Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-27, 18:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Spór między radnym PiS a prezydentem Opola. Poszło o artykuł zamieszczony w "Czasie na Opole"

Archiwum: XLIII sesja Rady Miasta Opola [fot.M.Matuszkiewicz]
Archiwum: XLIII sesja Rady Miasta Opola [fot.M.Matuszkiewicz]
Kłótnia na sesji o darmową gazetkę i internetowy portal "Czas na Opole" prowadzone przez Zakład Komunalny w Opolu. Radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Kawa, w interpelacji wysłanej do ratusza, zapytał między innymi o to, na kogo polecenie robione są materiały, kto jest ich autorem oraz z jakich pieniędzy gazeta jest utrzymywana. Odpowiedź jaką uzyskał nie zadowoliła go, więc postanowił dopytać o to na sesji. I tu wybuchła dyskusja.
- Według mnie odpowiedź, jaką uzyskałem jest skandaliczna. Nie uzyskałem żadnego konkretnego wyjaśnienia. Nie chcę też wchodzić w dyskusje polityczne - mówi Marek Kawa, radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

- Od kiedy spółka samorządowa zajmuje się atakowaniem radnych zwłaszcza opozycji. Nie ma żadnej weryfikacji. Jeśli prowadzicie państwo gazetę, to etyka dziennikarska wymaga tego, żeby przynajmniej zadzwonić do radnego i dopytać go o daną sprawę. Ponadto nasze oświadczenia majątkowe są analizowane przez różnego rodzaju służby.

Zapytania radnego pojawiły się po tym, jak w gazecie ukazał się artykuł "Rosną majątki prawicowych radnych". Według Marka Kawy nikt z redakcji nawet się z nim nie skontaktował w celu weryfikacji tych danych.

- Rozumiem, że pan radny wyraża zdziwienie, że są jeszcze media w naszym kraju, które nie boją się Prawa i Sprawiedliwości i go nie słuchają. Poza tym przysługuje panu prawo złożenia wniosku o sprostowanie informacji, jeżeli jest ona nieprawdziwa. Ponadto, jeśli sprostowanie nie będzie pana satysfakcjonowało, to można złożyć skargę do sądu - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Dodajmy, że czasopismo wydawane jest zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej co dwa tygodnie.
Marek Kawa
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 07:00 Koniec remontu opolskiego odcinka autostrady A4. Od wtorku wraca stała organizacja ruchu We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-25, godz. 21:45 Ponad 50 mln zł wsparcia z MEiN dla Politechniki Opolskiej 51 milionów 150 tysięcy złotych dla Politechniki Opolskiej. Symboliczny czek trafił dziś (25.09) na ręce rektora uczelni, a przekazał go minister edukacji… » więcej 2022-09-25, godz. 21:25 Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność - Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano… » więcej 2022-09-25, godz. 20:15 Kolejna zmiana w organizacji ruchu w związku z budową obwodnicy Olesna Już w najbliższy wtorek (27.09) zmieni się organizacja ruchu w ciągu drogi S11 w związku z budową obwodnicy Olesna. Kierowcy jadący od Łomnicy w stronę… » więcej 2022-09-25, godz. 20:05 Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola. Wśród tematów reparacje, wojna na Ukrainie i wybory… Reparacje od Niemiec, wojna na Ukrainie oraz zbliżające się wybory zdominowały spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, z mieszkańcami… » więcej 2022-09-25, godz. 19:35 Wspominali o. Maksymiliana Kolbe. Oficjalne uroczystości w Jasienicy Dolnej W tym roku minęło 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Dziś (25.09) w Jasienicy Dolnej odbyły się uroczystości upamiętniające tę… » więcej 2022-09-25, godz. 18:20 Odblokowano autostradę A4 po zderzeniu trzech samochodów między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Strzelce Opolskie Zderzyły się tam 3 auta, którymi podróżowało w sumie 13 osób. Nikt nie został poszkodowany. » więcej 2022-09-25, godz. 18:00 Akademia Młodych Serc przy Politechnice Opolskiej czeka na kolejnych studentów Politechnika Opolska ruszyła z rekrutacją do Akademii Młodych Serc. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie tylko dla… » więcej 2022-09-25, godz. 17:56 ''Chcemy pamiętać o naszych rodakach, którzy nie wyrzekli się polskości''. W Głubczycach uczczono 100. rocznicę… Uroczysta msza święta w kościele parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi w Głubczycach rozpoczęła obchody 100. rocznicy powstania ''Rodła'' - Związku… » więcej 2022-09-25, godz. 16:48 Jarosław Kaczyński odwiedził Nysę. Tłumy mieszkańców na spotkaniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości [ZDJĘCIA… Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się dziś (25.09) z mieszkańcami Nysy. Wśród najważniejszych tematów, które poruszył lider… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »