Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-26, 09:43 Autor: Jacek Rudnik

Prezydent Opola o centrum przesiadkowym Opole Wschodnie i tematach czwartkowej sesji radnych

Arkadiusz Wiśniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Miejska działka pod budowę nowej siedziby urzędu marszałkowskiego w obrębie Centrum Usług Publicznych oraz apel do premiera Morawieckiego "Stop wykluczeniom" - tematami czwartkowej (27.01) sesji radnych Opola. Jak włodarz miasta ocenia funkcjonalność centrum przesiadkowego Opole Wschodnie?
- Wymieniliśmy się pismami, jestem otwarty na współpracę - powiedział w porannej rozmowie RO prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski odnosząc się do propozycji budowy nowej siedziby urzędu marszałkowskiego na miejskiej działce w obrębie kompleksu Centrum Usług Publicznych.

Sprawa będzie omawiana na czwartkowej (27.01) sesji radnych.

- Samorządowcy powinni się wspierać, stąd moja propozycja, z resztą nie raz od samorządu województwa miasto otrzymuje wsparcie, myślę, że w ten sposób powinniśmy sobie pomagać - stwierdził prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Jest bezpiecznie, przejścia są doskonale oświetlone, są ścieżki rowerowe, a mieszkańcy zadowoleni - tak o centrum przesiadkowym Opole Wschodnie mówił prezydent Wiśniewski - odnosząc się do krytycznych uwag Partii Razem. Ta stwierdziła, że to nie centrum przesiadkowe, a duży przystanek autobusowy w centrum miasta.

- Rozmawiam z mieszkańcami, sam korzystam z tego centrum, tak dobrze się w tamtym miejscu jeszcze nie jeździło, nie poruszało i również bezpiecznie, są lepiej oświetlone przejścia dla pieszych, są ścieżki rowerowe i ekrany dźwiękochłonne, które okolicznych mieszkańców pozbawiły "przyjemności" hałasu z tego uciążliwego centrum, więc jest to bardzo dobre rozwiązanie - dodał prezydent Opola.

W najbliższym czasie miasto nie planuje zmian w przebiegu trasy linii MZK nr 15, do której część mieszkańców ma zastrzeżenia. Choć w ocenie Arkadiusza Wiśniewskiego w przyszłości w miarę rozwoju miasta nie można wykluczyć, że przebieg tras będzie stosownie do potrzeb korygowany.

Prezydent Opola odniósł się też do zasad przyznawania wsparcia w ramach Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych, twierdząc, że miasto zostało wykluczone z transz
dofinansowań do budowy dróg powiatowych i gminnych.

Stworzono pewną nową możliwość dofinansowań, ale naborów jak nie było, tak nie ma.

Na czwartkowej (27.01) sesji opolskiej rady miasta będzie omawiany apel do premiera 'Stop Wykluczeniom'.

50. sesja Rady Miasta Opola odbędzie się w trybie zdalnym, a rozpocznie się w czwartek (27.01) o godz. 10:00.
Arkadiusz Wiśniewski 01
Arkadiusz Wiśniewski 02

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 13:55 "Chcemy przywrócić aktywność". Na wyspie Bolko w Opolu zorganizowano bieg "Piątka Piątki" Blisko 100 zawodników pobiegło dzisiaj (29.05) w biegu 'Piątka Piątki' organizowanego przez LO nr 5 w Opolu. Udział w nim wzięli nie tylko uczniowie, ale… » więcej 2022-05-29, godz. 13:20 "Program jest bardzo bogaty". Taki ma być kluczborski koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Początek o 17:00 Ponad 30 artystów z Polski i Ukrainy wystąpi podczas dzisiejszego (29.05) Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. » więcej 2022-05-29, godz. 12:15 Byki wciąż na wolności, choć jest ich coraz mniej. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa rolnego koło Głuchołaz Na wolności pozostało już tylko ośmiu zbiegów. Mowa o bykach, które uciekły z prywatnej hodowli w Starym Lesie. Przypomnijmy, do tego nietypowego zdarzenia… » więcej 2022-05-29, godz. 12:00 "Chcemy, aby mieszkanki, które mają problem z dyskryminacją, zgłaszały się do nas". W Opolu powołano komisję ds… Opolskie radne zajmą się sprawami opolanek. Podczas ostatniej sesji rady miasta powołana została komisja ds. podjęcia działań na rzecz równouprawnienia… » więcej 2022-05-29, godz. 09:40 Rafał Bartek nowym przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Rafał Bartek został wybrany przez delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce na nowego przewodniczącego tej organizacji… » więcej 2022-05-29, godz. 09:15 Polskie społeczeństwo starzeje się. Mniej osób niż 10 lat temu mieszka w miastach. Znamy kolejne wyniki spisu pow… Statystyczny Polak ma około 41 lat. Kobiety są nieco starsze - 43 lata, a mężczyźni mają średnio 40 lat. Mamy kolejne dane dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego… » więcej 2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »