu głubczyckiego. Mężczyzna był poszukiwany za liczne przestępstwa związane… » więcej 2022-08-08, godz. 15:49 W opolskim zoo wykluły się małe flamingi. Teraz stado składa się z 54 osobników Stado różowych flamingów w opolskim zoo powiększyło się o 9 młodych osobników. Małe czerwonaki różowe wykluły się w lipcu i sierpniu. Samodzielność… » więcej 2022-08-08, godz. 15:14 Zaginął 80-letni Reinhold Gerlich ze Strzelec Opolskich. Policja prosi o pomoc Policjanci ze Strzelec Opolskich poszukują 80-letniego Reinholda Gerlicha. Mieszkaniec Strzelec wyszedł 29 lipca ze swojego domu, do tej chwili nie wrócił… » więcej 2022-08-08, godz. 15:05 Raz, dwa, trzy i autobus "naładowany". W Opolu za kilkanaście dni zacznie działać pierwsza pantografowa ładowarka Jedno 15-minutowe ładowanie jest w stanie zasilić autobus do przejazdu całej trasy. Mowa o nowoczesnej pantografowej ładowarce, która już nie długo będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »